SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[BLOG] kru_chy / Redukcja - start ze 120 kg

temat działu:

Odchudzanie i forma po męsku

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 42969

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 345 Napisanych postów 9131 Wiek 27 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 111379
Cholesterolem sie nie przejmuj, lekko zawyżony u sportowców świadczy o witalności
A pozostałe - mówię szczerze, nie znam się.
Natomiast patrząc na MPV to jest praktycznie w normie. P-LCR lekka nadwyżka.

'There is no secret
Secret is just CONSISTENCY WITH HARD WORK'

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1121 Napisanych postów 3774 Wiek 49 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 68413
6 mcy redukcji to raczej na pewno za długo. Z tego, co mi się kojarzy z artów , to po jakichś 12 tygodniach powinno się zrobić z dwa tygodnie przerwy na zerowym bilansie, dać organizmowi odetchnąć i dopiero wrócić do dalszej redukcji.
Niestety nie ma żadnego sensownego spisu artykułów tutaj i w takich sytuacjach mam problem ze znalezieniem :/ .
Inną opcją są ładowania węglowodanami, aby podnieść poziom leptyny.
Przy obniżonym poziomie leptyny, organizm przechodzi w tryb oszczędności, przestaje spalać tłuszcz:
http://www.dietaifitness.pl/2012/11/najwazniejszy-hormon-ktory-tlumi-glod-i-mowi-mozgowi-kiedy-nalezy-przestac-jesc.html

Cholesterol nie jest jakiś zły, kiedyś norma była 220, później obniżyli. Rzucenie palenia może polepszyć parametry.




Zmieniony przez - M-ka w dniu 2016-02-13 22:36:18
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Szacuny 6265 Napisanych postów 76018 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754780
Proporcję HDL:LDL warto poprawić. Trójglicerydy również trochę obniżyć. Sam cholesterol jest ok.
2

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 179 Napisanych postów 1482 Wiek 40 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 56398
A sam estradiol sam skoczy do góry przy nadwyżce kcal, pytam bo mam jeszcze niższy, a badania robiłem na reverse.., dopiero od niedawna jest plus...,
Libido i samopoczucie mam cały czas dziadowskie..,


Zmieniony przez - Leon_ee w dniu 2016-02-14 13:54:11
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1121 Napisanych postów 3774 Wiek 49 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 68413
Leon_ee - nie ma gwarancji, że to pomoże , ale jest taka szansa - wszystko zależy od przyczyny obniżonego poziomu hormonu.
Ogólnie, z tego co pamiętam, jest tak, że różne czynniki stresujące organizm - niedobór kcal, brak jakichś ważnych składników odżywczych, zbyt męczący/częsty trening, stres psychiczny (choćby w pracy), zbyt mało regeneracji lub snu - mogą spowodować, że przemęczony tym organizm wchodzi w tryb oszczędzania energii i "wyłącza" zbędne w tym momencie funkcje, jak rozmnażanie (produkcję potrzebnych do tego hormonów) , termogenezę , chęci do aktywności fizycznej czy innego wysiłku. Człowiek jest przemęczony, nic mu się nie chce, łatwiej marznie, zmusza się do treningów siłą woli itd.
Jeśli usunie się czynniki będące przyczyną - jest szansa na więcej energii, lepszą produkcję hormonów, lepsze samopoczucie fizyczne i psychiczne.
Wszystko zależy, co u danej osoby było przyczyną - jeśli ktoś podwyższy kcal, ale będzie nadal miał za ciężkie treningi i za dużo stresu na co dzień - niestety samo podniesienie kcal, to może być za mało.

Mogą też być jakieś głębsze problemy z produkcją hormonów, uwarunkowane genetycznie czy jakimiś schorzeniami, zaburzeniami pracy organów - ale na wstępie warto chyba zacząć od eliminacji tych najbardziej prawdopodobnych przyczyn (przemęczenie, niedojadanie, źle skomponowana dieta) i dopiero kiedy to nie pomoże - robić specjalistyczne badania w tym kierunku i się leczyć.

Niestety, ale odczucia , jakie mamy w związku z treningiem i dietą, mogą być mylące - nam się wydaje, że jeszcze możemy się eksploatować , odchudzać itd. - a organizm od dawna ma już dość i działa w trybie awaryjnym.
Choćby fitnesski na ubogokalorycznych dietach - czują się nieźle, trenują, głodu nie ma lub jest wg nich "do wytrzymania" - a hormony już leżą i kwiczą , u młodych kobiet poziomem zbliżone do stanu menopauzy... Zestresowany organizm najpierw daje sygnały, że coś jest nie tak, a później , w miarę pogarszania się sytuacji wyłącza nieprzyjemne odczucia, produkuje więcej adrenaliny (by przetrwać kryzys), endorfin czy innych substancji uśmierzających ból - stąd brak głodu w sytuacji niedożywienia, poczucie, że jeszcze nie jest tak źle. Łatwo przekroczyć taką niebezpieczną granicę w imię sylwetkowych ambicji.

Z tego, co czytałam , fitohormony mogą wspomóc produkcję własnych hormonów - są w oleju lnianym, z czarnuszki, chyba - z dyni, w kozieradce, nasionach strączkowych i innych... Organizm przerabia je sobie w zależności od potrzeb i w hormony żeńskie i testosteron:
http://luskiewnik.strefa.pl/fitosterole/sterole/pages/p6.htm 
Może one nie mają jakiegoś wpływu na NADNATURALNY wzrost poziomu hormonów i mięśni , ale w przypadku osłabienia czy niedomagań organizmu dotyczących produkcji hormonów - może warto spróbować, bo dostarczają składników, z których mogą powstać tak estrogeny, jak i testosteron, w zależności od potrzeb.
Ludzie boją się fitoestrogenów , bo myślą że mogą utyć - ale tyje się dopiero przy NADMIARZE fitoestrogenów, którego organizm nie potrafi zużyć. Natomiast nieduże dawki mogą być wsparciem dla własnej produkcji hormonów. W razie braku poprawy czy jakichś niekorzystnych skutków, zawsze można je odstawić.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 179 Napisanych postów 1482 Wiek 40 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 56398
Bardzo dziękuje za tak wyczerpującą odpowiedź..,
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1121 Napisanych postów 3774 Wiek 49 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 68413
Nie ma z co :). Może ktoś inny się jeszcze wypowie..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 289 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 8583
Myślę, że tydzień na testy wiele nie zmieni, a zobaczymy czy odczuję poprawę samopoczucia. Podbiję węglami do poziomu swojego zapotrzebowania dziennego i postaram się dłużej spać. Zazwyczaj nie śpię dłużej niż 6h i przez to też czuję się na pewno bardziej zmęczony. Ilość treningów zostawiam bez zmian. 3x w tygodniu + 1 dzień siatkówka raczej nie jest dla mnie wielkim obciążeniem. Pewnie redukcja w czasie się przez to opóźni, ale chyba na tym etapie wolę się jakoś lepiej poczuć niż być o 1 czy 2 kg lżejszy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 713 Napisanych postów 9084 Wiek 40 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 99288
Kortyzolu nie masz jeszczd?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 289 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 8583
Mam stronę wcześniej :)
17,52 ug/dl. także z tego co czytałem wartość prawidłowa.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

[BLOG]shager / Docinanie do września

Następny temat

carb back loading do oceny

WHEY premium