SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[OCENA]FBW, redukcja

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1286

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 961
Jestem już praktycznie po 1 cyklu tego FBW, który rozpisany jest na 1 stronie wątku, chciałem rozpisać kolejny plan, którym będę robił następny 5-6 tygodniowy cykl.
Jednak zanim do tego przejdę chciałbym poruszyć pewną kwestię, do wyjazdu, gdzie będę miał brak możliwości trenowania pozostało mi 10tygodni, zrobić z tego dwa cykle 5 tygodniowe, czy też jeden 6cio a drugi 4ro? A może w ogóle jeden cykl 10 tygodniowy?

Jeśli chodzi o wyniki poprzedniego FBW, siła jednak poszła w górę znacznie, waga w dół o jakieś 8kg, uważam więc, że wynik jest bardzo dobry.

Przechodząc więc do rzeczy, czy warto już dorzucić biceps i triceps do planu? Czy lepiej robić jeden obwód mniej, aktualnie robiłem 4, teraz chcę dorzucić kilka ćwiczeń i robić 3 obwody?

Plan przedstawia się następująco:

NOGI:
Przysiady ze sztangą za plecami (Hack-Przysiady) - 3 Serie 20 Powtórzeń
Wspięcia na palce w staniu ze sztangą na ramionach - 3 Serie 20 Powtórzeń

PLECY:
Rumuński martwy ciąg - 3 Serie 15 Powtórzeń
Wiosłowanie hantlem - 3 Serie 12 Powtórzeń

KLATKA:
Wyciskanie na płaskiej leżąc - 3 Serie 15 Powtórzeń

BARKI:

Wyciskanie sztangi nad głowę siedząc - 3 Serie 15 Powtórzeń

BICEPS:
Uginanie ramion ze sztangą na modlitewniku - 3 Serie 15 Powtórzeń

TRICEPS:

Francuskie wyciskanie sztangielki w leżeniu - 3 Serie 15 Powtórzeń

BRZUCH:
Brzuszki na skośnej - 3 Serie 30 Powtórzeń
Skłony boczne ze sztangielką - 3 Serie 15 powtórzeń

To by było raczej na tyle, chciałem jeszcze zapytać o kaptury, czy warto je też gdzieś wkręcić w plan?

Płeć: Mężczyzna

Wiek: 21

Waga: 91

Wzrost: 187

Cel treningowy: Redukcja

Staż treningowy na słowni: 1,5 miesiąca

Uprawiane inne sporty: brak

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki): sztanga, hantle, ławka płaska, skośna, modlitewnik

Dieta: jest

Przeciwskaznania medyczne: brak

Zażywane suplementy: brak
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Zwyczajny FBW w miarę OK.
Przy redukcji nie trening jest ważny a aeroby i dieta redukcyjna ;)
To ze dołożysz parę powtórzeń w treningu, nie ma wielkiego wpływu.
Ja na masówce podchodzę do 20 powtórzeń ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 6019 Wiek 17 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 35589
Jednak zanim do tego przejdę chciałbym poruszyć pewną kwestię, do wyjazdu, gdzie będę miał brak możliwości trenowania pozostało mi 10tygodni, zrobić z tego dwa cykle 5 tygodniowe, czy też jeden 6cio a drugi 4ro? A może w ogóle jeden cykl 10 tygodniowy?

Ciągnij jeden cykl aż się skończą efekty, czyli 10 tygodni będzie jak znalazł

Sam plan nawet byłby dobry. Zastanawia mnie tylko co napisałeś o obwodach... robisz ten trening obwodowo?! Jeśli tak to daj sobie spokój i rób normalne serie. A biceps i triceps rób zamiennie co trening, bo i tak mają dobre bodźce to wzrostu.

"In the end, everybody bleeds the same"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 961
No tak, robię obwodowo, tak gdzieś wyczytałem na sfd, a że jestem zielony to tak robiłem ;)

Dziękuję za odpowiedzi ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Obwodowo możesz ćwiczyć partię pojedyńczo, w FBW to się nie sprawdza.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 961
A co apropos kapturów? ;)

PS: Alucard666: SOG ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 6019 Wiek 17 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 35589
Jak robisz martwy ciąg - przy każdym powtórzeniu zrób szrugsa z tą samą sztangą

"In the end, everybody bleeds the same"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jak poszeżyć barki ?

Następny temat

Trenig na siłe do oceny. Czy dobrze rozumuje?

WHEY premium