SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[ ART ] Odpowiedni dobór suplementów firmy TREC w czasie redukcji.

temat działu:

Trec

słowa kluczowe: , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 28443

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 6037 Wiek 37 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 46146
Witam, jako że niedawno zakończył się konkurs TREC-a w dziale ODCHUDZANIA, w którym również brałem udział, no ale cóż wygrali lepsi, chciałbym podzielić się z wami moim spojrzeniem głownie na aspekt suplementacji podczas redukcji. Pisanie pracy zajęło mi troche czasu, wiec głupio jakby się zmarnowala u mnie na kompie.

MOJA REDUKCJA Z FIRMĄ TREC


Odchudzanie, redukcja, wycinka - proste słowa, a potrafią tak wielu z nas przyprawić o bóle głowy. Problem ten dotyczy zarówno tych, którzy cały rok dbają o rozbudowę masy mięśniowej jak i tych z mocnym postanowieniem zmian stylu życia, poprawy sylwetki i pożegnania „brzuszka" na zawsze.

Okres wakacyjny jest czasem szczególnej dbałości o niski poziom tkanki tłuszczowej. Każdy moment zdaję się być dobry na zmiany, ale starajmy się nie traktować go jednak jako najlepszy aby spalić zbędny „balast", a raczej czas kiedy będziemy mogli cieszyć się efektami naszej ciężkiej pracy.

Każdy postawiony sobie cel, wymaga odpowiednich środków do jego realizacji. Działanie wielopłaszczyznowe daję nam większe szanse na osiągniecie sukcesu. Składowymi w tym przypadku zdają się być odpowiednia dieta, odpowiedni trening oraz prawidłowo skomponowany zestaw odżywek i suplementów.

O ile dieta i trening mają kluczowe znaczenie, nie należy umniejszać roli suplementacji. Odpowiednio skomponowany zestaw pomoże nam nie tylko skutecznie wspomóc proces redukcji, ale też poprawi komfort i satysfakcję wynikającą z przeprowadzonych treningów, pozwoli na uzupełnienie mikro i makro elementów, zapewni ochronę naszym ciężko wypracowaną we wcześniejszych okresach mięśniom oraz skróci czas restytucji i regeneracji organizmu.

Bardzo ważnym aspektem, przed podjęciem redukcji jest postawienie sobie jasno sprecyzowanych celów. Musimy ustalić czego chcemy dokonać, czy mamy czas, środki i przede wszystkim na tyle silną wolę aby dokonać diametralnych zmian w naszej sylwetce?

Ja osobiście jestem endomorfikiem z wagą oscylującą w zależności od okresu w okolicach 95-105kg. Ćwiczę cały rok. Mój średni poziom tkanki tłuszczowej w ciągu roku waha się w granicach 16% Okres redukcji jest dla mnie okresem niezwykle ciężkim. Bardzo dużą wagę przykładam do szczegółów. Staram się wchodzić w niego stopniowo i małymi krokami. Ewolucji ulega zarówno dieta jak i trening. Dlatego tak ważny jest dla mnie dobór odpowiednich suplementów, które mają pomoc mi w realizacji założonych planów.

Jako, że moja praca skupiać się będzie, na przedstawieniu optymalnego zestawu suplementów i odżywek, słowami wprowadzenia nakreślę tylko jak w tym okresie zmienia się moja dieta i trening, które to produkty marki TREC będą wspomagać.

Jeżeli chodzi o trening, to w tym roku zdecydowałem się na 4-dniowy split. Jego objętość jest mniejsza względem okresu budowania masy mięśniowej, jednakże stosowanie metod intensyfikacji sprawia, że dane grupy mięśniowe zostają przećwiczone we właściwy sposób. Ważnym i nierozerwalnym elementem redukcji jest trening aerobowy. Jest to rodzaj wysiłku fizycznego, podczas którego energia dla pracujących mięśni dostarczana jest z przemian tlenowych. Jego głównym zastosowaniem jest tak pożądana przez nas redukcja podskórnej tkanki tłuszczowej. W pierwszych 2-3 tygodniach stosuję tylko 20-30 min sesje aerobowe po treningu siłowym. W kolejnych tygodniach staram się dokładać w dni wolne od treningu siłowego kolejne sesję aerobowe. Zaczynam od 45minut i w miarę możliwości zwiększam czas do 60min od 1-2razy w tygodniu do nawet 5-6 w późniejszym okresie.

