SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ćwiczenia do fbw

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 344

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez anubis84 z działu Plany treningowe.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 29 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 291
Cześć. Zrobiłem sobie plan treningowy fbw w schemacie AB. Jednak po refleksji uznałem, że chciałbym go lekko zmodyfikować z powodu ogromnej ilości ćwiczeń, które można wykonywac na poszczególne partie. Miedzy innymi dlatego bo na niektóre partie lubie wykonywac więcej ćwiczeń oraz po ty by zapobiec monotonni. Stąd pomysł by niektóre partie trenować w schemacie AB np. Klatka: a-wyciskanie na lawce sztangi, b-wyciskanie na lawce hantli, Plecy: a-wiosłowanie sztangą, b-podciaganie na drazku, a na przyklad triceps trenowac w formie ABC - francuskie leżąc, dipy, pompki diamentowe. Brzuch np. w formie ABCD i jeszcze nogi np. tez w formie ABC. Do tego np. martwy ciag 1 raz w tygodniu. Czyli ogółem nie mieć na wszystkie partie takiego jednego nudnego schematu AB tylko na każdą mieć osobny schemat z określoną ilością różnych ćwiczeń, które w sumie i tak będą pod różnym kątem każdy mięsień dobrze angażować na każdym treningu. Co sądzicie o takim planie?


Zmieniony przez - erykko94 w dniu 2022-04-10 21:59:35
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6489 Napisanych postów 62279 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777481

Z założenia w treningu fbw powinniśmy się oprzeć na tych ćwiczeniach najbardziej wartościowych czyli tych przenoszących ciało w przestrzeni. A wybór mamy bardzo szeroki martwy ciąg, przysiad, wykroki, pompki na poręczach, podciąganie na drążku, a dalej mamy ćwiczenia wielostawowe, które też mają miejsce w naszym treningu. Wszelakie wyciskania leżąc czy stojąc, wiosłowania są doskonałe do planu treningowego fbw.

To właśnie z tych ćwiczeń powinno się składać fbw dla początkującego bo to w tych ćwiczeniach tkwi potencjał do poprawy siły i masy mięśniowej (przy odpowiedniej diecie). Jednak początkujący nie powinni za bardzo kombinować z planami treningowymi bo nie ma takiej potrzeby. Jeśli czujemy potrzebę urozmaicenia planu treningowego to jak najbardziej możemy sobie ułożyć plan w formule A i B, ale na tym warto poprzestać i wykorzystać potencjał tych ćwiczeń, które aktualnie mamy w planie treningowym. A nowe ćwiczenia zaplanować w kolejnym mikrocyklu treningowym.
Początkujący nie potrzebuje dużej różnorodności ćwiczeń bo na tych podstawowych będzie się doskonale rozwijał.

Polecamy również: Trening FBW - 10 zalet stosowania Full Body Workout




Zmieniony przez - rion10 w dniu 2022-04-25 20:25:52

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2722 Napisanych postów 8344 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 100241
Cześć, Ciężko ogólnie się połapać o co Ci chodzi, albo jest zbyt wcześnie i nie potrafię tego ogarnąć. Nie wiem jaki masz staż treningowy itp. ale jak plan Ci się znudził to może spróbuj ppl, nowy plan to też zawsze większa motywacja do działania, większość osób tak ma gdy dostanie nowy plan treningowy, nakręcają się na nowo, ja też mam podobnie.

Kompleksowe prowadzenie online.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33012 Napisanych postów 23119 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 277940
Hej, z tego co rozpisałeś to trochę nic nie wiadomo i zapowiada sie ze chcesz strasznie kombinować , najlepiej byłoby jakbyś wstawić cały plan do oceny , rozpisz go prawidłowo aby był czytelny ( z uwzględnieniem dni, podziału , objetości itp) Dobrze by było też wypełnić ankiete działu bo nic o tobie nie wiadomo https://www.sfd.pl/ZRZUT_DIETY_JAK_ZROBIĆ_ANKIETA_i_REGULAMIN_DZIAŁU.-t922822.html . Jeśli potzrebujesz wsparcia z planami to tu masz fajny temat odnosnie układania https://www.sfd.pl/[ART]_Pierwszy_rok_treningów_-t906985.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 29 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 291
Jestem stosunkowo początkującym, trenuje od niecałego miesiąca. Tak więc przedstawiam plan fbw jaki sobie stworzyłem w schemacie AB:
A.
Przysiady ze sztangą 4s
Martwy ciąg 4s
Podciąganie nachwytem 4s
Wyciskanie sztangi na ławce 4s
Wyciskanie żolnierskie 3s
Wyciskanie francuskie 3s
Biceps 3s
Brzuch 3s

B.
Przysiady bułgarskie 4s
Wiosłowanie sztangą 4s
Podciąganie podchwytem 4s
Wyciskanie hantli na ławce na klatke 4s
Wyciskanie hantli nad glowe stojac 3s
Dipy na poreczach 3s
Biceps 3s
Brzuch 3s

Chodziło mi o to czy ew. mógłbym manipulowac ilością ćwiczeń na niektóre partie miesniowe np. na triceps dodac ze 2 inne ćwiczenia i robic w formie ABCD przy jednoczesnym zachowaniu schematu pozostałych partii. Dodam ze narazie balansuje na granicy zera kalorycznego i lekkiego deficytu zeby troche bardziej odkryc brzuch a za kilka tygodnii chcialbym zwiekszyc kalorycznosc zeby nabrac wiecej masy. Co sadzicie o planie i samym doborze cwiczen? Moze jakies inne cwiczenia sa lepszym wyborem? Np. nie jestem pewien czy na barki wyciskanie hantli bedzie ok czy moze jest lepsze cwiczenie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 29 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 291
Jestem stosunkowo początkującym, trenuje od niecałego miesiąca. Tak więc przedstawiam plan fbw jaki sobie stworzyłem w schemacie AB:
A.
Przysiady ze sztangą 4s
Martwy ciąg 4s
Podciąganie nachwytem 4s
Wyciskanie sztangi na ławce 4s
Wyciskanie żolnierskie 3s
Wyciskanie francuskie 3s
Biceps 3s
Brzuch 3s

B.
Przysiady bułgarskie 4s
Wiosłowanie sztangą 4s
Podciąganie podchwytem 4s
Wyciskanie hantli na ławce na klatke 4s
Wyciskanie hantli nad glowe stojac 3s
Dipy na poreczach 3s
Biceps 3s
Brzuch 3s

Chodziło mi o to czy ew. mógłbym manipulowac ilością ćwiczeń na niektóre partie miesniowe np. na triceps dodac ze 2 inne ćwiczenia i robic w formie ABCD przy jednoczesnym zachowaniu schematu pozostałych partii. Dodam ze narazie balansuje na granicy zera kalorycznego i lekkiego deficytu zeby troche bardziej odkryc brzuch a za kilka tygodnii chcialbym zwiekszyc kalorycznosc zeby nabrac wiecej masy. Co sadzicie o planie i samym doborze cwiczen? Moze jakies inne cwiczenia sa lepszym wyborem? Np. nie jestem pewien czy na barki wyciskanie hantli bedzie ok czy moze jest lepsze cwiczenie?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening łydek, przedramion, kapturów

Następny temat

Brak progresu, stagnacja treningowa.

WHEY premium