SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[BLOG] nwpassage od kuchni

temat działu:

Kuchnia SFD

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 50240

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1434 Napisanych postów 2135 Wiek 2 lata Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 81205
czellista
mysle ze nie powinnas miec problemow przy utrzymaniu min. 1g/kgmc tluszczy, tak wiec w dniu gdzie wegli wiecej, a tluszczy mniej po prostu nie schodz ponizej tej wartosci.

Tak patrzę teraz wstecz na zapiski to przy rotacji tłuszcze wahały się najmniej 50g-60g do 80g. Zapotrzebowanie takie wzorowe było ok 57-58g. Więc suma tygodniowa wychodziła i tak wyższa niż 1g/kg mc. I tu już były problemy. Jak mam 100g/ dzień lub więcej wszystko w normie jest.

ale jesli sie obawiasz to jak najbardziej ustal stala podaz tluszcz i rotuj weglami nie tylko dt i dnt aoe takze w ciagu danego dnia.
Tak raczej będzie bezpiecznie wg moich obserwacji. Tyle, że hmmm wtedy np. w dni treningowe to wyjdzie bardzo dużo węgli, a NT obcinam ale tak żeby nadal utrzymać podaż kcal na plus czy zero?
rowniez mozesz wprowadzic sobie jeden dzien w tygodniu na ujemnym bilansie bez wegli, badz na zasadzie keto, by w miare starac sie utrzymywac wrazliwosc insulinowa
Ujemny czyli mniej wiecej ile kcal zabrać w ten dzień? 300, 400?

rowniez w pozniejszym czasie mozesz pomyslec o dodatku mimetykow insuliny, by utrzymywac wrazliwosc na nia. ale to w pozniejszym czasie, bo po redu i tak bedziesz chlonac jak gabka
Musiałam wygooglować co to te mimetyki , żółtodziób jestem w temacie ;) chyba rzeczywiście jeszcze czas na nie :)

Zmieniony przez - czellista w dniu 2018-09-06 14:51:19

Take your dreams seriously.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1434 Napisanych postów 2135 Wiek 2 lata Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 81205
Bo po 14 dniach wakacji nie wiem w jakiej wadze wrócę Haha
Żeby tylko zmieścić się do drzwi samolotu czy samochodu co by wrócić z nich ;)

Ale dzięki a radę . Wiem , ze dl prawidłowego funkcjonowania organizmu musi być to minimum 0.6-1 g T/kg . Jak już bede dopisał wszystko podbije o pomoc

P.S 2 dzień z rzędu przepraszam za bałagan tutaj :-*
Nie ma problemu . Coś nowego i ja się dowiedziałam :) Oprócz pudelka (chyba, że coś poczytałeś ciekawego? )

mesja Ty z 19 maja jesteś?
1

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Burger no. 2 na obiad
Plus ziemniaki smażone, sos czosnkowy, sos z pomidorów świeżych i suszonych z ziołami, ogórek świeży i kiełki jarmurzu.

2

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 10291 Napisanych postów 19896 Wiek 32 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 163385
Skąd to pytanie ?
Ale przeczytałem horoskop na urodzonych tego dnia i całkiem do mnie pasuje Haha, ale niestety nie !!

omerta 2

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
1905 a już myślałam, że rozszyfrowałam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 10291 Napisanych postów 19896 Wiek 32 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 163385
A ja głupi horoskop czytam Hahah

omerta 2

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Trochę prawdy w gwiazdach też jest, nawet jeśli się w nie nie wierzy.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 473 Napisanych postów 1721 Wiek 50 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 235336
czellista
northwestpassage
mesja1905
Elegancko rozplanowane .
To co wchodzisz na masę ze mną na zimę ??