Również dieta ulega zmianom. Staram się poprzez systematyczne wprowadzanie zmian, nieustannie podnosić jej jakość. Dbam przede wszystkim o regularność posiłków, średnio co 2-3 godziny, staram się aby żywność z której korzystam była pełnowartościowa i nie przetworzona. Rezygnuję ze smażenia potraw, wprowadzam więcej warzyw, ograniczam spożycie napojów wysokosłodzonych. Stopniowo wyłączam również słodycze na rzecz owoców, a słone przekąski zastępuje orzechami. Ustalam zapotrzebowanie kaloryczne na 0 lub z małym deficytem. Z czasem zwiększam intensywność treningu, przez co wydatek energetyczny jest większy przy tej samej podaży kalorii. Następnie manipuluję stosunkiem tłuszczy do węglowodanów, utrzymując białko na poziomie 2,5g/kg masy ciała. Docelowo skłaniam się w kierunku diety typu low-carb. Dopiero w dalszej części redukcji decyduję się na obcinanie kalorii.

Przy tak wymagającym treningu i rygorystycznej diecie, niebagatelne znaczenie ma prawidłowo skomponowany zestaw odżywek i suplementów. Chcąc dobrać odpowiedni zestaw powinniśmy skupić się na kilku grupach produktów.


1. KREATYNA

Uważam że jest ona produktem bardzo ważnym nie tylko w okresie budowania masy mięśniowej, ale również przy redukcji. Spełnia swoją rolę zarówno przy dodatnim jak i ujemnym bilansie kalorycznym. Z racji dodatkowo stosowanych stymulantów w tym czasie, w postaci spalaczy, pojedyncza forma będzie odpowiednim wyborem z punktu widzenia praktycznego jak i ekonomicznego Ja wybieram jabłczan kreatyny CM3. Kreatyna oraz fosforan kreatyny, są używane do szybkiej resyntezy ATP podczas wysiłków prowadzonych z maksymalną intensywnością, należą do związków wysokoenergetycznych. Podczas wysiłku fizycznego źródłem mocy dla pracujących mięśni jest rozpad ATP, aby wysiłek mógł być dalej kontynuowany bez spadku mocy, musi dojść do szybkiej resyntezy ATP z ADP. Poza funkcją energetyczną, kreatyna zwiększa wydolność i skraca czas regeneracji powysiłkowej organizmu. Kreatyna jest też świetnym antykatabolikiem. Dodatkowo sprawia, że mięśnie są optycznie pełniejsze i bardziej wyraźne.

Dawkowanie Trec CM3 : Dzień treningowy : przed i bezpośrednio po treningu po 4kaps. Dzień nie treningowy : rano 4 kaps.


