SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[BLOG] by Banan - str 755 ogarniam się pod ten 2022 ;)

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1875282

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 53 Wiek 37 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 660
No dokladnie taki. Na początek wystarczy. A twardy jest? Bo zbyt miękki bieg może być. Później żeby zwiększyć intensywność dobry jest wałek z takimi wypustkami. Ale taki może styknie na dość długo. Na YouTube jest masa filmików. Polecam poprzegladac.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17678 Napisanych postów 132068 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460233
Taki kiedyś w biedronce kupiłem, niby jest a jakoś się ni chce do tego zebrać.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 53 Wiek 37 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 660
O ten jest git :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Banan BOSS FORUM Administrator
Ekspert
Szacuny 11362 Napisanych postów 72631 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 957956
Jest twardy ,ze odechciewa mi się po chwili rollowania
Lepiej nie będę nadużywał by sobie krzywdy nie zrobić ;)

Dzisiaj DNT , micha 4 posiłki
Jutro dzień treningowy i jak wspominałem - robię na pewno barki a nad dwugłowymi się zastanowię ale raczej odpuszczę.



Zmieniony przez - Banan w dniu 2015-12-09 20:56:41
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 53 Wiek 37 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 660
Generalnie rolowania na początku bywa dość bolesne. To z uwagi na zmiany lacznotkankowe ( lokalne sklejania włókien mięśniowych, zmiany PH miesnia). Warto rolowac właśnie te miejsca dość bolesne.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 53 Wiek 37 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 660
Ja też rolujac łydki i pasmo biodrowo-piszczelowe zaciskam zęby ale z sesji na sesję czuć różnice. Zresztą ja mam pracę w zasadzie stojącą więc łydki dostają strasznie po dopiero więc kilka razy w tyg boję roluje. Genialnie to niweluje wszelkie napięcia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Szacuny 11941 Napisanych postów 160154 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1233423
Banan
andrzejszymo
A w którym miejscu pojawia się ten ból? Wrzuć fotkę i zaznacz lokalizację bólu. Kolano jest spuchbiete? Przy jakich ruchach się pojawia ból? I od kiedy to trwad dokładnie?


Kolano nie jest spuchnięte.
Trwa to około 2-2,5 miesiąca , jakoś przed rozpoczęciem bloga pograłem 3 czy 4 razy w siatkę po długiej przerwie i po ostatniej z gier czułem mocno ból ogólnie w nogach. Postanowiłem już nie grać bo przerwa zrobiła swoje, a i jak nie ważę jak dawniej 70kg by sobie godzinami skakać w tygodniu
Potem zaczął się ten blog, trochę nowych ćwiczeń , np wąskie ustawienie stóp w siadach z rozpychaniem kolan na zewnątrz - nie wiem czy to dobrze do końca robiłem (pewnie nie) , wypychanie jednonoż na suwnicy poziomej (palce skierowane do wewn) , potem przysiady wykroczne - mogłem gdzieś to mocniej nadwyrężyć.

Praktycznie cały czas kłucie odczuwalne, ale czasami jest kilka dni lepiej . Dzisiaj po wczorajszym treningu nóg - mocniej to czuję niestety, pewnie jutro już będzie ok, ale jak zrobię dwugłowe to może być to samo. Ostatnio po zrobieniu uginań na dwugłowe w siadzie (czyli ten ruch w którym boli i pokazuje to niżej na fotce) znowu się nasiliło, więc tydzień temu tych uginań nie robiłem.

Zdjęcia:


Strzałką zaznaczyłem rejon w którym czuję to kłucie/ból, a w kółku miejsce - które po przyciśnięciu palcem boli, w prawej nodze w tym samym miejscu jak przycisnę nie czuję żadnego bólu ,tylko po prostu kość. Nie wiem czy to coś ze sobą wspólnego ale dziwi mnie ze w lewej nodze jest to zdecydowanie mocniej wyczuwalne, w prawej mogę to nawet mocno przygnieść i nie czuję dosłownie nic


Przy takim konkretnie zgięciu ból jest odczuwalny najmocniej (można wyobrazić sobie przy jakim ruchu w ćwiczeniach)



Żeby nie było, że się tutaj rozczulam , to plusy

Na pewno poprawione znacznie dwugłowe, które zawsze mocno odstawały


no i że z nogami nie jest tak źle, takie tam wygłupy





Zmieniony przez - Banan w dniu 2015-12-09 14:07:50


może masz kolano skoczka?
tym bardziej, ze w siatę grałeś.
https://www.carolina.pl/leczymy/kolano-skoczka/ 

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Banan BOSS FORUM Administrator
Ekspert
Szacuny 11362 Napisanych postów 72631 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 957956
Nie brzmi to za ciekawie, ale sporo z tego opisu pasuje. W końcu w siatkówkę regularnie grałem od 13 roku życia , ostatnie lata to jednak same problemy przez to granie więc już praktycznie odpuściłem, a że ciągnie do tego sportu to co poradzę Poszedłem znowu kilka razy i mam za swoje ; lekarz mi wczoraj o północy odpisał , że mogę przyjechać dzisiaj i na 13 idę na wizytę to będę mądrzejszy
Zobaczymy jaka będzie diagnoza i zalecenia.
Jak od solidnego trening nóg będzie trzeba trochę odpocząć, to najwyżej zmienimy może trochę plan i mocniej zajmiemy się górą ciała , co zrobić.....



Zmieniony przez - Banan w dniu 2015-12-10 09:50:47
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 53 Wiek 37 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 660
no kolano skoczka to jedna z "diagnoz" tych mozliwych of course. Ja osobiscie nie lubie troche tych nazywanych "zespołów" ponieważ sa zbyt ogolne jesli chodzi o patologie struktur. zobaczymy co wywnioskuje orto na wizycie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Banan BOSS FORUM Administrator
Ekspert
Szacuny 11362 Napisanych postów 72631 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 957956
No i po wizycie. Tomq trafiles ;)
Nie jest kolorowo ale to trwa juz za dlugo - lepiej zrobic jeden krok w tyl , a potem dwa w przod, niz narobic sobie powazniejszych problemow.
Juz jestem u znajomego fizjoterapeuty i za chwile rozpoczynam pierwsza serie zabiegow. Przerwa od solidnych treningow nog - pewnie minimum okolo 3 miesiecy.
Moge na pewno wykonywac odwodzenie, przywodzenie i dowiem sie co jeszcze aby tak calkowicie nie zostawic nog bez ruchu. Musze tez pomyslec o nowej rozgrzewce bo bieznia definitywnie odpada - przegadam na spokojnie kwestie treningu z Nightingalem.
Dzisiejszy trening mam dalej w planach ale odpadaja dwuglowe i zrobie mocniej barki o ile w koncu dojade na silke . Na razie od 8 rano jestem tylko na 1 posilku
W prawym kolanie tez sa tego oznaki ale w zdecydowanie mniejszym stopniu . Jak wejde do fizjo dopytam czy z nim tez cos profilaktycznie zrobimy bo glupio by bylo to odpiscic skoro teraz bede i tak leczony i mial przerwe.
No coz...nikt nie mowil ze bedzie latwo :/

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Następny temat

Wybór planu na siłę-masę.

Wiecej