SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ćwiczenia na mięsień VMO ( skłonność wyskakiwania rzepki)

temat działu:

Zdrowie i Uroda

Ilość wyświetleń tematu: 11871

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 29
Witam!

Od około 2-3 lat borykam się z problem skłonności wypadania mojej rzepki ze stawu kolanowego. Zdarzyło się pewnego razu na przerwie w szkole, że coś przeskoczyło mi w kolanie podczas biegu i wróciło na swoje miejsce. Na wizycie u miejscowego lekarza, którego opinia nie jest wcale zła, okazało się, że wyskakuje mi rzepka. Poradził mi, żeby dużo jeździć rowerem, aby jakiś tam wyćwiczyć mięsień i żeby nie wydawać kasy na żadne stabilizatory kolana, bo siła z jaką rzepka wylatuje jest zbyt duża żeby ją utrzymać. Rowerem co prawda za dużo nie jeździłem. Rzepka 2-3 razy dała o sobie znać lecz za każdym razem odruchowo nogę prostowałem i wracała na swoje miejsce bez większego bólu. Za rok znów wizyta, ta sama rada rowerowa, ale dowiedziałem się jak to właśnie ona wypada. Mianowicie wystarczy, że zegnę kolano i wygnę nogę po łuku do środka rzepka zaczyna mieć więcej luzu. Wiedząc o tym zacząłem na takie ruchy uważać dzięki czemu prawie wcale mnie to już nie spotykało. W ostatnie wakacje spotkała mnie niemiła sytuacja. Odwracając się próbowałem iść lecz trafiłem na hak samochodowy, efektem było zgięcie kolana i wcześniej wspomniany łuk wewn. Upadłem na ziemię leżąc i drąc się w bólu, rzepka znajdowała się z boku kolana. No to sru na pogotwie gdzie nie zostałem zbyt pro. obsłużony, ale to inna historia. Rzepkę prawie że sam sobie wstawiłem. Dalej wizyta prywatna u jednego z lepszych lekarzy w powiecie(województwie?). Powiedział abym dużo jeździł rowerem, pływał(byle nie żabką) i ćwicząc na wf(gdzie nie było mnie już ze 2 lata, ale to inna sytuacja) żebym miał jakąś zwykłą stabilizacje kolana ( na lepszą szkoda kasy, taka wystarczy), poszukał jakiś ćwiczeń na mięsień VMO, czasami na lekcji lub w domu, przyłożyć palce na ów mięsień i prostować nogę napinając mięsień na jakieś 5 sek. i tak kilka razy. Wytłumaczył, że moja rzepka jest na swój urok wyżej niż normalnie i nie ma bocznych oparć w kolanie, przez co ma taką skłonność.

Potrzebuję jakieś ćwiczenia na mięsień VMO(czworogłowy czy coś tam) oraz warto wykonywać ćwiczenia propriocepcyjne.


Z góry dziękuje :)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 209 Napisanych postów 8489 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 129311
VMO czyli vastus medialis oblique - m obszerny przyśrodkowy uda Jeśli chodzi o ćwiczenia to między innymi terminal knee extension i przysiad bułgarski (bulgarian squat), do tego wykroki czy przysiad z podwójnym dnem.

Zmieniony przez - B-REAL w dniu 2012-09-13 16:32:33
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 29
Jeśli jest taka możliwość to prosiłbym troche jaśniej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 209 Napisanych postów 8489 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 129311
Ćwiczenia sobie zobacz przez google czy youtube i będzie dużo szybciej niż miałbym Ci tłumaczyć i opisywać.

+ https://www.sfd.pl/Jak_zbudować_silne_nogi_i_zdrowe_kolana-t757125.html 
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 29
wykroki działaja wogole na miesien VMO? chodzi mi zeby wlasnie ten miesien wycwiczyc
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 209 Napisanych postów 8489 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 129311
Działają na cały czworogłowy. Zrób najpierw te co wymieniłem w pierwszej kolejności.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 29
terminal knee extension raczej nie dam robić bo nie mam takiego sprzetu ;/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 209 Napisanych postów 8489 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 129311
Kup sobie taśmy gumowe i przywiąż do czegoś stabilnego
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 29
Jakiś wytrzymały gumowy materiał może to zastąpić? Babcia była krawcową i coś sie może znajdzie bez potrzeby kupowania :D
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Sauna.

Następny temat

Dziwne objawy

WHEY premium