SFD.pl - fitness, kulturystyka, trening, dieta i suplementacja

Ćwiczenia na klatkę w treningu FBW

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 102

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 25 Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 1538
Witajcie, robię trening FBW trochę ponad pół roku. Do dyspozycji mam hantle 1-20kg i ławkę poziomą, nie ukrywam ze przykładam duża uwagę do klatki piersiowej która rośnie dość słabo, niżej wrzucam ćwiczenia które robię w dwóch treningach

FBW nr 1 ompki z przytrzymaniem sekundowym w pozycji górnej i dolnej 2x 15 powtórzeń. – pompki szerokie 2x 12 powtórzeń

FBW nr 2 :- Pompki na krzesłach 2x12
-Wyciskanie hantli na ławce płaskiej 2x12
-Rozpiętki z hantlami na ławce płaskiej

Trening robię 2/3 razy w tygodniu, możecie polecić jakies lepsze ćwiczenia, a może coś zmienić/dodać? Liczę na sugestie
Pozdrawiam

Sprawdź ile masz % tłuszczu?

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 8444 Napisanych postów 110219 Wiek 34 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 1349773
Nie spodziewaj sie że na ćwiczenaich domowych i hantlacj do 20 kg ją rozbudujesz mocno. To są podstawowe ćwiczenia, mozesz do pompek dołożyć obciazenia w plecak

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 820 Napisanych postów 2796 Wiek 39 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 346440
Możesz robić pompki z nogami wyżej. Doda Ci to ciężaru, bardziej zaangażuje górę klatki. Ale generalnie to jak Anubis napisał. Za dużo nie ugrasz. Do przyrostu masy potrzebny jest progres obciążenia. Z tymi dwudziestkami to możesz na wytrzymałość walczyć.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3277 Napisanych postów 51169 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 690312
20kg hantle na początek wystarczą, ale to właśnie na ćwiczeniach z nimi się skup. Jakim ciężarem wyciskasz aktualnie na klatkę hantlami?

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 25 Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 1538
Hantle reguluje zależnie od ćwiczenia, na klatkę wyciskam 8,25kg na rękę, narazie jest to mało ale zwiększam ciężar co jakiś czas bo te hantle kupiłem nie dawno i nie chce odrazu pakować po 20kg. Mam znacznie zwiększyć ciężar czy po trochu ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3277 Napisanych postów 51169 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 690312
WiktorekMotorek123
Hantle reguluje zależnie od ćwiczenia, na klatkę wyciskam 8,25kg na rękę, narazie jest to mało ale zwiększam ciężar co jakiś czas bo te hantle kupiłem nie dawno i nie chce odrazu pakować po 20kg. Mam znacznie zwiększyć ciężar czy po trochu ?

To jak masz taki zapas jeszcze to spokojnie możesz po trochu dokładać z treningu na trening, a jak skończy Ci się ciężar to możesz bawić się zakresem powtórzeń i tempem.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Masa + Boks

;