2. ANTYKATABOLIKI

Są to substancje, które zawierają w sobie właściwość hamowania katabolizmu, czyli rozpadu białek. Antykataboliki są szczególnie przydatne tam gdzie rozpad białek znacząco przybiera na sile i rozmiarach. Dlatego też najbardziej odpowiednie jest używanie ich przed i po treningu, w celu hamowania katabolizmu wysiłkowego oraz przed snem i zaraz po przebudzeniu, dla hamowania katabolizmu nocnego. O ile stosowanie ich przez ludzi mało aktywnych nie niesie ze sobą większego znaczenia, to dla ludzi aktywnych fizycznie ma fundamentalne znaczenie i jest niekiedy niezbędne dla uzyskania odpowiedniej formy, szczególnie w okresie wzmożonego obciążenia organizmu wyczerpującym treningiem i rygorystyczna dietą. Firma Trec posiada w swojej ofercie bardzo wiele aminokwasów i peptydów. Osobiście w czasie redukcji skłaniałbym się w kierunku dwóch pozycji. Mianowicie chodzi mi tutaj o BCAA Turbo Jet oraz Leucine Fusion. Rola aminokwasów rozgałęzionych (BCAA) w organizmie człowieka jest niepodważalna i wielokrotnie dowodzona w rozlicznych badaniach naukowych. Nasilają one produkcję niezbędnej podczas ciężkich treningów energii oraz chronią mięśnie przed katabolizmem w okresie zwiększonego wysiłku fizycznego, przyspieszając ich regenerację. Są one również jedynymi aminokwasami białkowymi, które bardzo szybko przenikają do komórek mięśniowych bezpośrednio z układu trawiennego. Dlatego też stosowanie wolnych aminokwasów BCAA w formie suplementów w znacznym stopniu hamuje katabolizm poprzez ograniczenie aktywności enzymów katabolicznych. Dodatkowo w BCAA Turbo Jet wykorzystane zostały najbardziej zaawansowane formy estryfikowane i AKG aminokwasów rozgałęzionych. Całość wzbogacono glukuronolaktonem wspierającym proces wydalania produktów przemiany materii, beta alaniną zwiększającą wytrzymałość aerobową oraz podnoszącą wydajność ćwiczeń, przez co można trenować dłużej i ciężej, dopełniając wszystko zestawem witamin. A to wszystko w doskonale rozpuszczalnym i świetnie smakującym preparacie. Nie ma wątpliwości, że podawanie aminokwasów przed treningiem wprowadza nasz organizm w stan anaboliczny, podczas którego następuje przemiana materii. Jednocześnie w tym stanie nasze komórki mięśniowe są szczególnie wrażliwe na działanie insuliny. Dlatego też warto zwrócić uwagę na Leucine Fusion - produkt zawierający w składzie wysokiej jakości matrix najbardziej aktywnych biologicznie form L-Leucyny ‒ jednego z najsilniejszych aminokwasów o działaniu anabolicznym i antykatabolicznym. To właśnie ona jak i inne rozgałęzione aminokwasy, przyczyniają się do dodatkowego wydzielania insuliny, któro, co ważne, nie obniża poziomu glukozy we krwi. Wytworzona insulina zwiększa transport aminokwasów do komórek mięśniowych. BCAA jednocześnie może stanowić dobre źródło energii, dzięki czemu nie są tracone zapasy glikogenu. W wyniku przemiany materii z leucyny powstaje ketoleucyna, zmniejszająca między innymi produkcję hormonu stresu - kortyzolu i przyspieszająca regenerację.

Dawkowanie TREC BCAA Turbo Jet : Dzień treningowy: rano na czczo 10g, 30min. przed i bezpośrednio po treningu 15g, Dzień nie treningowy : rano na czczo 10g
Dawkowanie TREC Leucine Fusion : Dzień treningowy : rano na czczo 6kaps., bezpośrednio po treningu 8kaps. Dzień nie treningowy: rano na czczo 6kaps.

