SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

>>--r6--> Dieta Masa - do sprawdzenia

temat działu:

Dietetyka sportowa

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1419

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 393
Witam!!
Zwracam się z prośbą o zweryfikowanie mojej diety. Spędziłem 3 ostatnie dni w izolatce (pokoju ) rozłożony chorobą, ogólnie nie mogę coś do zdrowia wrócić po wakacyjnej przygodzie z Anglią.
Wspomniane 3 dni niemal w całości poświęciłem studiowaniu artów o żywieniu (i nie tylko) na sfd (i nie tylko) ;)
Zdobyć wiedzę to jedno, ale pogodzić wszystkie proporcje to drugie O_o Bardzo proszę o poświęcenie uwagi mojej rozpisce, choćby z racji tego że poświęciłem sporo czasu na przygotowanie się do napisania jednego dnia na diecie, tak więc nie piszę głupot jak większość (mam nadzieję xP) i nie "wymagam" pisania diety.. ;)

Wiek - 19
Wzrost - 187cm
Waga - 60kg
Cel diety - Jak łatwo można się domyślić: MASA ;)

Zapotrzebowanie BTW - 102 / 120 / 431
Przyjąłem proporcje - B:1,7 / T:2 / WW: 7,2 //kg masy
Zapotrzebowanie na kalorie (ogólne) - 3213 kcal

Adnotacja: Godzina posiłków może się przesuwać o godzinę/max dwie (rzadko) do przodu w wybrane dni (w szczególności w weekendy)

Schemat:
Produkt [ilość] - BTW - kcal

Dieta na dzień treningowy

Posiłek 1 - 07:00
Musli 100g - 12/13/53 - 375
Mleko 3,2% 300g - 10/10/14 - 183
Banan 150g - 2/0/33 - 143
Orzechy włoskie 50g - 8/33/1 - 327

BTW total - 32/56/101
Kcal total - 1028


Posiłek 2 - 10:00
Surówka z kapusty kiszonej + marchew + trochę oliwy
lub jakiś makaron z drobnym dodatkiem sosu


Posiłek 3 - 12:00
Ryż biały 100g - 7/1/77 - 344
Do tego jakiś dodatek a'la jogurt naturalny + owoce

Posiłek 4 - 15:00 (przedtreningowy)
Pierś z kurczaczka 100g - 22/1/0 - 99
Ryż biały 100g - 7/1/77 - 344

BTW total - 29/2/77
Kcal total - 443

Uzupełnienie 1 - 16:30
Max Carb Trec'a - 40g

Trening - 17 do 18:30

Uzupełnienie 2 - 18:30
Max Carb Trec'a - 60g
Rodzynki suszone 50g - 30g WW

Posiłek 5 - 19:30/20:00 (potreningowy)
Tuńczyk z puszki 120g - 33/11/0 - 228
Ryż biały 100g - 7/1/77 - 344

BTW total - 40/12/77
Kcal total - 572

Posiłek 6 - 22:00
Twaróg półtłusty 50g - 9/2/2 - 67
Orzechy włoskie 50g - 8/33/1 - 327
Oliwa z oliwek 10g - 0/10/0 - 88

BTW total - 17/45/3
Kcal total - 482

Zapadanie w sen ;) - 22:30/23:00
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
marek.c I.H.S. TEAM
Ekspert
Szacuny 207 Napisanych postów 3300 Wiek 58 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 28036
czytajac kilka postow w tym dziale wtrace swoje przyslowiowe 3 grosze

