SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[BLOG] by Kris.

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 19983

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 476 Wiek 20 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 4579
Waga dzisiaj rano sprawdzona, wbiło 63,8kg, czyli 0,3kg więcej :D Zdjęcia jakieś zrobiłem dla porównania :)
Poza tym myślę nad zmianami lekkimi w diecie ze względu na odczucia głodu i skoki odstępu między posiłkami nieraz o 4h tj. w przypadku obiad-kolacja. Myślałem o wrzuceniu na śniadanie posiłku białko+tłuszcz, przed treningiem a po obiedzie wrzucić jakieś węgle, a po treningu od razu wypić Sobie shake'a białkowego 15g WPC i 150ml mleka, a kolacje zjeść dopiero godzine po treningu. W przypadku dni nie treningowych, odpadło by mi białko po treningu. Co myślicie o takim rozłożeniu? Ja lecę katować nogi, pozdro ! :D

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 476 Wiek 20 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 4579
15.11.2015
Dzisiaj trening nóg, Ogólnie znów jakieś choróbsko mnie bierze... Wczoraj dreszcze wieczorem i od rana ból gardła nie do wytrzymania, poza tym chyba idzie na oskrzela bo flegma odchodzi... Od wczoraj zjadłem 3 antybiotyki, jeszcze jeden czekam nie przed spaniem i zobaczymy jutro czy w ogóle do szkoły pójdę, bo chyba lepiej będzie jeden dzień opuścić ale się wyleczyć niż potem siedzieć tydzień. Mimo wszystko trening nog zaliczony ! Było elegancko, nogi skatowane :D
1.10/10/10/10
2.17/17/17/17
3.13/13/13/13
4.7/7/7/7
5.45s/45s/45s/45s

Na następny tydzień planuje wrzucić 1p do ćw nr 2,3. Reszte jeszcze chcę zostawić i popracować nad dokładną techniką.

@edit
Co do diety myślałem nad czymś takim? Co myślicie? Jest już Ok, i bazować na tej diecie? Węgle w postaci Carbo po treningu bo tak jest mi zdecydowanie łatwiej nabić węglowodany aniżeli z normalnego jedzenia, a kolację chcę przesunąć w czasie aby nie chodzić spać głodnym :)

Zmieniony przez - Kris. w dniu 2015-11-16 11:07:19
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 205 Napisanych postów 5637 Wiek 32 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 43870
nie stawisj fot co tydzień ;)
ten posiłek o 10,30 masz rozbity na dwie porcje - tak?

Doradca w dziale Alternatywna Droga
Instruktor Sportów Siłowych
Dietetyk

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Tak rozbity na 10:30 i 13:10 ;) A jako źródło tłuszczu zamiast oliwy z oliwek wrzuce masło orzechowe 90% dla urozmaicenia :)
Jeszcze pytanie czy BCAA suplementować tak jak jest napisane na opakowaniu 2x w dni treningowe i jedna porcja w dni nie treningowe? Czy tylko w dni treningowe? Jak będę wykorzystywał w pełni potencjał tego suplementu ?

Zmieniony przez - Kris. w dniu 2015-11-16 22:22:33
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 205 Napisanych postów 5637 Wiek 32 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 43870
BCAA dawaj tylko w dni treningowe,
porcej 15-20 gram zacznij pic przed treningiem i dokoncza w trakcie

Dietetyk

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Ok dzięki wielkie za pomoc :) A jak z tą dietą? :) Dojdzie mi tylko 15g białka 30min przed spaniem bo czuć głód i żeby organizm mial z czego czerpać białko przez sen .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
18.11.2015-A
Dzisiaj na treningu skatowałem się konkretnie z czego jestem mega zadowolony ! :)
1.4/4/4/4
2.5/5/5/5
3.8/8/8/8
4.5/5/4/4
5.10/10/8/9

