SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[Trec Boxing News] Szpilka: Jestem najlepszym polskim ciężkim i udowodnię to!

temat działu:

Trec

słowa kluczowe: , , , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 529

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 217 Napisanych postów 36673 Wiek 38 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 115952
Dla Artura Szpilki z Trec Team (12-0, 9 KO) rok 2012 był dość pechowy. Polski pięściarz wagi ciężkiej zmagał się w nim głównie z kontuzjami, które spowodowały, że po raz ostatni widzieliśmy go w ringu 30 czerwca.

Artur Szpilka - To był trochę pechowy rok. Mam jednak nadzieję, że teraz już wszystko wraca do normy. Najważniejsze, że wracam do sił. Nie mogę się już doczekać najbliższej walki - powiedział Szpilka w rozmowie z Eurosport.Onet.pl.

Wygląda na to, że po urazach nie ma już śladu, bo "Szpila" wrócił już do treningów. Na razie są to bardziej wytrzymałościowo-wydolnościowe zajęcia. Najważniejsze jednak, że wszystko jest w porządku. Szpilka powoli przygotowuje się do kolejnej walki, która zaplanowana jest na luty 2013 roku. Rywalem miałby być Amerykanin Mike Mollo, który po raz ostatni boksował w sierpniu 2010 roku.

- Chciałbym mieć coraz lepszych przeciwników. Na razie przymierzam się do Mike'a Mollo, który miał długą przerwę, bo kłócił się z menedżerem. To szybki zawodnik, który sprawił kilka niespodzianek. Na pewno walka, o ile do niej dojdzie, będzie fajna dla oka - stwierdził Szpilka.

Niespodziewanie jednak pojawił się inny wariant. Być może 23 lutego na gali w Gdańsku, na której mają się zmierzyć Andrzej Gołota i Przemysław Saleta, Szpilka skrzyżuje rękawice z innym polskim ciężkim Krzysztofem Zimnochem. Bokser z Wieliczki jest na "tak", jeśli chodzi o to starcie. "Ciekawostką jest to, że kiedyś - dokładnie sześć i pół roku temu - przegrałem z nim na punkty w meczu ligowym, więc z chęcią bym się zrewanżował" - napisał "Szpila" na jednym z portali społecznościowych.

W ubiegłym roku Szpilka zapowiedział, że za dwa-trzy lata chciałby powalczyć o mistrzostwo świata. Czy zatem teraz, kiedy ma trochę "chłodniejszą głowę", zrewiduje swoje plany? - Rozmawiałem z trenerem i zapowiedział mi, że w 2014 roku powinienem już zacząć walczyć z zawodnikami ze ścisłej światowej czołówki - wyjaśnił nasz pięściarz, który wciąż jest świadomy pewnych braków u siebie: - Pewnie, że popełniam błędy, ale trudno, żeby ich nie było. Staram się jednak wszystkie braki nadrabiać z moim trenerem, który zawsze sprowadza mnie na ziemię. To właśnie z Fiodorem Łapinem mogę zrobić coś, czego nie dokonał jeszcze żaden polski pięściarz wagi ciężkiej - zostać mistrzem świata. Wierzę głęboko w to, że urodziłem się po to, by zostać pierwszym polskim mistrzem świata.

Niedawno przed taką szansą stanął Mariusz Wach, który przegrał na punkty z Władimirem Kliczką. - Mariusz dostał straszliwy łomot. Mógł trochę więcej zaryzykować, bo były takie możliwości - przyznał Szpilka.

Po walce "Wikinga" z Ukraińcem pojawiły się głosy, że to Wach jest w tej chwili najlepszym polskim bokserem wagi ciężkiej. Jak to odbiera Szpilka? - Czemu Wach jest najlepszy? Ja jestem najlepszy i zawsze tak będę uważał. Za niedługo to udowodnię - zapowiedział.

Źródło: Eurosport.onet.pl, dostęp: 10.12.2012

HST PUSH & PULL - mój autorski "system" treningowy:http://www.sfd.pl/-t589381.html
Dieta LOW-CARB, art dla początkujących: http://www.sfd.pl/-t655403.html
Redukcja od A do Z - wszystko o redukcji:http://www.sfd.pl/-t654560.html
Tabata - co to jest i za co ją lubię?: http://www.sfd.pl/-t963145.html
Takie wielkie, takie niewinne. A same niosą na grzbiecie skrzydlatą kostuchę. Polską śmierć.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

[Trec Boxing News] Treningi Krzysztofa Zimnocha w USA

Następny temat

[Trec Boxing News] Diablo o przełożeniu walki z Mormeckiem: Dobrze i źle...

WHEY premium