3. SPALACZE TŁUSZCZU

Stanowią grupę suplementów nasilających spalanie tkanki tłuszczowej. Ważnym aspektem jest wybór odpowiedniego środka. W przypadku stosunkowo dużego poziomu tkanki tłuszczowej, nie należy decydować się na mocne „zabawki" na geraminie czy johimbinie. Nie należy także włączać ich do redukcji od samego początku. Istotne znaczenie ma także ustalenie dawki początkowej i stopniowe jej zwiększanie w miarę rosnącej tolerancji organizmu. Należy pamiętać iż faktyczne działanie spalacza nie musi być przez nas odczuwane i wiązać się z dużym pobudzeniem. Ciekawym środkiem w ofercie Trec-a jest z pewnością Clenburexin II. Spalacz oparty na ekstrakcie z zielonej kawy i herbaty, tyrozynie, kofeinie bezwodnej, oraz ekstraktach z ostrokrzewu paragwajskiego, korzenia imbiru i pieprzu czarnego zapewnia nam zwiększenie wydatku energetycznego na potrzeby cieplne organizmu oraz nasila proces termogenezy poprzez wpływ na poziom noradrenaliny, tyroksyny i cAMP. Dodatkowo uzupełniony o przed treningową saszetkę Lipo(X)Pack-a przyczyni się do poprawy estetyki sylwetki poprzez usunięcie wody podskórnej, sprawiając że nasze mięśnie staną się bardziej wyraźne i optycznie większe. Niezwykle bogaty skład i specjalnie dobrane proporcje sprawiają iż preparat działa kompleksowo - potęguje procesy lipolizy, blokuje lipogenezę, hamuje apetyt, zwiększa termogenezę oraz podkręca metabolizm. Dodatkowym atutem jest dołączony zestaw witaminowo-mineralny, który w okresie wzmożonej potliwości jest niemal niezbędny do prawidłowego funkcjonowania organizmu, oraz zestaw antyoksydantów który chroni organizm przed szkodliwym działaniem wolnych rodników. Idealnym dopełnieniem tych środków będzie niezbędną w energetycznych przemianach kwasów tłuszczowych L-Carnitine Gold. Świetnie sprawdza się gdy mięsnie potrzebują energii do wykonania wysiłku fizycznego. Wówczas wyławia ona z krwi cząsteczki tłuszczu i transportuje je do wnętrza komórek, w których kwasy tłuszczowe zostają przekształcone w energie. Oprócz zasadniczych i najbardziej istotnych dla sportowców funkcji, jakie pełni L-karnityna tj. przyśpieszenia redukcji tkanki tłuszczowej, podwyższenia wydolności organizmu, zwiększenia produkcji energii, ograniczenia tworzenia i magazynowania tłuszczu w organizmie, może też oddziaływać euforyzująco - tzn. poprawiać nastrój, co ma niebagatelne znaczenie w tym trudnym okresie codziennego obarczenia intensywnym treningiem i drakońską dietą.

Dawkowanie TREC Clenburexin II : Dzień treningowy: rano na czczo 2kaps, Dzień nie treningowy : rano na czczo 2kaps., po południu 2 kaps.
Dawkowanie TREC Lipo(X)Pack : Dzień treningowy : 30min. Przed treningiem 1 saszetka, Dzień nie treningowy: brak
Dawkowanie TREC L-Carnitine Gold : Dzień treningowy: 30-40min. Przed intensywnym wysiłkiem aerobowym 25-30ml

4. PROZDROWOTNE

Suplementy te stanowią grupę preparatów będących swoistym uzupełnieniem diety w mikro i makro elementy, witaminy oraz kwasy tłuszczowe wielonienasycone z grupy Omega 3. Zazwyczaj ciężko w czasie redukcji o urozmaicony jadłospis, dlatego warto zadbać o dodatkowe wsparcie organizmu kompleksem witaminowo-mineralnym. Świetnie w tej roli sprawdzi się MultiPack 36. Zawiera kompleks niezbędnych w okresie przesilenia fizycznego i psychicznego minerałów, wzbogacony został o grupę witamin, również tych z grupy B. Całości dopełnia formuła rewitalizująca i antyoksydacyjna przyspieszającą proces odnowy powysiłkowej organizmu oraz neutralizacji wolnych rodników. Innym ważnym suplementem są wcześniej wspomniane kwasy tłuszczowe Omega 3, o których odpowiednią ilość w diecie pomaga nam zadbać nie tylko świeże mięso ryb morskich, ale także preparat Super Omega 3. Odznaczający się wysoką zawartością EPA i DHA suplement wywiera korzystny wpływ na pracę układ u sercowo-naczyniowego, obniżenie poziomu trójglicerydów oraz podwyższenie stężenia lipoprotein o wysokiej gęstości, czyli „dobrego cholesterolu" - HDL. Są one jednym z kluczowych składników diety wspomagającej odchudzanie. U osób systematycznie je spożywających, zauważa się ubytek masy tłuszczowej ciała i zmniejszenie wskaźnika BMI. Kwasy omega 3 wywierają hamujący wpływ na tworzenie tkanki tłuszczowej, a także aktywnie mobilizują jej rozpad. Okres redukcji to czas rozdrażnienia ciągłym używaniem środków pobudzających, niską podażą kalorii i intensywnym treningiem. Dlatego też warto pomyśleć nad włączeniem do suplementacji preparatu ZMA Original. Stanowi on połączenie cynku i magnezu z witamina B6. Jest to najlepsza niesterydowa formuła anaboliczno-antyoksydacyjna. Składniki te są niezbędne do codziennej ochrony organizmu przed niekorzystnymi skutkami przeciążeń związanymi z wysiłkiem fizycznym i stresem oksydacyjnym. Dodatkowo wspomaga regeneracje powysiłkową, ułatwiając osiągnięcie stanu głębokiego, relaksującego snu w porze odpoczynku, oraz zmniejszając obolałość mięśniową wywołaną skurczami mięśniowymi wynikającymi z przetrenowania. To właśnie przetrenowanie jest jedną z głównych przyczyn kontuzji. Setki, tysiące minut spędzonych na bieżni, rowerku i orbitreku, oraz tony przerzucanych kilogramów nie mogą pozostać obojętne dla naszych mięśni, ściegien i więzadeł. Dlatego też warto rozważyć zakup Joint(X)Pack-a, suplementu kompleksowego stricte nastawionego na regenerację tkanki łącznej i kostnej. Dodatkowo wspomaga on remineralizacje kośćca oraz chroni przed przeciążeniami w/w struktur.

