SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ćwiczenia na plecy okrągło wklęsłe i FBW

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1544

Formularz - Proszę o pomoc

mężczyzna

15

Waga

76

Wzrost

176

Cel treningowy

korekcja sylwetki + masa

Dieta

mam
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 23 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 173
Witam !
Mam pytanie odnośnie rozciąganie po trenigu. Robię plan FBW po treningu, pije białko wpc i jem banana. Dojście do domu zajmuje mi 20- 25 min.
Na siłowni nie mam miejsca się rozciągać bo to taka osiedlowa mordownia.
I moje moje pytanie:
Czy w domu po treningu moge wykonywać te ćwiczenia:
1. Klęk podparty. Jedna noga wyprostowana.
Wymach nogą wyprostowana w górę, z jednoznacznym ugięciem rąk w stawach łokciowych.
2. Siad ugięty. Ręce na podłodze.
Uniesienie bioder w tzw. „stolik".
3. Siad prosty Ręce z tyłu na podłodze.
Uniesienie bioder do góry.
4. Podpór tyłem -pozycja „stolika".
Marsz w podporze tyłem
5. Leżenie tyłem. Nogi wyprostowane i złączone. Ręce na podłodze za głową.
Maksymalne wyciągnięcie się przez sięganie rękami jak najdalej za głowę a stopami w przeciwną stronę, palce nóg obciągnięte.
6. Siad skrzyżny. Ręce w pozycji „skrzydełek". Siad skrajny. Ręce w pozycji „skrzydełek".
Energiczny wyrzut rąk w górę, z wytrzymaniem maksymalnie wyciągniętych rąk w górze.
7. Stanie proste. Ręce w pozycji „skrzydełek".
Przejście do półprzysiadu i powrót do stania (na całych stopach).
8. Klęk podparty . Układ japoński i powrót do klęku
9. Siad skrzyżny. Plecy wyprostowane. Głowa wyciągnięta w górę. Ręce wyprostowane wyciągnięte w dół w skos.
Przeniesienie wyprostowanych rąk w tył z klaśnięciem w dłonie za plecami (plecy cały czas proste).
10. Siad ugięty. Plecy wyprostowane. Ręce wyprostowane, wyciągnięte w górę. Palce dłoni splecione. Dłonie odwrócone do góry.
Odrzut rąk w tył.
UWAGA : Liczba powtórzeń 10-15 razy.
I po tym dopiero rozciąganie solidne. Mam plecy okrągło wklęsłe chciałbym tą wadę zreperować ale i przybrać na masie (jeszcze 1 miesiąc, później rzeźba). FBW robie w pon śr pt ... we wtorek i czwartek chodze na MMA.
Z góry dzięki
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5180 Napisanych postów 59057 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 725916
żadnych ćwiczeń na własną rękę, lekarz i rehabilitant tylko wchodzą w grę nikt inny

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 23 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 173
Lekarz powiedział mi, że mam plecy wklęsło okrągłe. Przez 2 tygodnie chodziłem na takie zajęcia a te ćwiczenia wykonywałem identyczne jak te które wkleiłem z jakiegoś artykułu. A Pytam sie czy moge poprsotu robić to po siłowni. Na siłowni nie ćwicze prostownika grzbietu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5180 Napisanych postów 59057 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 725916
ale sęk w tym, że ćwiczenia korygujące zaleca i kontroluje lekarz lub fizjoterapeuta, tego samemu się nie robi bo możesz wadę pogłębić zamiast skorygować

ćwiczenia na siłowni też skonsultuj z lekarzem żeby wady nie pogłębić

jak lekarz traktuje Cię byle jak to go zmień póki masz czas na korekcję wady

Zmieniony przez - rion10 w dniu 2013-01-24 18:53:07

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Następny temat

fbw po splicie czy dalej split?

sosy