SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[BLOG] step two: gain this shit up! / foto str.21

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 92458

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 184405
A i jeszcze jedno, odnośnie czytania planu:

Te 100 czy 110 to jest %CM. Innymi słowy 100 3x3 = dociągasz swojego maksa w 3 seriach po 3 powtórzenia.
Czyli NIE robisz 60 x 3, 80 x 3, 100 x 3, tylko powiedzmy 160 x 3, 160 x 3, 160 x 3

Z siadami analogicznie, wchodzisz na maksy albo supramaksy. (Tak tak, aktywne opuszczanie na 110 % = potrzebujesz kogoś do pomocy, bo będziesz opuszczał więcej kg, niż możesz wycisnąć)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 2169 Wiek 36 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 26676
OK, dzięki za wyjaśnienie :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 2169 Wiek 36 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 26676
tak sobie pomyślałem, że te 160 3x3 będzie mega ciężko %)













Zmieniony przez - koorasy w dniu 2014-08-28 16:12:33
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 184405
Co do mc- i tak i nie, to jest do zrobienia, bo to tylko dociąg. Tak samo z połówkami i ćwiartkami- przy 125 kg w pełnym będziesz kończył na 150 kg mniej więcej, nie na 75 kg.

Co do techniki- WYPYCHAJ KLATKĘ DO PRZODU + ściągnij łopatki. Masz zapadniętą klatkę zupełnie.
Co do dociągu- daj co najmniej jeszcze jedną parę talerzy, to ma być dociąg, a nie wciąganie spod kolan.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 2169 Wiek 36 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 26676
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 71 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1722
chetnie dowiedziałbym się więcej teorii na temat docisku i jego wariacji w innych cwiczeniach. no bo na chłopski rozum docisk jest ci potrzebny tylko aby poprawić siłę w górnej części wyciskania (często tam gdzie ludzie są najsilniejsi). wiec jesli masz problem na gorze to ok, jak najbardziej docisk ma sens. ale dlasporej cczęści silownianych bywalców docisk sensu mieć nie będzie, bo ważniejsze od tego jest wyrobienie sobie po prostu prawidłowej techniki samego boju - czyli zwyczajnie wyciskanie częściej normalnie, bez kombinacji.
czy czujesz ze masz slaba górna część ruchu?

to samo chyba w pozostałych cwiczeniach ala polsiady i ćwierć ślady. dobre do szlifowania słabych punktów, pod warunkiem że słabym punktem jest Góra. albo deficit deadlift jeśli słabym punktem jest dół. ale w większości przypadków robienie normalnego ruchu częściej powinno być lepszym rozwiązaniem na mój rozum.

co do docisku jako metody przystosowywania układu nerwowego do większych obciążeń, to mam duże wątpliwości. owszem to zadziała, ale taki ruch przyzwyczaja twój układ do docisku.. a nie do wyciskania. kluczowe slowko znów to "specificity" - docisk jest podobnym ruchem do wyciskania ale jednak nie tym samym, wiec uczy organizm wykonywać coś co nie jest wyciskaniem. jasne, napewno jest to lepsze niż nie cwiczenie wogole, ale nie wiem czy jest lepsze od robienia po prostu wyciskania.

macie może jakieś artykuly/filmiki glebiej wchodzące w ten temat? albo np. porównujące docisk do deski z np. slingshotem?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 184405
(Przepraszam za spam, ale postaram się to rozegrać w jak najmniejszej liczbie postów)

Dooszoo- tak z ciekawości: jakie masz wyniki w wl, martwym i przysiadzie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 2169 Wiek 36 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 26676
Dziś poszła klata, chciałem chwilę odpocząć od wycisku, ale jednak nie potrafię %)

1.BP
20x10/40 x6/40 x6/60 x6/75 x4/80 x4/85 x4/90 x4

2.Aktywne opuszczanie
104 x2/ x2

3.Trzymanie sztangi
107 x20sek/ x20sek

4.Wycisk wąsko
60 x6/70 x4/ x4/ x4

5.Dips głęboki
10 x6/ x6/ x6/ x5

6.Wiosło jednorącz
37 x8/41 x8/51 x8/65 x8/41 x25

Aero: 15min schody

i breczek 1H





Ogólnie trening świetnie poszedł wg mnie wycisk 90 ze sraniem ostatni rep, ale poszedł. Aktywne b.fajnie, jedynie nie jestem pewien w wyciskaniu wąsko czy czasem nie za wąsko trzymam sztangę, w ostatniej serii złapałem trochę szerzej i jakby lepiej na triceps poszło. Dobierałem taki ciężar, żeby łokcie jak najmniej uciekały na bok. Breczek dziś już elegancko siadł, mam nadzieję, że szybko uda mi się wrócić do formy.

MIska z lekkim czitem %)

PZDR
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 2101 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 113142
Blokujesz łokcie przy każdym powtórzeniu czy mi się wydaje? Na szerokość barków powinno być dobrze, żeby nadgarstki się nie wyginały. Nie odbijaj tak ;p.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 2169 Wiek 36 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 26676
faktycznie chyba idzie przeprost w łokicu, dzięki! :)

Zmieniony przez - koorasy w dniu 2014-08-30 10:58:49
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Zaczynam trening potrzebuje kilku podstawowych rad

Następny temat

Carlitozz - w poszukiwaniu formy.

WHEY premium