SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[REDUKCJA] Przejście na IF na ostatni miesiąc

temat działu:

Odchudzanie i forma po męsku

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1650

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 232 Wiek 32 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 19373
Cześć,

Na ostatni (a przynajmniej planowany) miesiąc redukcji chciałbym przejść na IF. Obecnie jadę dietą zbilansowaną, 2200 kcal 190g B, 170 g WW, 80 g T. Jeśli chodzi o trening - w zależności od tygodnia. Staram się łączyć treningi na siłowni (FBW) z treningami Crossfit (grupa początkująca, więcej techniki, mobility niz stricte CF, bardziej jako dobry interwał) i aerobami/interwałami w DNT.
Wypada różnie, w zależności od możliwości czasowych . czasem 1x Cf, czasem 2xCF, reszta FBW.

Czy mogę przejść z tym wszystkim na IF ? CF robiłbym przynajmniej po 1 posiłku, FBW na czczo.

Wówczas przykładowy tydzień mógłby wyglądać tak:

pon - CF
wt - FBW+aero po treningu / samo aero
śr - CF
czw - CF
pt - FBW+aero po treningu / samo aero
sob - aero
niedz - rest

Ewentualnie mniejsza ilosc CF (do 2x) na rzecz FBW lub aerobu/interwału - w zależności od możliwości.


Miałoby to sens ?

Płeć : mężczyzna
Wiek : 24
Waga : 89
Wzrost : 183
Obwód klatki : 106
Obwód ramienia : 38
Obwód talii : 94
Obwód uda : 58
Obwód łydki : 39
Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej : 14%
Aktywność w ciągu dnia : praca
Uprawiany sport lub inne formy aktywności : crossfit + siłownia, elastycznie
Odżywianie : dobre ;)
Cel : redukcja
Ograniczenia żywieniowe : nietolerancja glutenu
Stan zdrowia : ok
Preferowane formy aktywności fizycznej : siłownia
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : bcaa, kreatyna, betaalanina, białko uzupełniająco
Stosowane wcześniej diety : zbilansowana, highcarb

Z góry dzięki za odpowiedź!
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 137 Napisanych postów 1017 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 41556
Nie widziałbym większych przeciwwskazań w momencie gdy planujesz wprowadzić okno konsumpcji nie krótsze niż 8 godzin.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 232 Wiek 32 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 19373
To fajnie. Nie no, 8h na początek.

Nie wiem też czy nie zejdę z 2200 na 2000-2100. bo jadę 2200 od jakiegos czasu, codziennie coś robię i wszystko stoi w miejscu ;)



Zmieniony przez - Matt133 w dniu 2015-06-14 18:39:33

Zmieniony przez - Matt133 w dniu 2015-06-14 18:41:12
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 137 Napisanych postów 1017 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 41556
Na początek 8 godzin, a na koniec 4? Nie polecam czegoś takiego.

Myślę, że w większości przypadków skracanie okna konsumpcji poniżej 8 godzin utrudnia (a niekoniecznie ułatwia) redukowanie tkanki tłuszczowej i przede wszystkim może sprzyjać większej utracie masy mięśniowej.

Proponowałbym, żebyś najpierw wprowadził IF bez pogłębiania deficytu energetycznego.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 232 Wiek 32 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 19373
Jesli napisałem o 4 , to miałem na mysli 6. Ale i tak się wycofałem ;)
Ok, zrobię 8h i na tej samej kaloryczności.

Czy układ treningów jest ok, czy w takim tygodniu, gdy będzie 3xCF zrobić CF/aero/CF/CF/aero/FBW/aero ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 232 Wiek 32 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 19373
Tak jak powiedziałem tak zrobiłem ;)

OKNO 13-21 . Po tygodniu zobaczymy czy coś w pasie zejdzie ;)

Wczoraj (PN) lekki crossfit, troche techniki + rozgrzewka, na koniec workout z nauczonymi elementami. w zasadzie to jako interwał mozna policzyć ;)

dzisiaj FBW -po dwóch posiłkach ze wzlędu na uczelnię. bez katowania nóg, poniewaz wczoraj troche dostały. po jednym ćwiczeniu po 3-4 serie wlaściwe po rozgrzewkowych. na koniec 20 minut spaceru pod górę na bieżni.

Zastanawiam się czy dawać tą sesję crossfitu (interwału) w środę, czy zamist tego wrzucić kardio na czczo przed oknem postu.

Inaczej mówiąc czy zrobić CF/fbw/CF/CF/fbw/wolne/aero czy CF/fbw/aero/CF/fbw/aero/wolne.

Nie chciałbym przedobrzyć z intensywnością.

Żarcie z dzisiaj poniżej.





Zmieniony przez - Matt133 w dniu 2015-06-16 23:03:00
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jakie podjąć kroki..

Następny temat

Problem z utratą wagi

WHEY premium