SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[Koszykówka] Problem z obroną i wychodzeniem do podań

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3014

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez wikt z działu Indywidualne Sporty Ogólnorozwojowe.
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam wszystkich z okazji pierwszego posta na esefde.peel ;D
Otóż: mam 14 lat, 182cm wzrostu i 77kg wagi.
Od jakiegoś miesiąca gram regularnie, co dzień, co dwa w koszykówkę na boisku tartanowym. Trenuje rzuty, crossovery gram 1 na 1, 2 na 2 a czasami też 5vs5 ze starszymi.
Mam problem z dynamiką podczas akcji, wychodzeniem do podań i obrony. Technikę raczej mam dobrą, mówiąc o rzucaniu, kozłowaniu skały i dryblingi (wcześniej grałem w kosza). W meczu 5vs5 najlepiej czuję się na skrzydłach, kiedy mogę zagrać pod kosz, zbiec bardziej w środek i rzucić za 3. I tu jest pierwszy problem. Ciężko jest mi znaleźć korytarz, którym mogę podać dobrą piłkę. Tak samo nie za bardzo wiem, jak grać bez piłki. To jest przemieszczanie się jak i wychodzenie do podań.
Z obroną u mnie jest tak. Mimo że nie jestem wysoki, niższy od starszych, z którymi gram nie boję się podejść do krycia. Nie boję się przepychanek, walki pod koszem itd. Problem jest taki, że również nie za bardzo wiem, w jaki sposób kryć. Wiem tyle, że od piłki, abym mógł przejąć ją w razie podania. Ale co jeszcze? Co z grą nogami?

Będę wdzięczny za wszelkie rady, linki itd. Gdyby było potrzebne jakieś info, piszczcie ;)

Pozdro, Keq.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 162 Wiek 28 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 507
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Oke, ale tam nie ma nic o grze bez piłki.
Ktoś jeszcze może się wypowie :D?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 101 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2426
Ciężko cokolwiek wytłumaczyć na forum (powiedział bym że to niemożliwe)co dotyczy takiego aspektu gry; co do krycia- na obwodzie kryjąc zawodnika rzucającego trzymaj się bliżej niego od strony kosza, nie ma sensu kryć od podania bo w sytuacji gdy twój rywal będzie miał już piłkę ty w większości przypadków będziesz znajdował się w takiej pozycji ze prawdę mówiąc nic już nie zdziałasz. Grając pod koszem z zawodnikiem wyraźnie lepszym i wyższym od Ciebie staraj się kryć go od podania, Pewnie uda Ci się zapobiec utracie tych kilku punktów, Pod koszem gra z zawodnikiem wyższym zazwyczaj kończy się porażką, będzie to trwało 2 sekundy zanim odwróci się i wciepnie ją do kosza. Jak masz warunki fizycznie a piszesz ze nie boisz się przepychanek to możesz śmiało powalczyć w obronie pod koszem, dobrze się zastawiając możesz ugrać bardzo dużo zbiórek nawet w starciu z osobą wyższą. Szczególnie się to przydaje w tych grach 1vs1 2vs2- tam wystarczy ładnie zastawić a piłka już sama się do Ciebie pokula :)

Umysł chłodny jak łysy mamut

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 47 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1342
Znalazłem coś takiego na stronie M Gortata moim zdaniem dobre rady

1. Najlepsza obrona jest, kiedy zawodnik nie może przyjąć piłki, ale jak już to zrobi to jak najdalej od pola trzech sekund.
2. Zawsze utrzymuj dystans od swojego zawodnika, żeby nie minął Cię łatwo czy wykonał manewr na kontakcie pod koszem. Poza tym nigdy nie próbuj wybić mu piłki! Niech on atakuje Ciebie.
3. Nigdy nie wahaj się użyć faulu, bo to cześć dobrej obrony.
4. Pamiętaj, że na parkiecie jest 5 zawodników, a nie jeden, dlatego zawsze stój w pozycji, gdzie możesz widzieć swojego rywala i piłkę tzw. trójkąt. Bądź gotowy na to, że możesz pomóc jakiemuś graczowi w twojej drużynie.
5. Pamiętaj, że po oddanym rzucie najważniejsze jest zastawienie zawodnika, a dopiero potem możesz powalczyć o zbiórkę.
6. Staraj się kierować zawodnika, którego kryjesz, na jego słabszą stronę albo wykonanie słabszego manewru.
7. Rób wszystko żeby kryty przez Ciebie koszykarz był cały czas wytrącany z balansu
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening Sprinterski / Trening kondycyjny dla piłkarza

Następny temat

hydraulika magury

WHEY premium