Dawkowanie TREC MultiPack 36 : Dzień treningowy/Dzień nietreningowy : 2kaps. do I i III posiłku
Dawkowanie TREC Super Omega 3 : Dzień treningowy/Dzień nie treningowy: do posiłków bogatych w tłuszcz pokarmowy 2-3razy dziennie po 2-3kaps.
Dawkowanie TREC ZMA Original : Dzień treningowy/Dzień nietreningowy :
2-3kaps. na noc
Dawkowanie TREC Joint(X)Pack : Dzień treningowy/Dzień nietreningowy : 1 saszetka do śniadania5. DODATKI POPRAWIAJĄCE KOMFORT TRENINGU


Stanowią grupę produktów, które mają nam zapewnić poprawę jakości jak i komfortu wykonywanego treningu. Trec posiada bardzo bogatą ofertę tego typu produktów. Godny uwagi jest na pewno Nitrobolon Energizer, który jest spośród nich produktem najbardziej kompleksowym. Solidna porcja kreatyny, mixu argininy AKG i jabłczanu cytruliny, kompleksu aminokwasów rozgałęzionych BCAA oraz dodatku witamin i antyoksydantow zdaje się być świetnym dopalaczem przed treningowym. Minusem tego środka w okresie redukcji jest na pewno spora zawartość kofeiny, która w połączeniu z wcześniej opisanymi spalaczami mogłaby stanowić porcję zbyt dużą dla początkującego ćwiczącego z niską tolerancją na tę właśnie substancję. Innym ciekawym środkiem jest nowość na rynku marki Trec, mianowicie S.A.W. Jest to kompleksowy preparat przed treningowy zawierający kreatyne, arginine i cytruline, wzbogacony o beta alanine, tyrozyne i tauryne. Na uwagę zasługuje też fakt iż jest on pozbawiony węglowodanów, co w okresie redukcji stanowi niebagatelny plus. Niestety jak w przypadku poprzednika, jest to produkt przeznaczony dla osób z wyższym progiem tolerancji na kofeinę i w połączeniu z porcją przed treningową spalacza z pewnością uczyni z nas wulkan energii. Mimo tak rozbudowanej gamy produktów tego typu, osobiście skłaniałbym się do zastosowania najprostszego w składzie AAKG Mega Hardcore. Produkt stanowi kompozycję AAKG i jabłczanu cytruliny w odpowiedniej proporcji. Składniki te są prekursorami tlenku azotu który to zwiększa dostarczanie składników: energetycznych, budulcowych oraz tlenu wraz z krwią do komórek mięśniowych. Przyczynia się to do zwiększenia wydolności pracujących mięśni, co w czasie treningu objawia się znacznym przyrostem siły i wytrzymałości, a w okresie po treningowym do szybszej regeneracji organizmu. Dodatkowym atutem jest brak występowania w produkcie węglowodanów i dodatkowych stymulantow. Przy połączeniu z porcja kreatyny, spalacza i BCAA stanowi najwyższej klasy kompleksowy no-booster przed treningowy.