kolego bedac tak szczuplym raczej nie polegaj na kalkulatorach zywienowych a na wlasnych próbach robiac notatki i wyciagaj wnoski
co do diety za malo w niej miesa, ( to najlepsze zrodlo bialka - chcesz miec masa miesni wiec jedz mieso - tylko ono i jaja zawieraja tzw czynniki wzrostu wazne w diecie kulturysty)
dodaj zwlaszcza czerwone mieso i jaja (cale)
proponuje nie liczyc bialka roslinnego ( dla nas ono jest za malo wartosciowe poza tym w wiekszosci i tak nie jest w pelni trawione i wchlaniane w naszych ukladach pokarmowych)
zakup enzymy trawienne i B comlex ( zwieksza apetyt i poprawia trawienie ) zakup tez bakterie jelitowe trilac ( podobnie poprzwia trawienie bedziesz mogl wiecej jesc)
raczej noie licz na bialko zawarte w mleku i jogurtach - nie ma co go porownywac z jajami i miesem .
w kazdym posilku jesdz albo mieso albo jaja ostatecznie ryba lub bialy ser ( ale w przyp bialego sera dodaj don rybe lub jaja - zwlaszcza na kolacje - dobre zrodla bialek dlugowchlanialnych )
staraj sie jesc to co lekko strawne,nie pij do posilkow ( rozcienczasz soki trawienne ) pij prxzed nimi na 20 - 30- minut.
ustal bialka i tluszcze na stalym poziomie , reguluj weglami do gory w przypadku braku postepow
np
1 jajecznica , platki owsiane owoce wkrojone do platkow ( zero mleka w tym przuyp znacznie przedl proces trawienia ) pomidor
2. piers kurczaka w salatce z ryzem i warzywa
3 jw
tremning
5 udziec wolowy , kasza , warzywa
6 ser bialy , makrela jako pasta na kanapki z ciemaego pelnoziarnistego pieczywa , salatka warzywna

taraz bialek nie ruszasz , licz tylko zwierzece
tluszcze czyli jaja, ryba, mieso - nie ruszcsz
wegle - dodajesz ryz , platki , pieczywo, owoce

w sumie proste
trzenba jesc kolo 2,5 godz dzienie liczac 0,5 godz na posilek
powodzenia
mc

IHS TEAM

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 393
Wielkie dzięki, złote rady ;) Tylko jest jeden problem.. kasa.. :/
Dlatego moja dieta jest tak uboga w mięso.. Liczyłem żeby jeść chociaż co drugi dzień pierś z kurczaczka, a tak to zastępować przede wszystkim jajami..

"zakup enzymy trawienne i B comlex ( zwieksza apetyt i poprawia trawienie ) "
Trawienie mogę poprawić, ale apetytu zwiększać to już raczej nie powinienem O_o Ja i tak mimo pełnych posiłków wg diety (zaspokojenie dziennego zapotrzebowania) nie mogę wytrzymać tych 2,5h między posiłkami..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 823 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 50683
-r6- ceny miesa na dzień dzisiejszy sa niskie wporównaniu z niektorymi produktami.
Filet z kurczaka jest stosunkowo drogi i ubogi w skł. odzywcze zobacz sobie jak wyglada hodowla bojlerów(rasa)siedzą jeden przy drugim i sa ładowane rozmaitymi chemikaliami, ich ruch jest ograniczony wiec to wpływa na jakoścjakos miesa. Polecam zainwestowac w karkówke(cena 11zł z kg) lub schab (13zl za kilogram) i wez pod uwage ze w przypadku tych mies masz zalatwioną sprawe tłuszczu oraz białka, kurczak tego nie daje.

Do tego mix warzyw mroznych (cena 750g za 3zl)i ryz brazowy/kasza jeczmienna lub gryczana.

Reszta j/w pisze Pan Marek.

Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 393
SOGacze poszły ;) Dzięki! ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
marek.c I.H.S. TEAM
Ekspert
Szacuny 207 Napisanych postów 3300 Wiek 58 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 28036
jesli prawda jest to co piszesz ze nie mozesz wytrzymac przerw miedzy posilkami to kolego do roboty , po prostu jedz ile tylko dasz rade wegli a trzymaj bialko i bedzie ok !!! wiekszośc szczupłych ludzi ma kłopoty z apetytem . znam temat z rozmów i testów jakie robilismy klientom. jestes nielicznym wyjatkiem. jesli dasz rade jeść 4,5tys kcal to super.
pozdr
mc

