SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[PYTANIE]Pełnowartosciowe bialko co drugi posilek?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2378

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 1024 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 20096
Czy pełnowartościowe bialko musi byc koniecznie spozywane w kazdym posilku, czy moze byc co drugi posilek?

Zalozmy, ze jem sniadanie z pelnowartosciowym bialkiem, nastepnie za 3 godz posilek niepelnowartosciowy, po nim, takze po 3 godzinach znowu pelnowartosciowy( i tak az do 5-6 posilkow na dzien).

Czy wowczas bedzie to duzym bledem zywieniowym? Czy brak aminokwasu/ów w posilku niepelnowartosciowym przyczyni sie do tego, ze cale bialko w tym posilku przyswoi sie tylko w pewnej ilosci? A moze te aminokwasy "poczekaja" na ten brakujacy aminokwas i wowczas cale bialko bedzie wykorzystane? Mam nadzieje, ze zrozumiecie "o co kamam"
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 214 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 871
lepiej rozłozyc na wszytkie posiłki bo np musisz rozlozyc 180 g białek to jak myslisz lepiej dac 3 razy po 60 g czy 6 po 30 i zeby sobie spokojnie przetrawiał i przyswajał ?

BASKETBALL

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 481 Wiek 39 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 9932
A co Cie sklonilo do takich rozwiazan/przemyslen dietetycznych?
Posilek niepelnowartosciowy w sensie bez zrodla bialka tak?
Opisz dokladniej te diete jak by to mialo wygladac:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1168 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 13775
chodzi mu o białko roslinne

"Abs of a skinny guy is like a fat girl with big boobs... it dosent count."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 1024 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 20096
Mowiac niepelnowartosciowy mialem na mysli bialko niepelnowartosciowe. Bardzo interesuje mnie ten temat, bo to troche meczace dodawac do kazdego posilku bialko pelnowartosciowe(krotko mowiac,zbyt duzo pierdzielenia sie). Nie jest bardziej wazne dzienne spozycie bialka pelnowartosciowego?

Zalozmy, ze w diecie mam taki stosunek bialka: 70%-pelnowartosciowe, 30%-niepelnowartosciowe. No i gdybym jadl, w co drugim posilku bialko pelnowartosciowe, majac tak rozlozona diete to naprawde bylo by to duzym bledem zywieniowym? Moglbym np. pewne bialko pelnowartosciowe "zabrac" z jednego posilku i np dodac do drugiego? Sorry za tak zagmatwana wypowiedz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
qazar ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 734 Napisanych postów 31016 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 94344
Zaleca się jedzenie pełnowartościowego białka w każdym posiłku, ale musimy pamiętać o wymianie aminokwasowej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 1024 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 20096
Czegos tu nie rozumiem. Jezeli ktos spozywa posilek, co 2,5 godz i np w jednym posilku nie ma wszystkich aminokwasow, to wtedy rozwoj miesnia (i nie tylko) jest ograniczony do ilosci tego aminokwasu.

No, ale przeciez aminokwasy kraza w krwi i dopiero sa uzywane wtedy gdy miesnie sa uszkodzone i regeneruja sie. Czytalem gdzies, ze organizm nie ma magazynu aminokwasow. ale natomiast kraza w krwi. Wychodzi wiec na to, ze nie koniecznie trzeba jesc w kazdym posilku bialko pelnowartosciowe.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
qazar ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 734 Napisanych postów 31016 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 94344
Dlatego pisałem ci o wymianie aminek, które krążą w krwiobiegu, dlatego może się zdarzyć że w jakimś posiłku nie zjesz pełnego białka i nic się nie stanie...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 1024 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 20096
to powiedz mi jeszcze jedna rzecz Jezeli mam w diecie 6 posilkow, to np 2-3 posilki moga byc niepelnowartosciowe?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
qazar ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 734 Napisanych postów 31016 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 94344
Mhmm ja jestem zwolennikiem jak pisałem posiłków z nie pełnym aminogramem, ale skoro nie możesz inaczej...

Zmieniony przez - qazar w dniu 2009-08-03 00:16:43
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 1024 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 20096
"Mhmm ja jestem zwolennikiem jak pisałem posiłków z nie pełnym aminogramem, ale skoro nie możesz inaczej... "

a nie chodzilo Ci o posilki z pelnym aminogramem?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Moja dieta.oceńcie :)

Następny temat

Napalm- opinie

WHEY premium