Dawkowanie TREC AAKG Mega Hardcore : Dzień treningowy : 30min. Przed treningiem 8kaps., bezpośrednio po treningu 4kaps. Dzień nie treningowy: brak


Uważam, że tak skomponowany zestaw suplementów jest świetnym uzupełnieniem dobrze skomponowanej diety i właściwego treningu. Zaprezentowana przeze mnie wizja redukcji w sferze suplementacji jest moim zdaniem opcja „full wypas." Zdaję sobie sprawę, że nie każdy może sobie pozwolić na komfort skorzystania z tych wszystkich środków. Jednakże uważam, że każdy z wymienionych preparatów w większym lub mniejszym stopniu pozwala nam przybliżyć się do celu jakim jest osiągnięcie wymarzonej sylwetki.


Zmieniony przez - kasteta w dniu 2011-08-04 14:00:59
2

Bardzo mały człowiek, może rzucać bardzo duży cień...

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
jabolcokk A.Jabłoński
Ekspert
Szacuny 130 Napisanych postów 23197 Wiek 38 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 224120
Bardzo Fajny POMYSŁ z tym, że wrzuciłeś taki artykuł - takie rzeczy się ceni.

Mi się podoba
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 1718 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 15969
Sog się należy , dobry art

Nic wielkiego w życiu nie przyjdzie bez poświęcenia.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 910 Wiek 33 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 25626
Dobry art-stosowałem podobna suplementację przy redukcji która się sprawdziła ogólnie polecam taki zestaw)
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 96 Napisanych postów 13365 Wiek 28 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 52873
Ja do najbliższej redukcji wrzucę BCAA powder oraz clenburexin II (które notabene bd miał dzięki konkursowi treca ). Zobaczymy jak sprawują się te suplementy, szczególnie ciekaw jestem Clenburexin.

Co do art- fajnie opisane produkty od Trec'a
Sog
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11083 Napisanych postów 51084 Wiek 29 lat Na forum 23 lat Przeczytanych tematów 57816
fajne
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
MARIO M. Cieśliński
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 1733 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 9689
Gratuluję pomysłu podzielenia się robotą :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 6037 Wiek 37 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 46146
IneTheEnd masz dopiero 16lat, skup sie na diecie mocniej, w tym wieku redukowanie ktore nie jest walka z otyloscia moim zdaniem wymagaloby glebszego przemyslenia i zastanowienia sie nad faktycznymi korzysciami takiego zabiegu

dzieki panowie

Bardzo mały człowiek, może rzucać bardzo duży cień...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11083 Napisanych postów 51084 Wiek 29 lat Na forum 23 lat Przeczytanych tematów 57816
Dobrze sie czyta, fajnie opisane
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
jabolcokk A.Jabłoński
Ekspert
Szacuny 130 Napisanych postów 23197 Wiek 38 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 224120
Hej kastet mam wiadomość dla Ciebie

Firma Trec Nutrition postanowiła, że Kasteta otrzyma nagrodę pocieszenia - jaką ? - już niedługo się o tym przekona !.

JESZCZE RAZ : bardzo fajny pomysł z Twojej strony, przejrzyście i na temat - takie rzeczy się docenia !.

Także gratulujemy upominku

TREC NUTRITION & TREC TEAMZmieniony przez - jabolcokk w dniu 2011-08-04 16:24:53
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Nitroman Trec Nutrition
Znawca
Szacuny 39 Napisanych postów 3262 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 10507
Kasteta bardzo dobry artykuł, informację z pewnością pomogą nie jednemu początkującemu adeptowi kulturystyki z podjęciem decyzji odnośnie suplementacji w okresie redukcji tkanki tłuszczowej. Moim zdaniem można śmiało podwiesić ten post. Kawał dobrej roboty.

Pozdrawiam.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Następny temat

po treningu

Sztos