SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[art] Nowe bodźce=postępy

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 14790

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 5005 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 19714
Po porządnym treningu w poprzednim splicie miałem zawsze na drugi dzień zakwasy, a to znaczy iż trening jest przeładowany.

Pożyjemy, zobaczymy jak z tym FBW.

Dopiero gdy się zorientowałem o jaki dokładnie split Ci chodzi (czyli gdy wysłałeś mi przykład), zrozumiałem iż taki też ma sens. Nie wykłócałem się, tylko broniłem

ok, zakończmy tą rozmowę

pzdr

Zmieniony przez - hadesZiom2 w dniu 2009-07-09 22:08:19

Zmieniony przez - hadesZiom2 w dniu 2009-07-09 22:08:48
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 9858 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 59190
Po porządnym treningu w poprzednim splicie miałem zawsze na drugi dzień zakwasy, a to znaczy iż trening jest przeładowany.

wiec gdzie ty szukasz błędu, w metodzie? bo ja go widze w nie umiejętnym ułożeniu treningu, źle dobrane parametry, zły dobór ilości serii/powt być może cwiczeń na dana partie mięsniowa, a może zbyt duża intensywnośc.

A porzadny trening jak ty to piszesz to nie napie...dalanie na maxa ile sie da i jest git,a na drugi dzień cos jest nie tak, tylko trening z głowa na 101% swoich mozliwości taki ktory przynosi zamierzone efekty, a nie w druga strone.

PAIN IS MOMENTARY, GLORY IS FOREVER...
Klik -->
http://www.pajacyk.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 5005 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 19714
To było tak.

Wiedziałem swoje ale i tak trener zawsze dawał mi plan typu split partia raz w tyg. Ufałem mu przez pewien czas.. No po prostu postanowiłem wziąć los w swoje ręce i sam pokierować, dlatego przeszedłem na FBW. A ilość serii była za duża jak na mnie w tym splicie.

Teraz już wszystko wiem, gdyby nie to sfd to bym zginął.

k ja spadam, nie będzie mnie trochę. Narazie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 75 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 315
Wieze w to bardzo dobry artykuł i fajnie sie go czytało
jestem za :)

. . .

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 48 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3110
no fajny artykuł fajny ;) może w końcu przemówi on do rozumu tych co myślą, że im ciężej tym lepiej


EDIT: oczywiście SOG poszedł ;)

Zmieniony przez - seba_srem w dniu 2009-07-26 20:21:28
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 311 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6003
A SFD doczekało się już jakichś kozaków, wyhodowanych na FBW? Bo większość jednak buduje masę tradycyjnie.
Teoria teorią, ale jak to wygląda w praktyce?

Człowiek to ogniwo pośrednie ewolucji: pomiędzy małpą a istotą myślącą.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 5005 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 19714
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 311 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6003
Knife chyba tak trenuje?

Człowiek to ogniwo pośrednie ewolucji: pomiędzy małpą a istotą myślącą.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 5005 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 19714
Porównaj Jego staż i Twój... Jak budujesz masę mięśniową, to dany mięsień powinien być trenowany minimum 2x w tyg (tylko nie pomyśl, że maximum to 7dni na tydzień trening FBW).

Natomiast split partia raz w tyg jest dobry do dopracowania szczegółów, typu izolacja, nadanie kształtu itd. Wcześniej jednak trzeba zdobyć masę.


pzdr
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 311 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6003
Porównaj Jego staż i Twój...
A co ma do tego mój, czy jego, staż? Poza tym, to jest staż po długiej, pięcioletniej przerwie. Kiedyś tam machałem przez 2 lata żelastwem, próbowałem HST (podobny trening do FBW) i jednak trening dzielony działał na mnie lepiej.
Natomiast split partia raz w tyg jest dobry do dopracowania szczegółów, typu izolacja, nadanie kształtu itd. Wcześniej jednak trzeba zdobyć masę.
aPAWEL zbudował masę na dzielonym (ale nie wiem, czy trenował każdą partię 1x w tygodniu).
(tylko nie pomyśl, że maximum to 7dni na tydzień trening FBW)
Interesuje mnie, czy ktoś wpadł na pomysł, aby nie uzależniać treningu od cyklu tygodniowego (bo to przecież sztuczny podział) i trenować np. w cyklu dziesięciodniowym? Ale to już tak poza tematem.

Zmieniony przez - Hellseher w dniu 2009-08-20 23:48:19

Człowiek to ogniwo pośrednie ewolucji: pomiędzy małpą a istotą myślącą.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan dla początkujących :)

Następny temat

Ocena i korekty planu treningowego Priorytet klatka

WHEY premium