Bardzo kusi mnie wejście na masę, jedyne co mnie powstrzymuje od ostatecznej decyzji to strach przed ulaniem się ;) Muszę poczytać jak to dobrze zrobić, czy wchodzić na węglowodanowy plus czy tłuszczowy - o takim sposobie też gdzieś pisali. Może ktoś coś podpowie ? Najwyżej zrobię delikatną nadwyżkę co by zachować to co odzyskałam.

wejdz sobie na rotacje weglowodanow i tluszczy ze zmienna kalorycznoscia, super sposob na w miare czysta mase

A jakiś przykładowy rozkład jak miałby to wyglądać ? Bo mnie to tez interesuje.
Jeśli w dzien niskich tłuszczy mamy minimum 1g/kg to ile w dzien wysokich ? Jak duża rotacja kcal ? Rozumiem,że niższa kcal w dni wysokich tłuszczy ?
Rotowałam kiedys tylko węglami w DT i DNT. Teraz nie liczę, ale myslę o powrocie za jakiś czas do liczenia i mam dylemat , jak ustawić dietę. Najbardziej pasowało by mi wprowadzić kilka dni np. dwa wysokich tłuszczy i niskich węgli, a reszta węgle wysokie. Tylko nie bardzo wiem, jak to sensownieułożyć w całość.

"Niektórzy widzą rzeczy takimi, jakimi są, i pytają : dlaczego ? Ja śnię rzeczy, które nigdy nie istniały , i powiadam : czemu nie ? "
G.B. Shaw
http://www.sfd.pl/Alhambra_nowe_wyzwania-t1037040.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1948 Napisanych postów 5479 Wiek 31 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 94310
northwestpassage i alhambra - odpowiem Wam w jednym poscie, co by bylo bardziej czytelnie.

zakladamy hipotetycznie:
- dzienne zapotrzebowanie na zero to 2200 kcal, czyli tygodniowe to 15400 kcal
- 4 trening silowe tygodniowo
- masa ciala 55kg
- 5 posilkow dziennie

chcemy uzyskac na poczatek delikatna nadwyzke kaloryczna, czyli ok. 200 kcal wiecej dziennie = 1400 kcal tygodniowo, czyli lacznie 16800 kcal tygodniowo.
mamy 4 dni treningowe DT i 3 dni nietreningowe DNT:
2x DT po 2500 kcal
2x DT po 2600 kcal
2x DNT 2200 kcal
1x DNT 2100 kcal

rozklad makro: bialko trzymamy na stalym poziomie, wg wlasnego uznania, ja zaloze do przykladu te klasyczne 1.8g/kgmc, a mase ciala zakladam 55kg, czyli bialko mamy na poziomie 100g dziennie.

2x DT - 100g bialka ; 66g tluszczy ; 375g weglowodanow - jeden DT wegle po caly dzien z przewaga okolotreningowo ; drugi DT np. 30% ww przed treningiem, 50% po treningu i 20% w ostatnim posilku
2x DT - 100g bialka ; 66g tluszczy ; 400g weglowodanow - J.W.
2x DNT - 100g bialka ; 100g tluszczy ; 225g weglowodanow - w te dni mozna wykonac carb back loading, czyli dac wegle do 2 max 3 ostatnich posilkow
1x DNT - 100g bialka ; 175g tluszczy ; 30g weglowodanow - tutaj wegle tylko z warzyw

i tak to mniej wiecej wyglada przy rotacji weglowodanow i tluszczy na zmiennej kalorycznosci. i w ten sposob mozna spokojnie masowac z glowa, bez obawy o jakiekolwiek zalewanie sie oczywiscie dokladajac do tego treningi cardio/interwalowe dla lepszego wykorzystania skladnikow pokarmowych sprawi, ze jeszcze bardziej to zalewanie sie bedziemy trzymac w ryzach i kontrolowac
1

when im going to do some mountaineering actually im going back home

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Dziękuję czellista Przemyśle co i jak. Dopytam jak pojawią się kolejne niejasności, jeśli nie masz nic przeciwko :)

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Domowe masło migdałowe z orzeszkami pini bez prażenia

nutlove nowy