SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ćwiczenia

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1749

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 443 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1961
Witam mam problem ze znaleziem w atlasie takich ćwiczeń:
-Wyprosty na ławce rzymskiej
-Martwy ciąg na wyciągu poziomym
Nogi
-Wyciskanie ciężaru leżąc
-Wyprosty podudzi na maszynie
-Uginanie podudzi leżąc lub stojąc na maszynie
Barki
-Boczne wznosy sztangielek w opadzie tułowia
-Boczne wznosy sztangielek siedząc
-Wyciskanie na maszynie lub wyciskanie sztangielek siedząc

Bylbym bardzo wdzięczny za pomoc, może jakieś video z youtube?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 891 Wiek 46 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 5255
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 443 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1961
No dzięki fajnie zrobione ale zapewne przez swój brak wiedzy nie znalazłem jeszcze, pewnie jest inaczej sformułowane:
-Martwy ciąg na wyciągu poziomym
Nogi
-Wyciskanie ciężaru leżąc
-Wyprosty podudzi na maszynie
-Uginanie podudzi leżąc lub stojąc na maszynie

A jeśli chodzi o ławeczke rzymską to ją znalazłem ale tam są np skłony tułowia na maszynie rzymskiej ale nie ma wyprostów;-[

Byłbym bardzo wdzięczny za wytłumaczenie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 891 Wiek 46 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 5255




To powyżej to wyciąg poziomy,szczerze mówiąc nie spotkałem się taką nazwą ćwiczenia na tym urządzeniu.Jak dla mnie to przyciąganie linki wyciągu poziomego z zastosowaniem różnych chwytów...Wyciskania na ławce szukaj w ćwiczeniach na klatkę piersiową w tym linku,który przesłałem wcześniej.Albo w atlasie w tej samej partii.

W atlasie pod tym linkiem:

http://www.kulturystyka.pl/atlas/nogi.asp

Znajdziesz wyprosty(uginanie to przecież ruch przeciwny,czyli to samo ćwiczenie)podudzi...

Co do ławeczki rzymskiej to samo co napisałem wyżej jak zrobisz skłon,czy ugięcie to chyba musisz się wyprostować później,tak czy nie?

Zmieniony przez - gautatyr w dniu 2008-08-13 20:49:04
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 443 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1961
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 891 Wiek 46 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 5255
Tak o tym piszę,tylko nie spotkałem się z tą nazwą,martwy ciąg kojarzę z prostownikami,a to na najszersze grzbietu,choć jak się położysz na ławce całkiem to haha jak martwy ciąg prawie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 443 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1961
A mam te 3 ćwiczenia typowe na nogi jak myślisz czy moge je zmienić na własne potrzeby np jakbym nie mial takiej maszyny na siłce, pyt bo mam wade postawy lekką ale wydaje mi się że akurat trening nóg nie ma na to zbyt dużego wpływu, czy się myle?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 891 Wiek 46 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 5255
Nie wiem co to za wada postawy i w zasadzie jak masz takie problemy to powinieneś się poradzić w poradni wad postawy i skonsultować co do ćwiczeń.Oczywiście możesz zamienić te ćwiczenia,jeśli jesteś początkujący to możesz wrzucić w swój plan przysiady ze sztangietkami (ze sztangą na początku ciężko utrzymać równowagę niektórym) i wspięcia na palcach z obciążeniem lub bez jeśli chodzi o łydkę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 443 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1961
No to prawda a jeśli chodzi o wade to plecy wypukło wklęsłe ale leciutko, stosuje trening z art prostujemy swoje plecy Mawashiego.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 891 Wiek 46 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 5255
Jeśli to plan Mawashiego to niech on wypowie się co do tej zamiany,na pewno zna się lepiej ode mnie i będzie potrafił lepiej Ci doradzić,szczególnie w tym przypadku.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening na siłe dla początkującego

Następny temat

Informacje dla początkujących

WHEY premium