SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[BLOG] szafoski3 - droga do bycia wielkim!

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2406

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 109 Napisanych postów 312 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 24555
u mnie to podbrzusze zrobiło się takie twardsze i większe, wydaje mi się że klata u mnie bardzo słabo stoi i jest dysproporcja i stąd taki obraz w lustrze. Nie sole praktycznie nic, jedyne to co w żarciu a żarcie prowadzone w 100% :d Sen jak zwykle 7-8 godzin, stresu nie ma. Toaleta jak zawsze o 8 rano po kawie xD Od jutra obetnę tłuszcze kosztem węgli i zobaczymy ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 67 Napisanych postów 1686 Wiek 26 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 38557
szafoski3
u mnie to podbrzusze zrobiło się takie twardsze i większe, wydaje mi się że klata u mnie bardzo słabo stoi i jest dysproporcja i stąd taki obraz w lustrze. Nie sole praktycznie nic, jedyne to co w żarciu a żarcie prowadzone w 100% :d Sen jak zwykle 7-8 godzin, stresu nie ma. Toaleta jak zawsze o 8 rano po kawie xD Od jutra obetnę tłuszcze kosztem węgli i zobaczymy ;)


Ja też nie soliłem i aż przesadnie bałem się soli tzw tylko tak jak Ty to co z produktów się nazbierało... ostatnio tez kolega mnie opierdzielił że mam solić... w końcu sól umiarkowana jest dobra a nawet pomaga.. przy aktywnościach w końcu się człowiek poci i spala Co jest najlepsze zacząłem mieć też skurcze w łydce.. i jak zacząłem solić tam do jakieś sałatki sobie posolić czy nawet jakieś warzywa typu pomidor do śniadania papryka.. troche soli rzeczywiście jakby mi się to unormowało może przypadek może nie..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6503 Napisanych postów 62294 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777624
Z czasem to przychodzi co raz łatwiej i łatwo zauważyć co jest powodem, że nasz brzuch jest wydęty czy się nie zmniejsza obwód w pasie.
Jak masz możliwość to polecam robić pomiary również fałdomierzem bo czasem jest tak, że po prostu jest wzdęty przez jakieś jedzenie, a fałdomierzem łatwiej stwierdzić czy coś się dzieje.

Musisz teraz obserwować czy nadal waga będzie rosła czy ten wzrost się utrzyma i ewentualnie wówczas reagować.
Czasem złapiemy więcej wody i glikogenu i ta waga nam będzie rosła, ale trzeba trzymać rękę na pulsie.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 109 Napisanych postów 312 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 24555
Rion czyli nie zmieniać na razie makro tylko poczekać jeszcze tydzień, dwa i jeżeli wtedy będzie jeszcze więcej to zniżyć ten tłuszcz ?

Obecne makro: B 190, W - 233 ( tylko przed i po treningu) T - 190

Makro na jakie chciałem zmienić B- 190, W - 300 ( węgle lekkie już w 2 posiłku, jem 5), T - 160
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6503 Napisanych postów 62294 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777624
Wiesz co ja nie chciałbym Ci mieszać już w diecie, ja osobom początkującym w temacie redukcji lub takie, które tych redukcji nie mają za dużo za sobą, polecam manewrować jednym składnikiem diety podczas redukcji.
Czyli ustawiasz białko i tłuszcz sztywno, a bawisz się węglowodanami. Wówczas jak zmienny jest w diecie jeden parametr to jest ją łatwiej kontrolować, ale to nie jest oczywiście jedyne dobre podejście.

Dieta wiadomo początkowo jest jakiś schemat, a później i tak ją modyfikujemy w trakcie redukcji.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 109 Napisanych postów 312 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 24555
03.08.10 - kolejny update ciężarów. Główne boje robią się już ciężkawe. W sumie nigdy takich ciężarów nie dźwigałem w zakresach 12-10-10 itp, raczej to był zakres 5p na siłe. Cieszy to bo w połowie sierpnia jak wrócę z wakacji zamierzam wejść na push/pull siła+hipertrofia lub na trening PHUL opisany na BF. Ćwiczyłem nim kiedyś i jest ciężki, a tylko takie treningi lubię. Do 12 sierpnia czyli dnia wylotu jadę tym systemem poniżej, 7 dni urlopu nie będzie siedzenia tylko wieczorkiem siłowo w pokoju, przysiady z dziewczyną na barkach, pompki zwykłe, pompki do góry nogami, a zamiast biegania we wtorki i czwartki będą moję ulubione interwały. Oczywiście to będą treningi na 70%, żeby dać sobie odpocząć przed wejściem na nowy trening. Co do treningu to założę pewnie nowy temat z prośbą o ocenę. Lecimy dalej, waga jutro rano.

