SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[DZIENNIK] deszami9 - PROTEOTEST

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1400

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 311
Witam, zakładam dziennik w celach pewnie takich samych jak większość – motywacja, chęć prowadzenia rozpisek i śledzenia postępów, a też liczę na konsultację z doświadczonymi ;)

Jak można się domyślić z tytułu tematy będę ćwiczył wg treningu Lafaya, kiedyś byłem do niego sceptycznie nastawiony i przetestowałem na sobie dosyć dużo treningów możliwych do zrealizowania w domu (treningi Mawashiego od początkującego do zaawansowanego (tak była taki „wstępny” ;), obwodówki różne, FBW, HST i na pewno coś tam jeszcze). Tak więc początkujący nie jestem, ale można powiedzieć, że na ten moment taki jest mój poziom bo gdzieś od roku regularnie nie ćwiczyłem, gdzie teraz znacząco schudłem.

Zdecydowałem się na Proteo przede wszystkim z tego względu, że wpisuje się w moje obecne cele czyli odbudowa formy, praca głównie z ciężarem własnego ciała, zwiększenie masy mięśniowej, poprawa wyników w „trudniejszych ćwiczeniach” z ciężarem własnego ciała oraz jakaś tam forma przygotowania do sztuk walki.

Cel długofalowy to przejść wszystkie poziomy Proteo systemu, liczę na to, że dam radę:)

Dziennik będzie się trochę różnił od reszty dzienników „Lafayowych” tutaj, z czasem zobaczycie na czym ta różnica polega i mam nadzieję, że się spodoba:)

Tak więc wymiary na teraz:
Wiek: 21
Waga: 64 kg
Wzrost: 178 cm
Pas: 82 cm
Biceps: 29/27 cm (P/L) – „na luzie”
Klatka: 90 cm
Udo: 52/53 cm (P/L)
Łydki: 36 cm

Wymiary bardzo słabe, lecz wbrew pozorom początkującym nie jestem, miałem dużą przerwę w trenowania, do tego jestem ektomorfikiem, a że kompletnie zaniedbałem od dłuższego czasu sprawę odżywiania dało się to we znaki. Podobnie zresztą z wynikami testu, ale o tym później;) Ale mogę zapewnić, że teraz się to zmieni i wiem jak się odżywiać, akurat rady Lafaya z książki w tym temacie uważam za średnio mądre;)

Póki co na razie tyle, więcej za niedługo:)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 311
Z braku czasu i tego, że później wyjechałem na urlop nie było wpisek.

Oto treningi przed urlopem:

I POZIOM (Pierwszy program treningowy)
#TRENING 3

A1 8,9
D 25,15
C1 (w szybkim tempie) 8,4
E 10,10
F 12,19
G 29,19
K2 12,12

I POZIOM (Pierwszy program treningowy)
#TRENING 4

A2 9,6
D 19,22
C1 (w szybkim tempie) 6,7
E 12,10
F 22,14
G 40,30
K2 12,12

I POZIOM (Pierwszy program treningowy)
#TRENING 5

A2 14,7
D 20,20
C1 (w szybkim tempie) 8,6
E 11,10
F 25,19
G 41,33
K2 12,12

I POZIOM (Pierwszy program treningowy)
#TRENING 6

A2 7,8,6
D 21,21,12
C1 (w szybkim tempie) 7,4,5
E 10,10,10
F 17,16,10
G 35,20,19
K2 12,12,12

I POZIOM (Pierwszy program treningowy)
#TRENING 7

A2 6,9,6
D 23,20,19
C1 (w szybkim tempie) 8,6,4
E 10,14,14
F 17,9,10
G 20,..(zapomniałem zapisać)
K2 12,12,12

I POZIOM (Pierwszy program treningowy)
#TRENING 8

A2 6,10,6
D 24,25,20
C1 (w szybkim tempie) 9,7,5
E 15,15,15
F 20,24,17
G 35,25,20
K2 12,12,12

I POZIOM (Pierwszy program treningowy)
#TRENING 9

Tak jak by się nie odbył, bo zrobione tylko trzy pierwsze ćwiczenia, dalej musiałem przerwać.

A2 12,10,10
D 18,23,23
C1 (w szybkim tempie) 10,6,5

_________________________

Skomentować nie mogę bo ostatni trening był ponad 3 tygodnie temu więc zbytnio nie pamiętam poszczególnych. Jednakże zaczynam SW, ale po dokładnej lekturze dosyć sporej liczby artykułów o SW i połączeniu ich z ćwiczeniem na siłowni/domowym/rzeźbieniem ciała/kondycji itd. mam spory dylemat. Najbardziej trafny ze wszystkich wydawał mi się artykuł Knife'a na body-factory, który w tamtym artykule odradza ćwiczenia właśnie planami podobnymi do Lafaya w połączeniu z SW. Zapewne skorzystam z gotowych metod tam przedstawionych, SW 3x w tygodniu będzie, póki co zobaczę jak będzie mi szło i wtedy ułożę coś poza tym, choć nie chcę rezygnować z Lafaya bo obrałem sobie cel zrobić go w całości, więc może po prostu ograniczę się do 1 treningu wg Lafaya w tygodniu, zobaczymy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1508 Wiek 32 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 20209
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 102 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1828
również życzę powodzenia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 476 Wiek 25 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 4579
Powodzenia,będę śledził może się czegoś naucze ;D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 12867 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 90343
Powodzenia. Będę śledził.

Trening bez nóg, to jak seks bez orgazmu.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 311
DZIEŃ 1 - 22/07/2013

Dzień z założenia miał być treningowy, ale wziąłem się za porządki przed remontem i trwały aż do wieczora, choć cały czas miałem zamiar ćwiczyć jeszcze, tak późno już nie było sensu.

