SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[BLOG]deja vu

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 132456

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
Znowu ja

Cos tam ćwiczyłam, ale jakoś bez nadzoru... To tak mniej konsekwentnie...

Zatem kolejny odcinek p.t. "Stara ja i Trener" (do Trenera pasuje "Ten Sam, Tylko Większy")

Trening FBW 3 razy w tygodniu - musze się przestawić, bo dawno takim systemem nie ćwiczyłam i harmonogram obowiązków i przyjemności muszę zrekonstruować..

Dziś tradycyjnie w niedoczasie, wiec zestaw C, zamiast A -jakby to z kolejności wynikało

1. Hip thrust to trzeba kiedyś z Trenerem przerobić, bo mam duże wątpliwości co do mojej nienagannej techniki
4x10x30 kg
2. Rozpiętki na skosie
4x12x6kg
3. Face pull
4x12x7,5 kg - można coś dołożyć
4. Wznosy boczne stojąc
4x12x2kg
5. Uginanie sztangielek młotkowo
4x12x4kg
6.California press
4x12 x10 kg - nie wiem, czy było po 12 w serii, bo się koncentruję na tym, żeby się nie uszkodzić - to też warto by skonsultować, bo nie wiem, czy łokcie sa tam, gdzie powinny
7. Plank 3x30


No i trzeba podjąć decyzję, co do celu - ja to bym permanentnie redukowała, "bo gruba jestem"
1

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 205 Napisanych postów 1361 Wiek 59 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 26204
No co ty, tu nie chodzi o grubość czy chudość. Tu chodzi o to czy mam miesnie i mało tkanki tłuszczowej czy jestem wieszakiem z tłuszczem. Zakladam, ze nie chodzi ci o wieszak, wiec pakuj na siłowni! Kiedy zaczynałam 3 lata temu wazylam 49-50 kg i wygladalam, slabo, zobacz sobe moje fotki. teraz waze 55,6 ale wyglądam o niebo lepiej. Dlaczego? na początku Modki miały problem ze mna, bo nie jadlam, tzn nie tyle ile trzeba. Ale to już mamy za sobą, jem ile trzeba. Po drugie, silownia. oj były ni kiedy mi się tak nie chciało, bo praca, bo syn itp. ale chodziłam. z migrena tez. na migrenie poszedł rekord w MC. Czasem można odpuścić, bo wiadomo,nie jesteśmy zawodowcami, wszystko to robimy rekreacyjnie, ale systematycznie powoli, walcząc z własnymi słabościami, z tym, ze ci ten w srodku mowi: nie idz, jesteś zmeczona po pracy..,krok po kroku.. To jest walka. Ale da ci wiele sily w codziennym zyciu. No i fun. Dajesz!
1

お元気で

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 22600 Napisanych postów 11141 Wiek 47 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 356219
Long time no see. :)
Dobrze Cię będzie znowu poczytać.
1

Κατά τον δαίμονα εαυτού.
------
Mój dziennik: http://www.sfd.pl/DT__Ghorta_ghrrromi_fat-t1096396.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Buduj masę, bo schudnąć nie ma z czego.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6507 Napisanych postów 62299 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777657
No i ciężarów trzeba coś dołożyć bo 30kg na hip thrust to niewiele. Jak to kiedyś mówił mod działów treningowych Wodyn "na sztangę doj.bać niczego się nie bać"

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
Langrafio, ja to wszystko wiem. W teorii i w stosunku do osób trzecich I to nie chodzi o wagę, bo z tą już się pogodziłam, tylko taka trauma, że będę gruba.


Ghorta, ja tam widuję, podglądam paleo


Rion, ja trochę bojąca, a co do hip thurstów, to chyba muszę potrenować z Trenerem Bo coś jest nie tak.

A teraz merytorycznie. Zrobiłam trening, standardowo w niedoczasie (dziękuję tym, którzy mi drogę remontują)

1. Przysiad
4x8x32,5 kg i właśnie czuję na czym siedzę

2. Wyciskanie hantli na skosie
4x8x8 kg - próbowałam łokcie węziej, ale nie umiem

3.Wiosłowanie sztangielką
4x8x10 kg - mało, co rokuje progresem

4. Wyciskanie żołnierskie
2x8x10 kg, 2x8x15 kg

5.Uginanie ze sztangą
4x10x10 kg

6. Prostowanie z liną
4x10x7,5 kg

7. Allachy
4x10x15 kg

So.. Teraz czas na rozkminy Czy w sytuacji gdy jedyne miejsce do przysiadów jest zajęte/okupowane/marne sznase, że będzie wolne.. To?? Zrezygnować z przysiadów (podoba mi się ta wersja), zamienić na jakieś inne przysiady np. z kettlem, czy zamienić kolejność ćwiczeń (tę wersję dziś zastosowałam).

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Zamień kolejnością, nie rezygnujemy z króla ćwiczeń. To tak jakbys była umówiona do kosmetyczki i fryzjera. Jesli kosmetyczka bedzie zajęta to pójdziesz w innej godzinie czy olejesz temat?


Mam sie czuć zaproszony na trening?


Zmieniony przez - ronie220 w dniu 2018-05-17 22:16:47
1

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
Żesz kur.. czaki.. Znowu mi się skasowało.


1. Przysiad - progres
4 x8x35 kg
4x8x32,5 kg

2. Wyciskanie hantli na skosie- tez progres
4x8x9 kg
4x8x8 kg - próbowałam łokcie węziej, ale nie umiem

3.Wiosłowanie sztangielką - progres
4x8x12 kg
4x8x10 kg - mało, co rokuje progresem

4. Wyciskanie żołnierskie --- ooo progres, tylko co dalej? Skoro następny ciężar to 20 kg?
4x8x15 kg
2x8x10 kg, 2x8x15 kg

5.Uginanie ze sztangą no progres
4x10x10 kg
4x10x10 kg

6. Prostowanie z liną - no progres
4 x10 x7,5 kg
4x10x7,5 kg

7. Allachy
4x10 x15 kg
4x10x15 kg

So.. Teraz czas na standardowe rozkminy
Racjonalna ja stwierdza, że jem za mało. Ta druga część wizualizuje niedopinające się jeansy, a to jeden z gorszych koszmarów z zakładki "osobiste". Zawodowe i rodzinne są w innych zakładkach

Jedzone było:
2 jajka, 20 g proszku budyniowego, 10 g odżywki, dobry zły dzem, kawa
krupnik na sercach drobiowych - serc jakieś 150 g
kawa (tak, to dość oryginalny "objat" )
100 g makaronu, 200-250 g owoców morza, oliwa, banan, 20 g czekolady 90% (banan i czekolada osobno, nie jako składnik)
chleb indyjski z kasza jaglaną, 125 g twarogu tłustego (szanowny kupił),śmietana 12%, szczypior

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6507 Napisanych postów 62299 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777657
No to może te jeansy nie chcą się dopinać bo na pośladkach wskoczyła solidna masa mięśniowa?

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
Tę potencjalna solidną masę mięśniowa, to ja zdecydowanie poproszę w innych miejscach

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

EFEKT OKOŁO 5 MIESIĘCY. REDUKOWAĆ CZY DALEJ MASA ?

Następny temat

Masa a trening.

WHEY premium