A
Przysiad - 2x70 2x80 2x90
MC Proste Nogi - 3x60 3x65
Wiosło - 2x50 2x52,5 2x55
Klata hantle dodatni - 20,22,22,24,26
Żołnierskie - 2x25 2x30
Biceps gryf łamany 4s
Francuskie 4s
Podciąganie nóg w zwisie 4s na maxa

B
MC Klasyk - 2x80 2x90 2x95
Wykroki z hantlami - 2x18 2x20 2x22 (waga 1 hantli)
Podciąganie nachwyt - 4x5p + negatywy
Klata płasko sztanga - 50,55,55,55,60
Barki siedząc hantlami - 16,16,18,18
Biceps młotkowo lub hantlami stojąc
Triceps pompki poręcze 12-12-10-8
Plank boczny - 4s po 30s na każdą stronę bez odpoczynku

Zmniejszyłem tylko ciężar na barki, jednak gdy robię po 15 powtórzeń na serię to barki eksplodują, a 12-10-8-8 z większym ciężarem tego nie powodowały.
Standardowo trening PN, ŚR, PT, a w WT i CZW bieg 7,5km - 35min.
MAKRO: B - 190 W - 233 T- 190. Jutro jeżeli znów będzie skok wagi to należałoby coś zmienić, na razie jest jak jest.
Jedziemy dalej !


Zmieniony przez - szafoski3 w dniu 2020-08-02 20:20:50
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 109 Napisanych postów 312 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 24555
I jeszcze przykładowy menu moje:

https://zapodaj.net/67bde150bb270.jpg.html

Posiłek 2 - troć wymienna na śledź, makrela, karkówka,
Posiłek 3-4 - kura wymienna na schab wieprzowy, indyk, łopatka wieprzowa, mięso mielone z szynki. Do tego kasza orkiszowa, gryczana biała, palona, ryże basmati, paraboiled, makarony durum, ziemniaki
Posiłek 5 - zamiast twarogu omlet bez WW, jaja, wióry itp

W DNT obcinam KCAL na 3000 i węgle na 150g, podbijając tłuszcz. W posiłku 3 i 4 warzywa zielone, nie wliczam ich.
Suplementacja: Kreatyna, Beta Alanina, ZMA na noc, AAKG



Zmieniony przez - szafoski3 w dniu 2020-08-02 20:44:02

Zmieniony przez - szafoski3 w dniu 2020-08-02 20:45:08
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 109 Napisanych postów 312 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 24555
28.07.20
Waga - 87,7 kg
Pas - 92 cm

03.08.20
Waga - 87,2
Pas - 92

Trochę się unormowało, ale i tak ominąłem w swojej wadze liczbę 86 :D Zostawiamy wszystko jak jest do wyjazdu, po powrocie zmiana treningu utnę tłuszczu kosztem węgli.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 109 Napisanych postów 312 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 24555
03.08.20
Waga - 87,2
Pas - 92

10.08.20
Waga - 86,5
Pas - 91-91,5

Te moje skoki wagi to naprawdę zagadka dla mnie. Za 2 dni urlop 7 dniowy, po powrocie zmiana makro i treningu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 109 Napisanych postów 312 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 24555
Wróciłem z Hiszpanii, chyba zdrowy bo na razie czuję się dobrze :D Polecam ten kraj bardzo, widoki, wodę, jedzenie i ludzi. 7 dni ciągłego zachwytu :).
Dziś wracam na siłownie, czwartek i sobota dwa ostatnie treningi FBW i wybiorę coś gotowego z forum, na 99% będzie to upper - lower.










Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Tylko FBW, czy split też może być dobry dla totalnie początkującego?

Następny temat

Plan do oceny

WHEY premium