Ale przynajmniej zrobiłem test:) O to moje wyniki:

ĆWICZENIA: A, B, C, A1
A (pompki) - 19
B (dipsy) - 4
C (podciąganie na drążku) - 5
A1 (pompki na 3 krzesłach) - 6


Lafay pisze "Jeśli nie udało Ci się wykonać więcej niż cztery powtórzenia testowego ćwiczenia B, zacznij trenować od zestawu ćwiczeń opisanego w części b Pierwszy program treningowy"

No to zaczynam, od Pierwszego programu treningowego, który na początek wygląda tak:

TYDZIEŃ 1: Codziennie oprócz weekendu.
TYDZIEŃ 2: Poniedziałek, Środa, Piątek
TYDZIEŃ 3: Poniedziałek i Piątek

Jako, że nie zacząłem w poniedziałek, zacznę we wtorek i po prostu wszystko będzie przesunięte o 1 dzień, więc:
TYDZIEŃ 1: Wtorek, Środa, Czwartek, Piątek, Sobota
TYDZIEŃ 2: Wtorek, Czwartek, Niedziela
TYDZIEŃ 3: Wtorek, Sobota


Sam plan na początek wygląda tak:
Dwie serie ćwiczenia A1.
Dwie serie ćwiczenia D.
Dwie serie ćwiczenia C1 (wykonane w szybkim tempie)
Dwie serie ćwiczenia E.
Dwie serie ćwiczenia F.
Dwie serie ćwiczenia G.
Dwie serie ćwiczenia K2.




Ponadto, poza odpowiednią dietą będę brał coś takiego:
Olimp Guaranax, Olimp Żeń-Szeń, Olimp TRI-MAG B6, Olimp Chela-Cynk.
[Guaranax i Żeń-Szeń po śniadaniu 1 kaps., przed snem Chela-Cynk i TRI-MAG B6, a w dni treningowe dodatkowo przed treningiem 1 kaps. Guaranax].
Taka paczka od Olimpu, którą w sumie dostałem, można powiedzieć że takie "małe" ZMA, choć nie wiem czy nie lepsze:)


PS. Dzięki wszystkim, liczę na Wasze rady i wsparcie:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 311
Ze względu na remont wykonałem tylko dwa pierwsze treningi w zeszłym tygodniu (wtorek i środa), wszystko już wykończone więc trzy następne wykonam od dziś (czyli przesunięcie tego co pisałem w poprzednim poście o 1 tydzień). Czyli tak to będzie:

1/2. TYDZIEŃ - Wtorek (23.07), Środa (24.07), Czwartek (01.08), Piątek(02.08), Sobota (03.08)
3. TYDZIEŃ - Wtorek (6.08), Czwarek (8.08), Niedziela (11.08)
4. TYDZIEŃ - Wtorek (13.08), Sobota (17.08)


Te dwie zaległe wypiski wrzucę jeszcze dzisiaj.


Zmieniony przez - deszami9 w dniu 2013-08-01 11:06:10
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 311
I POZIOM (Pierwszy program treningowy)
#TRENING 1

szepke
Sam plan na początek wygląda tak:
Dwie serie ćwiczenia A1.
Dwie serie ćwiczenia D.
Dwie serie ćwiczenia C1 (wykonane w szybkim tempie)
Dwie serie ćwiczenia E.
Dwie serie ćwiczenia F.
Dwie serie ćwiczenia G.
Dwie serie ćwiczenia K2.



A1 7,5
D 9,6
C1 (w szybkim tempie) 7,8
E 9,8
F 25,19
G 30,24
K2 12,12

Wyniki mocno średnie, żeby nie powiedzieć słabe, widać w niektórych dość duże rozbieżności między pierwszą, a drugą serią, liczę na to że przy zwiększeniu serii będzie się to wyrównywać. Sam trening oceniam pozytywnie, widać, że Lafayowi zależało by tym pierwszym poziomem wprowadzać początkujących w to co będzie dalej;)


I POZIOM (Pierwszy program treningowy)
#TRENING 2

A1 10,6
D 16,13
C1 (w szybkim tempie) 9,7
E 10,10
F 23,14
G 35,22
K2 12,12

Dalej duże rozbieżności między seriami, jednak wyniki o trochę większe. Lafay pisze: Od momentu gdy zrobisz osiem powtórzeń ćwiczenia A1, zastąp je ćwiczeniem A2. Nie zmieniaj reszty treningu (D, C1, E, F, G, K2). Jednak zmieniać będę w momencie gdy wszystkie serie danego ćwiczenia zrobię z daną ilością powtórzeń, czyli skoro teraz mam w A1 10,6 to nie zmieniam, bo zrobiłem 8 lub więcej tylko w pierwszej serii, a w drugiej mniej niż 8.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 66 Wiek 25 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 580
Powodzenia :) będe śledził bo też zaczynam a wymiary podobne :) dziwię się że aż nazbyt podobne z taką różnicą wieku :P mam 4 cm mniej w udzie i 2 w bicu (luzem) a reszta identycznie :D PS. coś słabo w teście :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 283 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1395
wcale nie słabo, jak ja robiłem test 2 lata temu nie mogłem zrobić ani jednego powtórzenia ćwiczenia B :P a tak w ogóle to powodzenia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 66 Wiek 25 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 580
Ja jestem 6 lat młodszy i zrobiłem 30 pompek,20 na krzesłach (za dużo krwi do łba naszło i nie mogłem wiecej), 5 dipsów i 10 podciągnięć podchwytem.
Coś w tym jest :)


Zmieniony przez - Freaky231 w dniu 2013-08-01 14:16:13
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening do oceny

Następny temat

Ocena Planu treningowego

WHEY premium