SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[Potrzebna pomoc]Przemiana

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1373

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 21
Witam wszystkich serdecznie.
Mam na imię Mateusz, mam 17 lat i poszukuję pomocy na forum. Mam nadzieję że znajdą się życzliwe osoby które mi pomogą :)
Ćwiczyłem wcześniej, pracowałem trochę fizycznie i ważyłem 77. Wyglądałem nawet dobrze ale nie o to mi chodziło. Ostatnio się zapuściłem ale teraz chcę coś osiągnąć. Do wakacji jest trochę czasu, więc może zdążę :)

Podam moje wymiary.
Wzrost: 174cm
Waga: 86kg
Klata: 101cm
Biceps: 37cm
Przedramię: 30cm
W pasie: 96cm
Udo: 57cm
Brzuch: 100cm

Jestem niewysoki, troszkę gruby. Jaki jest mój cel ? Chciałbym się wyrzeźbić(barki, biceps, brzuch, klata). Jest masa, teraz rzeźba :)
Ćwiczyć będę w domu.
Mam przyrządy takie jak:
Hantle
Skakanka
Drążek

Możliwe że zakupię inne przyrządy, zależy co mi się najbardziej mi się przyda.
Co mi jest potrzebne?
-Dobry plan treningowy
-Odpowiednia dieta, dostosowana do treningu.
-Suplementy/odżywki (aktualnie posiadam białko nocne i witaminy chelamin sport formula). Potrzebuję takie aby mieć siłę ćwiczyć, mieć dużo energi, przyspieszony porost mięśni i co mi jeszcze doradzicie :)

LICZĘ NA WASZĄ pomoc

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 57 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 835
Źle mnie zrozumiałeś :D Dziennie odejmowałem 1000 kcal, czyli od 3200 zapotrzebowania np. 2300-2200 w ciągu całej diety, nie schodziłem poniżej. Przy redukcji jadłem więcej owoców i białka, bo jak napisałeś, miałbym duże niedobory...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Poczytaj ten temat: https://www.sfd.pl/_Redukcja_dla_Juniora,_jak_się_do_tego_zabrać_-t916418.html

Tam jest wszystko ładnie wyjaśnione. W razie pytań po lekturze - pisz tutaj./
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 134 Napisanych postów 20191 Wiek 12 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 69241
Witam,
zachęcam do skorzystania z pomocy specjalistów z zakresu odżywiania i treningu.
Przygotują wszystko za Ciebie i specjalnie dla Ciebie.
http://potreningu.pl/plany/strefa-mezczyzny

Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 21
Z tego co wyczytałem na forum.
Najpierw muszę zabrać się za ćwiczenia aerobowe, żeby zgubić zbędne kilogramy. To nie jest tak pięknie jak myślałem "najpierw masa, później rzeźba".
Zastanawiam się jeszcze nad tym jakie ćwiczenia aerobowe stosować. Czy znaleźć coś na youtube.com i robić według tych ćwiczeń, czy zakupić jakieś filmy na DVD. Czy może samemu mam coś ułożyć. Proszę o pomoc w tej kwestii.
Następnie ułożyć własną dietę. Z tym mam wielki problem. Z tego co policzyłem, moje zapotrzebowanie będzie wynosiło ok. 3400 kcal (trening 3-5 razy w tygodniu). Lecz nie potrafię dobrać poszczególnych potraw do mojej diety. Nie wiem co zawiera samo białko, węglowodany. Które są proste, które złożone. Ale znam podstawowe zasady jak się odżywiać. Ile jeść, kiedy, co pić, jak często jeść, co przed i po treningu. Jakby ktoś mi coś doradził, jakąś dietę na początek. To możliwe że później sam będę dobierał sobie odpowiednie potrawy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 355 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2933
Heh, najpierw masa potem rzezba, to czesto dzis spotykane. Gdybys sie tersz zamasowal wygladalbys jak niedzwiedz, teraz redukcja pociagnij przez 2 trzy miesiace, a potem masa, co do aerobow ; BIEGANIE

"Ból jest najlepszym nauczycielem. Tylko nikt nie chcę być jego uczniem."

"Brak sposobu jest sposobem."

"Jeśli tracisz pieniądze, nic nie tracisz. Jeśli tracisz zdrowie, coś tracisz. Jeśli tracisz spokój, tracisz wszystko."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 605 Napisanych postów 36399 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 297123
2 miesiące? Myślę że tu jest dobre pół roku redukcji

Dziennik treningowy - http://www.sfd.pl/[DT]_Ozzy__Get_big_or_die_trying-t1037943.html

I don't miss workouts, i don't miss meals, because this is what i love to do :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 355 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2933
Wiele zalezy od samozaparcia, silnej woli, motywacji...

"Ból jest najlepszym nauczycielem. Tylko nikt nie chcę być jego uczniem."

"Brak sposobu jest sposobem."

"Jeśli tracisz pieniądze, nic nie tracisz. Jeśli tracisz zdrowie, coś tracisz. Jeśli tracisz spokój, tracisz wszystko."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 7513 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 58469
Anatomii nie oszukasz, Ozzy ma rację.

"Nie głaskało mnie życie po głowie
Nie pijałem ptasiego mleka
No, i dobrze! No - i na zdrowie!
Tak wyrasta się na człowieka!"

DZIENNIK http://www.sfd.pl/DT__Chudzi_moga_iśc_na_ryby__by_pilkaPN-t1006905.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 605 Napisanych postów 36399 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 297123
Jaka silna wolna, jaka motywacja - dobry spadek wagi to 2kg na miesiąc, a myślę że musi tu zbyć jakieś 10-15kg żeby zacząć budować dobrą sylwetkę

Dziennik treningowy - http://www.sfd.pl/[DT]_Ozzy__Get_big_or_die_trying-t1037943.html

I don't miss workouts, i don't miss meals, because this is what i love to do :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 7513 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 58469
Przy większym BFie można chudnąć 1kg na tydzień spokojnie, organizm chętniej korzysta z tłuszczu gdy ma go nadmiar. Ważne tylko, żeby prowadzić czystą miskę, bo wrażliwość insulinowa pewnie błaga o pomstę do nieba.

"Nie głaskało mnie życie po głowie
Nie pijałem ptasiego mleka
No, i dobrze! No - i na zdrowie!
Tak wyrasta się na człowieka!"

DZIENNIK http://www.sfd.pl/DT__Chudzi_moga_iśc_na_ryby__by_pilkaPN-t1006905.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 21
Z chudnięciem nie mam wielkich problemów gdy ćwiczę. Bo zszedłem z 85 na 77 w niecałe 2 miesiące. Tylko powiedzcie mi jaka dieta i jakie ćwiczenia. Bo to że mam biegać, to ja wiem. Ale doradźcie coś więcej.
Z GÓRY DZIĘKI :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

ćwiczenia na mięśnie brzucha?

Następny temat

Co polecacie?

WHEY premium