SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ćwiczenia na mięśnie kolana przy uszkodzonej łąkotce

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4070

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 9
Witam wszystkich

Kilka dni temu coś mi strzeliło w kolanie i poczułem wielki ból w kolanie, ciężko mi było chodzić normalnie więc poszedłem do ortopedy, zbadał mi kolano dał 2 zastrzyki, jakieś antybiotyki, kazał robić zimne okłady Cold Hot Packiem i wysłał na usg. Na Usg wyszło mi coś takiego - Szczelina w obrębie rogu przedniego łąkotki przyśrodkowej, poza tym łąkotka prawidłowa. Więc z usg poszedłem znowu do ortopedy (wszędzie byłem prywatnie, wiec wszystko było szybko załatwiane) i ortopeda spojrzał na usg, zbadał mi nogę, pokręcił , poprostował, pozginał i powiedział, że mimo usg nie widzi podstaw do artroskopi.

Oczywiście się ucieszyłem, kazał mi kategorycznie nie używać żadnych bandaży elastycznych, mam obciążać powoli to kolano i ćwiczyć podnosząc nogą książki...ale fajnie powiedzieć, gorzej to zrobić, minął dzień a ja cały czas się boję stanąć na ta nogę (pewnie jakiś uraz i strach przed bólem) do tego nie wiem za bardzo w jaki sposób mam wykonywać te ćwiczenia z podnoszeniem książek, ile razy, jaki ciężar itp. Wiem, powinien mi to wszystko ortopeda powiedzieć , ale z radości zapomniałem się zapytać o szczegóły :D.

Dlatego wielka prośba do kogoś kto miał coś podobnego, w jaki sposób ćwiczyć to kolano (może jakiś link z rysunkami, i w jaki sposób przełamać lęk żeby stawać na ta nogę, jedyną rzeczą jaką na razie udało mi się zrobić to wyprostowanie kolana do pionu siedząc na krześle.

Z góry dziękuję za pomoc i Pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 308 Napisanych postów 3172 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21170
>Wiem, powinien mi to wszystko ortopeda powiedzieć
Skąd to wiesz?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

pobór krwi

Następny temat

Trądzik - leki

WHEY premium