SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ćwiczenia na plecy nie obciążające kręgosłupa

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 9359

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Hekade TEAM SFD
Ekspert
Szacuny 397 Napisanych postów 12822 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 107749
Plewer do czego pytanie? do rozgrzewki nie jest :) tylko powinien byc uzywany do najciezszych serii lub gdy sie wejdzie na konkretne ciezary
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 1104 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 21968
Hekade, zgadza się! pytanie było podchwytliwe, bo zazwyczaj po jego zadaniu każdy zarzeka się, że oczywiście, jasne, on się nawet nie schyla bez pasa!

A sam kiedyś miałem problem z lędźwiowym, cykliczne bóle uniemożliwiające normalne funkcjonowanie przez klika dni(tylko silne środki przeciwbólowe pomagały), które minęły jak ręką odjął po całkowitym odstawieniu pasa! Od tamtej pory NIGDY już mnie plecy nie bolały!

Z tym, że oczywiście tak jak mówisz, przy najcięższych seriach, biciach rekordów - jasne, używajcie. Poza tym - won z tym cholerstwem!

Pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Hekade TEAM SFD
Ekspert
Szacuny 397 Napisanych postów 12822 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 107749
Plewer
Hekade, zgadza się! pytanie było podchwytliwe, bo zazwyczaj po jego zadaniu każdy zarzeka się, że oczywiście, jasne, on się nawet nie schyla bez pasa!

A sam kiedyś miałem problem z lędźwiowym, cykliczne bóle uniemożliwiające normalne funkcjonowanie przez klika dni(tylko silne środki przeciwbólowe pomagały), które minęły jak ręką odjął po całkowitym odstawieniu pasa! Od tamtej pory NIGDY już mnie plecy nie bolały!

Z tym, że oczywiście tak jak mówisz, przy najcięższych seriach, biciach rekordów - jasne, używajcie. Poza tym - won z tym cholerstwem!

Pozdro


osobiście dla mnie używanie pasa jest równoznacze z tym jakbyśmy sobie odjęli -10/20kg w serii, calkowicie bez sensu, ale cóż. Niedługo myślę wrócić do lekkich seri MC i przysiadów,

planuje:
wykonywać serie MC i przysiadów 60% CM po 10-20powt i przerwy zmniejszyć do mintuy, bardzo krótkie, ciężar na kregosłup nie będzie duży a przerwy i powtórzenia ten ciężar dla organizmu "powiększą"

rion10 pisał w temacie który podałem że przy wadach postawy należy zachować równowagę w mieśniach czyli rozwijać je równomiernie, a przede wszystkim rozciągać!

Hmm... ciekawe, bo kregosłup dokucza mi od dłuższego czasu a trening bez mc i przysiadów to jednak nie to samo :)

oczywiscie nie liczyć leszczy sezonowców gdzie klata bic to podstawa :P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 195 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 6253
Ja to nawet pasa nie posiadam.Aczkolwiek sie zastanawialem czy móglby byc pomocny, ale szczerze to sam juz nie wiem, pewno nic by to nie dalo. Hekade napisz prosze jakie robisz ćwiczenia rozciągające? ilosc serii, powtorzen itd.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Hekade TEAM SFD
Ekspert
Szacuny 397 Napisanych postów 12822 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 107749
stoje prosto (tak jakby na bacznosc, nogi razem) zginam sie w przod dotykam rekami stóp : 10sek-15sek 15sek
potem stoje rozkroczony :P i tak samo jak wyzej
i na koniec rozciągam czworogłowe, zginam jedna noge w kolanuie i wykładam za siebie na jakąś maszyne która sie do tego nadaje np na suwinnie i tez 10 15 15sek

i tak wyglada moje rozciaganie ;>
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 82 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 896
Co do pytania:
jakie ćwiczenia są dobre na plecy, a jednocześnie nie obciążające kręgosłupa?
Zrezygnuj z martwego, wiosłowania itp. Na plecy bardzo dobrze działają podciągania w szerokim uchwycie, następnie jak masz siłę można zrobić wąskie podciąganie, oraz wszystkie możliwe ściągania drążków: za głowe, do klatki, na wąsko. Te ćwiczenia na bank Ci nie zaszkodzą, a może nawet pomogą na kręgosłup. Jeśłi koniecznie chcesz ćwiczyć oddcinek lędzwiowy, zamiast martwego, zrób prostowniki, jeśli posiadasz na siłowni odpowiedni sprzęt, albo mocno zejdź z ciężaru na martwym na rzecz techniki. Moim zdaniem do wyjaśnienia przyczyn ucisku, powinieneś zrezygnować z martwego, przysiadów itp, ale to tylko moje zdanie
Pozdro
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 52 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 237
Back extensions
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 11601 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 70678
reverse hypers jesli problemy z plecami
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 157 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1216
ja pasa nie używam bo nawet i nie mam a wiosłowanie jednorącz z podporem chyba może być dobrym ćwiczeniem? ja na prostowniki robię przeważnie skłony na takim udpowiednim "stojaczku" gdzie jestem pod kątem 45 stopni. a powiedzcie mi bo już nie pamiętam. do lekarza sportowego czy ortopedy trzeba mieć skierowanie? do ktorego lepiej pojsc?

Zmieniony przez - dragon200 w dniu 2012-03-19 11:47:53
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Hekade TEAM SFD
Ekspert
Szacuny 397 Napisanych postów 12822 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 107749
lekarz sportowy
ja jak bylem u ortopedy to mi przepisal leki na miesiac i pa pa
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening- MASA

Następny temat

Ocena HST

WHEY premium