SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[Piłka Nożna] Skręcenie kostki - ważne a zarazem szybkie pytanie.

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3410

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 8 Wiek 30 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 60
Witam!

Dokładnie w poniedziałek , skręciłem kostkę na treningu , nie mogłem praktycznie chodzić, ból był. We wtorek byłem u lekarza żeby dowiedzieć sie co robić. Przepisał mi maść Traumon i nakazał smarować 3 razy dziennie.

Mija już prawie tydzień od tego wydarzenia , jutro mam mecz (jak to zawsze w Sobote) bardzo ważny , można powiedzieć że najważniejszy... Kostka boli ale już "troszeczkę" mogę normalnie chodzić , biegać też , mam specjalne ochraniacze piłkarskie na nogi oraz kostkę , usztywnienie można rzec. Jak myślicie , warto ryzykować i isc jutro na ten mecz? Nic sie nie stanie? Bo słyszałem że skręcenie kostki ma tendencje to szybkiego nawracania , czy lepiej dać sobie spokój i za tydzień grać w 100%? Nie ryzykować?

Proszę o szybką odp! Zależy mi bardzo na tym jutrzejszym meczu ale nie wiem co w takiej sytuacji począć... Mam nadzieje że są jacyś specjaliści na tym forum i mieli podobne doświadczenie co ja.

Dzięki , cześć!
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 8 Wiek 30 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 60
A strona nie uruchamia się bo sfd.pl zablokował odnośnik " .blogspot.com " dopisz to gdzie są te ***** ( z kropką!) i powinno śmigać.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21773 Napisanych postów 71322 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575911
Nie warto iść i ryzykować pogłębienia kontuzji.

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 8 Wiek 30 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 60
Pogłebienia w jakim sesie? Ile sie mniej więcej leczy takie skrecenie kostki? Jeśli bede grał ostrożniej (nie przeciążał lewej nogi, jestem prawonożny) to czy może pójść wszystko w porządku? (Od pewnego czasu zawsze gram , całe mecze , poprosze trenera żebym grał tylko 1 połowę)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 67 Napisanych postów 1893 Wiek 110 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 36567
pomysł nie jest za dobry,oszczędzając jedną nogę,będziesz bardziej obciążał drugą,a gdyby to samo stało się przypadkiem z drugą kostką,to dopiero będziesz miał problem.Zalecz to do porządku i dopiero wtedy wracaj do meczy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 8 Wiek 30 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 60
No tak , ale stary czy po tygodniu leczenia , smarowanie 3razy dziennie specjalną maścią jest szansa że kostka jest już w porządku? Musze być pewny , bo może mam po prostu złudzenie że mnie coś boli po oszczedzaniu nogi a tak naprawde jest już w porządku.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 67 Napisanych postów 1893 Wiek 110 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 36567
ja bym nie ryzykował jeśli to nie jest jakiś bardzo ważny mecz i odpoczął jeszcze trochę do czasu aż ból całkowicie minie,bo jak się sprawy skomplikują to przerwa będzie dłuższa niż teraz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 8 Wiek 30 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 60
W pewnym sesie masz racje
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 8 Wiek 30 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 60
Nie nawidze tego , jak jeszcze nie dokończyłem zdania i przypadkowo wcisnąłem ENTER... No cóż , także chyba pomyśle nad tym i dam sobie spokój jutro. A i jeszcze jedno pytanie - Smarując , oszczedzajac i uszytwniajać noge i ćwiczyć można ją wzmocnić? To jest dosyć częsta kontuzja a czytałem że jeśli ktoś będzie odpowiednio ćwiczył to może ją tylko wzmocnić , jest to prawdą?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 67 Napisanych postów 1893 Wiek 110 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 36567
ćwiczeniami możesz wzmocnić nogę,żeby zapobiec kolejnym skręceniom warto byłoby również dołożyć ćwiczenia czucia głębokiego,ale żeby się ich nauczyć musiałbyś się kilka razy przejść na rehabilitację
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 8 Wiek 30 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 60
Nie idzie się ich nauczyć w domu? "Przejść sie na rehabilitacje" czyli co miałeś na myśli? Pójść na jedna porade i nauczyć sie tej rehabilizacji czucia głebokiego czy pochodzić pare razy? SPÓJRZ NA TĄ STRONĘ na dole są tam ćwiczenia , odnośnie leczenia skręconej kostki , jak myślisz , są dobre?

Wybacz , ale zależy mi cholernie. Dzięki za pomoc!
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 67 Napisanych postów 1893 Wiek 110 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 36567
strona mi się nie uruchamia,zresztą szczerze mówiąc to skręcenia kostki się zdażają i póki co po prostu dałbym tej kostce odpocząć,a o rehabilitacji zacząłbym myśleć,gdyby okazało się,że kostka zaczyna się u ciebie skręcać coraz częściej,wtedy warto by było przejść się do fizjoterapeuty i wdrożyć do treningu profilaktycznie kilka ćwiczeń których się tam nauczysz
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Co moge zrobic z twarza?

Następny temat

Kondycja/epapieros

WHEY premium