SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

`Trening` do oceny

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1210

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 34 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 711
Witam, przeglądając www.kulturystyka.pl/atlas natrafiłem na trening domatora :

1.Pompki płasko(dowolna z podanych wersji)-4-5 serii x do zmęczenia-ze zmiennym rozstawem dłoni.
2.Pompki głową w dół(nogi na podwyższeniu-rys.5)-4-5 serii x do zmęczenia- ze zmiennym rozstawem dłoni.
3.Rozciąganie ekspandera za plecami lub Rozciąganie zamocowanego na końcu ekspandera jednorącz stojąc-3-4 serie x do zm.
4.Pompki przy ścianie(rys.2)2-4serii x do zm.
5. Pompki w podporze tyłem2-4serii x do zm.
6.Francuskie jednorącz z ekspanderem-3-4serie x do zm.
7.Rozciąganie ekspandera przed sobą-3-4serie x do zm.
8.Rozciąganie ekspandera nad głową-3-4 serie x do zm.
9.Rozciąganie zamocowanego na końcu ekspandera do brzucha w siadzie-3-4 serie x do zm.
10.Uginanie ramienia z ekspanderem stojąc-3-4serie x do zm.
11. Przysiady(na jednej lub obu nogach)4-6 serii x do zm.
12. Wspięcia na palce(na jednej lub obu nogach)4-6 serii x do zm.
13. Unoszenie tułowia z leżenia przodem-4-5 serii x do zm.
I tu nasuwa się moje pytanie, ile powtórzeń powinienem wykonywac, gdy dopiero rozpoczynam swoją przygodę z treningami?. Jestem w stanie wykonac jakies 20 normalnych pompek, czyli gdyby podzielic to na 4 serie bedzie 5 na jedna. Czy nie jest to zbyt mala ilosc?a moze na poczatek wystarczy?
Ponadto, dysponuje drazkiem i hantlem(~15kg, niedlugo zamowie 2x10 z allegro). Chcialbym wzmocnic swoje plecy, gdyz one sa dosc slabee, troche okragle, ze wzgledu na pasywny tryb zycia(postanowilem to zmienic). Czy na tym etapie moge wykonywac wioslowanie sztangielka?, a moze jest to zbyt niebezpieczne jak na moj staz?.
Czy na poczatkowym etapie treningow powinienem stosowac jakies diety?(mam ~180 cm wzrostu, jakies 64-68 kg wagi, prawie 16 lat). Jestem osoba o normalnej budowie ciala(tj. nie jestem ektomorfikiem czy jak to sie pisze ;p).

"Before we find a world peace, we gotta find a peace in that war on the streets". - Tupac Shakur

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Fuckmaster ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 202 Napisanych postów 31902 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 94099
masz napisane - powtórzenia do "zm" czyli do zmęczenia

wioslowanie hatnla mozesz smialo robic jesli posiadasz adekwatny ciezar.

odzywiac nalezy sie poprawnie cale zycie, podczas cwiczen, jesli oczekujesz efektow - tym bardziej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 34 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 711
Czyli mam rozumiec, ze powinienem ulozyc sobie jakas diete?

"Before we find a world peace, we gotta find a peace in that war on the streets". - Tupac Shakur

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 34 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 711
Sorry, ze pisze post pod postem, ale naszlo mnie jeszcze jedno pytanie, ja kto jest z tymi seriami? Robie np. 1 serie w cwiczeniu, odpoczywam chwile, a potem 2 serie w tym samym cwiczeniu, tak? .

"Before we find a world peace, we gotta find a peace in that war on the streets". - Tupac Shakur

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Fuckmaster ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 202 Napisanych postów 31902 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 94099
skoncentruj sie na lepszym odzywianiu - nie musi to oznaczac jedzenie ciągle tych samych potraw co 3 godziny.

zwracaj uwage na to co jesz - wybieraj produkty malo przetworzone, naturalne. jedz 4-5 posilkow dziennie, staraj sie w kazdym dostarczac 20-40g bialka [ jaja, twaróg, mięso zwierz.ece / ryby]
weglowodany w ilosci srednio 40-70g [makarony, ryz, ziemniaki, chleb razowy]
tluszcze 1-2 lyzki do kazdego posilku oliwy z oliwek chocazby i bedzieo niebo lepiej.


kolega drugi - tak oto chodzi
chyba ze masz plan OGOLNOROZWOJOWY wtedy robisz 1 serie i idziesz robić odrazu drugą kompletnie innego cwiczenia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 3023 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 13688
masz np wykonać 3 serie MC
to wykonujesz 1 seia dajmy na to po 12 powt
3-5 min przerwy
2 seria u tak dalej
...
Napisał(a)
Usunięty przez Fuckmaster za pkt 1 regulaminu
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 30
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 34 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 711
Sorry, że tak was dręczę tymi pytaniami, ale przez jaki okres czasu mam wykonywac ten trening?(6 tyg i potem cos innego, tak?). Czy codziennie mam zwiekszac liczbe powtorzen o 1?

"Before we find a world peace, we gotta find a peace in that war on the streets". - Tupac Shakur

...
Napisał(a)
Usunięty przez Fuckmaster za pkt 1 regulaminu
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 3023 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 13688
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

MASS - Therl

Następny temat

FBW - wioslowanie jednoracz

WHEY premium