SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ćwiczenia a kręgosłup

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 997

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 12
Cześć! Od ponad pół roku ćwiczę mięśnie brzucha. Wykonywałem a6w, teraz pracuje z programem ABS2 i robię brzuszki. Ponadto gram jeszcze w piłkę nożną i chodzę na basen. Mam krzywy kręgosłup (kifoza). We wcześniejszych latach robiłem ćwiczenia korekcyjne, ale nie udało mi się poprawić stanu mojego kręgosłupa :/
Słyszałem, że nie powinno się wykonywać ćwiczeń, o których wspomniałem, gdyż nadmiernie obciążają kręgosłup i powodują bóle pleców. Otóż w moim przypadku podczas ćwiczeń nie czuję żadnych bólów pleców. Kiedy gram w piłkę i jestem w ruchu nie czuję nic, żadnego bólu. Gorzej jest kiedy wykonuje jakąś czynność w jednym miejscu. Chciałbym zapoznać się z Waszymi opinaniami temat wykonywanych przeze mnie ćwiczeń. Czy powinien je przerwać czy mogę je wykonywać w dalszym ciągu? Nie chciałbym sobie jeszcze bardziej popsuć mojego kręgosłupa, a jeżeli się da (chociaż chyba jest już za późno - mam 18 lat) to nawet poprawić jego stan. Proszę o jakieś rady.
Z góry dziękuję :)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 7582 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 16667
Ja bym poszedł do lekarza bo trzeba jak byk uważać na kręgosłup .. ;/

Być jak Steven !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 403 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1097
kifoza to fizjologiczne skrzywienie kręgosłupa w odcinku piersiowym - masz kifozę zniesioną czy powiększoną?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 12
Steven_Seagal
Ja bym poszedł do lekarza bo trzeba jak byk uważać na kręgosłup .. ;/


Byłem już chyba u trzech lekarzy i naprawdę nie mogłem od nich wyciągnąć żadnych konkretnych informacji na ten temat...

Piotr Baj
kifoza to fizjologiczne skrzywienie kręgosłupa w odcinku piersiowym - masz kifozę zniesioną czy powiększoną?


Pierwszy raz spotykam się z tego typu określeniami. Na prześwietleniu lekarz powiedział, że mogę mieć "Chorobę Scheuermanna", ale nie był do końca pewien.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 403 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1097
Więc wszystko jasne masz pogłębioną kifozę. Według mnie powinieneś unikać wszystkich ćwiczeń w których zaokraglasz plecy- ściągasz barki do przodu rozciągaj mm. piersiowe, m. brzucha wzmacniaj mm grzbietu. A jeśli chcesz ćwiczyć idz do fizjoterapeuty lub instruktora który posiada taką wiedzę żeby ci odpowiednio dobrał plan treningowy- ponieważ ćwicząc niewłaściwie pogłębisz swoją wade.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

BIAŁKO - Piana w moczu...

Następny temat

Ból

WHEY premium