Trochę lipa była z pompkami w staniu na rękach bo od pierwszej serii przy 3 powtorzeniu mialem jakas blokade tzn. dotykam glowa podlogi i wypycham w gore i stop dalej nie pojdzie to sie spialem i pyklo 4p, w ostatniej serii tylko w 3powtorzeniu głowa nie była do końca przy ziemi, ale pomyślałem Sobie że dobije się na koniec robiąc OHP 3s12p hantlami 5kg, i powiem szczerze że barki spompowane jak nigdy, od 8powtórzenia zaczynało już palić, ale jestem mega zadowolony :D
Przy podciąganiu podchwytem w 3 serii nie moglem sie ani razu podciagnac ale odczekalem 10/15s dluzej i zrobilem te 4powtórzenia :D
Ogólnie trening jak najbardziej na + i w 100% udany, każde ćwiczenie dzisiaj to był mega zajazd :D I to kocham ! :D

Co do pytań to mam pytanie jeszcze odnośnie tej diety, czy jest całkiem Ok czy coś zmienić bo chciałbym ją już wdrożyć w życie. Jutro prawdopodobnie podejdę po CarboMax Olimpu do sklepu z odżywkami w mieście bo cena jest porównywalna do tej na SFD (różnica 1/2zł).

Jeśli chodzi o to BCAA smak wiśnia nieporównywalnie lepszy od cytryny, ale i tak jestem zdania że to ma działać nie smakować. Zobaczymy jakie będzie działanie :)
A jutro czeka mnie mega zajazd nóg ! :D
Pozdro !
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
19.11.2015-B
Dzień dzisiaj ogólnie mam lipny bo spałem tylko 4h(2-6) no ale cóż treningu się nie odpuszcza, zaraz lecę zrobić jedzenie na jutro i spać.
Trening był mega zajazdem dla nóg z czego jestem zadowolony, aczkolwiek mogły być lepsze wyniki co do techniki gdybym pospal dłużej...
BCAA SFD faktycznie działa :D Po takim treningu jaki zrobiłem wczoraj(dołożyłem jeszcze jakieś pojedyncze ćwiczenia hantlami po 23), a dzisiaj tylko lekkie zakwasy na plecach i to tyle. Gdybym się wyspał to pewnie zakwasów nie byłoby w ogóle.
1.10/10/10/10
2.18/18/18/18
3.14/14/14/14
4.7/7/7/7
5.45s/45s/45s/45s

Brzuch zostanie na tej liczbie powtórzeń ze względu na to że jestem w niej w stanie trzymać technikę i ładnie wchodzi to ćwiczenie ;) Nogi zdecyduję po niedzieli dopiero bo dzisiaj byłem totalnie bez siły. Co do diety wdrażam w życie tą dietę którą wam tutaj wrzuciłem(tą ostatnią), wydaje mi się że jest Ok :) Żeby uzupełnić białko i aby mięśnie przez sen miały dostarczane białko 30min przed spaniem wypijam Sobie jedną porcję WPC :)

Jeszcze mam pytanie czy dla urozmaicenia diety można np. policzyć dzień wcześniej wszystkie makro robiąc inny posiłek, ale ze zdrowych produktów i wrzucić go jako zamiennik przez parę dni aby nie było monotonii?

Wielkie Pozdro ! :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
pewnie - stosuje zamiennie kasze ryz makaron, ziemniaki
jaja/piers/schab/wolowina

Dietetyk

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 1152 Wiek 21 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 21356
Kurde konkurencja mi rośnie tutaj .... No to niedługo chyba reaktywuję dziennik, żeby była większa motywacja, bo czasami gdzieś jej mi brak, obyś dotrwał w tym wszystkim jak najdłużej, bo nie każdy to robi :)
PS wielki + za dietę i zorganizowanie +)

Zmieniony przez - wisnia w dniu 2015-11-20 23:05:01

Polska również może pochwalić się siłaczami:
http://www.youtube.com/watch?v=wZ7GnltG9A4 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Czy jest sens na trening siłowy?

Następny temat

Trening w domu - Pomoc (Trening , Dieta)

Fruzelina