IHS TEAM

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
marek.c I.H.S. TEAM
Ekspert
Szacuny 207 Napisanych postów 3300 Wiek 58 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 28036
co do tych 2,5 godz chodzilo mi nie o przerwy miedzy posilkami a o sam czas posiwcony na spozywanie posilków. np 4,5tys kcal bedziesz jadl kolo 2,5 godz w 5 lub w 6 posiłkach ( chyba ze bedzie to sam tluszcz wtedy zjesz te posilki znacznie szybciej, jednak wiemy ze nie o to nam chodzi by jesc duzo w samych tłuszczach a o zachowanie proporcji )
mc

IHS TEAM

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 393
"jestes nielicznym wyjatkiem."
<- Miło mi, hehe Cały sekret w tym że rzuciłem kilka dni temu fajki, dlatego jem jak opętany Kiedyś tam prowadziłem sportowy tryb życia.. Lekkoatletyka, Le parkour, taniec.. Ale to stare dzieje ;) Od tamtego czasu kondycja/wytrzymałość po prostu padły!

Tak czy siak enzymy to dobra rada, dziękuję ;) Właśnie ruszam dzisiaj zakupić max carb (do uzupełniania braków WW w diecie), anabolic bcaa system, enzymy trec digest plus, oraz myślę nad dibencozide b-complex activlab'a .. Tylko nie wiem czy przy moim apetycie dibencozide + digest nie sprawią, że będę oprócz posiłków jadł też talerze ;p Dlatego z dibencozide chyba poczekam, zobaczę jak pójdzie na samych enzymach..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
marek.c I.H.S. TEAM
Ekspert
Szacuny 207 Napisanych postów 3300 Wiek 58 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 28036
wiec kolego do dzieła. Proszę też nie zapomnij się nam wszystkim pochwalić jak wyglądają postępy. Skoro tyle dodatków chcesz kupić, możesz też dorzucić calcium vitrum, omegę 3, magnez w chelacie. Skoro sam przyznałeś się do palenia tytoniu to też mogło być przyczyną braku postępów w przyrostach muskulatury ?
powodzenia
mc

IHS TEAM

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 393
Omegę 3 już wcinam ;) I żeń-szeń bodymax.
Calcium vitrum na tym etapie ciężarów jest mi raczej zbędny - wychowałem się na wsi, mleko prosto od krowy ;) W życiu byłem porozcinany już w xx miejscach, ale nigdy nic sobie nie złamałem, ani nie zwichnąłem, kości mam mocne ;)

"Skoro sam przyznałeś się do palenia tytoniu to też mogło być przyczyną braku postępów w przyrostach muskulatury ? "
To także jest przyczyną, jak najbardziej, może nawet główną. Nie utrzymuję się sam póki co, ponieważ chodzę jeszcze do szkoły (technikum maturalna), a ilości jedzenia które jadłem jak nie paliłem.. Non stop lodówka. Przytyłem w 2 tygodnie 4kg, po czym znowu zacząłem palić, bo ciągle były sprzeczki z rodzicami ;p W sumie nie dziwię się im.. Jak bym robił zakupy za 150 złotych na cały tydzień, a po dwóch dniach lodówka by była opustoszała, to też bym się irytował na syna ;p
Tak więc na głód często reagowałem papieroskiem po prostu..

Jak najbardziej, postępy będą na bieżąco w dzienniku treningowym, wyślę powiadomkę jak już go założę ;) Przymierzałem się od dnia dzisiejszego wystartować żywo z treningami, ale niestety jeszcze nie wyzdrowiałem! :/ Tak więc jak tylko się zbiorę zdrowotnie to ruszam na siłownię i raporty będą regularnie się pojawiać ;)

Dzięki za poświęconą uwagę! ;)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Zobaczcie diete na suchą masę mieśniową- podobno układał ją jakiś mistrz

Następny temat

Moja dieta Do Sprawdzenia

Wiecej