SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ćwiczenia, możliwy efekt jojo? Wzrost 170, waga 58kg, 17 lat

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1908

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam!
Na wstępie napiszę że nie wiem jak zacząć także piszę jak leci. Jestem osobą ćwiczącą od ponad roku w domu. Na co dzień ćwiczę w godzinach między 17-20 i mój trening składa się z 13-ćwiczeń w tym brzuch (abs) i nogi. Zazwyczaj trwa to o koło 30-minut. W późniejszym czasie ćwiczę barki i łapy To wszystko wykonuje w 3 powtórzeniach co drugi dzień. Z początku zaczynałem ciężko bo mając z 16 lat ważyłem blisko 80kg. No więc tak, mam 17 lat, ważę około 58kg i mój wzrost to 170cm. Nie chodzi mi o to by być masywnym z rzeźbą ale jednak trochę umięśniony brzuch przydałby się. Efekty widać ale jednak tego tłuszczyku trochę jest... szczególnie gdy usiądę :P
Moje główne pytanie teraz, czasem a raczej często miewam tak, że nie chcę mi się po prostu ćwiczyć... a w szczególności gdy pomyślę sobie o tym ile to trwa, znów ta męczarnia... Cały mój trening trwa 50-minut. Czy da radę (jeśli da to jakie) robić ćwiczenia dosyć intensywne, ale które trwają krócej? Dietę prowadzę taką że mało jem i nic poza tym. Wyliczając na dzień to zjadam na śniadanie 3-4 kawałki chleba z margaryną, gdy nie ma obiadu to zdarza się 4 kawałki chleba no i kolacja to z 3-4 kawałki chleba. Od czasu do czasu zjadam jogurt naturalny i chrupki kukurydziane. Piję dużo wody mineralnej, jeśli coś jem to chleb z jakąś wędliną czy serem. Mało jem cukru przede wszystkim. W te święta nie ćwiczyłem z parę dni i już ktoś z mojej rodziny zauważył że brzuszek dostałem... i mam obawy co raz częściej albo nawet wpadam w takie załamanie że po co ćwiczę skoro ten brzuch jest jaki jest... bez zmian.

Tak więc to moje pytania
1. Są jakieś ćwiczenia, które krócej trwają a są na prawdę intensywne? Czy takie warto? Czy lepiej już tzw. 'męczarnia' 30-minutowa
2. Co zrobić, albo jak zapobiec temu efektowi jojo jeśli będzie tak że za jakiś czas przestanę ćwiczyć przez określony czas.

Mam nadzieję, że napisałem zrozumiale.
Pozdrawiam.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2362 Napisanych postów 30609 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270708
zajrzyj do działu odżywianie. Bo to co teraz jesz nawet koło prawidłowego odżywiania nie leżało.

a trening rozpisz po kolei, bo niewiele w tej chwili o nim wiadomo.
1

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Napisałem ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2362 Napisanych postów 30609 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270708
nic konkretnego nie napisałeś
napisałeś 13 ćwiczeń, jakich? ile serii ile powtórzeń? jaka kolejność,jakie przerwy...zero konkretów.
jakieś ćwiczenia na lapy i barki, jakie? po co? ile?,jak?
1

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
No podałem które wykonuję, to co oznaczyłem na fotach, w 3 powtórzeniach, po jednej serii minuta przerwy,
Ćwiczenia na barki:


W jednej serii, po minucie na jedno ćwiczenie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 195 Napisanych postów 5637 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 43870
racjonalne odzywianie i dobry plan z podstawowymi cwiczeniami , a nie wydziwinamym hitami z youtube

Doradca w dziale Alternatywna Droga
Instruktor Sportów Siłowych
Dietetyk

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2362 Napisanych postów 30609 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270708
to ja chyba jakiś ślepy jestem,bo żadnych fot nie widzę

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kalistenika - Plan FBW

Następny temat

Ocena Ławki

WHEY premium