SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[art] PIERWSZA REDUKCJA - PRZYGOTOWANIE DO DIETY.

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 554175

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Wrzucę tutaj szybkie pytanie jeśli pozwolicie, bo nie wiem gdzie o to zapytać. Miałem dietę redukcyjną ułożoną.. teraz stopniowo chcę zwiększać kaloryczność, aby dojść na dodatni bilans. Problem polega na tym iż większość linków tutaj https://www.sfd.pl/Potrzebujesz_Diete_Masz_Pytania_ZAJRZYJ-t379384.html wygasła, a tutaj https://www.sfd.pl/Zbiór_linków_działu_Odżywianie-t418003.html jest hmm stara i czasem napotykam sie na sprzeczności. Prosił bym (bardzo) o wskazanie mi na czym konkretnie mam sie wzorować układając posiłki itd. Z góry dziękuję!
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17681 Napisanych postów 132075 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460293
Aby były urozmaicone, by Ci smakowały, dostarczały odpowiedniej kaloryczności, składały się z nieprzetworzonej żywności.
2

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Bardziej chodzi mi o ustalenie godzin, makroskładników, jak powinien wyglądać posiłek przed i po treningowy itd
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17681 Napisanych postów 132075 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460293
godziny sa ustalone od Twego trybu zycia, na ile posiłków możesz sobie pozwolić, przedtreningowy np ziemniaki + pierś kurczaka jakieś warzywka np pomidor, po treningowy np kasza + mięso z szynki + warzywa + jakieś owoce.
1

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 14 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 69
super pomocnik!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 147
Witam, to mój pierwszy post :) i mam nadzieję na pomoc :) Chciałabym zredukować wagę. Powiem szczerze że trochę zaczęłam się gubić w tych wszystkich dostępnych w internecie kalkulatorach... Czy ktoś może mi pomóc przeliczyć moje dzienne zapotrzebowanie na makroskładniki? Mi wyszło wstępnie 15% białka, 55% węglowodany i 30% tłuszcze. Moja waga wynosi 77 kg przy wzroście 174 cm. Dodam że moja aktywność to siłownia 3 x w tygodniu oraz chociaż raz, czasami dwa razy w tygodniu bieganie.


Zmieniony przez - Julia88 w dniu 2016-10-12 16:17:07
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51764 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349824
https://www.sfd.pl/Zapotrzebowanie_kaloryczne,_skł._prod._żywnościowych,_%_bf-t276436.html  obliczając zapotrzebowanie skorzystaj z tego wzoru, nie z kalkulatorów.

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 147
dziękuję :) jak na razie czarna magia dla mnie :) ale zaraz spróbuję rozszyfrować
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1113 Napisanych postów 3756 Wiek 49 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 68173
Możesz założyć swój osobny wątek, wstawić ankietę i wyliczone zapotrzebowanie (albo całe obliczenia), a podpowiemy Ci czy jest dobrze i jakie dać makro. 15% białka na redukcji przy treningu siłowym to będzie na pewno za mało. Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 147
jeśli dobrze to wszystko zrozumiałam to wyszło mi TDEE 2511 kcal. Czy przy redukcji mam po prostu pilnować się by tej liczby nie przekroczyć czy jednak ilosć kcal powinna być zdecydowanie mniejsza?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Oponka

Wiecej