SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[BLOG] by Banan - str 755 ogarniam się pod ten 2022 ;)

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1875168

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Banan BOSS FORUM Administrator
Ekspert
Szacuny 11362 Napisanych postów 72631 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 957956
Problem kolan dotyka mnie od jakichś 15 lat ,gdzie pół wyczynowo grałem i trenowałem pod kątem siatkówki i nie zawsze były to mądre treningi lecz czesto młodzieżowa fantazja ;) (treningi skocznościowe, pierwsze treningi z obciążeniem itd)
miałem już wskazania do artroskopii wiele lat temu , ale po prostu przestałem grać tak intensywnie i to był właśnie okres przejścia głównie do treningów na siłowni - tutaj już takich problemów nie mam.

Jednak ciągnie do grania w siatkówkę i to co mnie pobolewa obecnie zaczęło się znowu po grze w siatkę z 1,5 m-ca temu, po ponad rocznej przerwie i kilku pierwszych grach.
Pozostaje tylko siłka w tej chwili, alternatywnie siatkówka na piachu ale to w okresie letnim ;) tam są mniejsze obciążenia, no i ja w lato pewnie będę kilka kg lżejszy

Zaraz wybywam na trening pleców.




Zmieniony przez - Banan w dniu 2015-11-29 13:43:19
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2645 Napisanych postów 13588 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 469231
banan, a jak te nowe buty się sprawują, zadowolony jesteś?


nie spijrzalem wczesniej ile kosztuja


Zmieniony przez - erwinoos w dniu 2015-11-29 16:24:13
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Banan BOSS FORUM Administrator
Ekspert
Szacuny 11362 Napisanych postów 72631 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 957956
DZIEŃ 53

erwinoos - ja je kupiłem za 279zł, na razie jestem bardzo zadowolony, a już chyba się nic w mojej opinii nie zmieni...faktycznie zdecydowanie lepiej leżą na stopie po kilku razach jak w nich trenowałem więc obawa o trochę przymały rozmiar była niepotrzebna; jak coś mogę na priv podać źródło gdzie kupowałem, szukałem dość długo ciekawej oferty - by nie kupować tych nowych wzorów za prawie 2x tyle ; a kolor też trafił się bardzo przyjemny, bo jest kilka słabych - kwestia gustu

Trening:

Ostatni taki sam -> TUTAJ



Wiosło co raz więcej, 47.5kg po raz pierwszy było brane. Użyłem też zakupione kilka dni temu paski - myslę, że się z nimi polubię
Dzisiaj łatwiej całość niż tydzień temu, ale wtedy byłem osłabiony/przeziębiony.
Jednak i tak te 8 serii wiosła nieźle mnie przetyrało...a potem jeszcze sporo innych serii

W przyciąganiu wyciągu dolnego , zmieniłem troche wysokość przyciągania drążka (bliżej klatki) i starałem się mniej odchylać. Jednak przy większych ciężarach nie jest to takie proste jak się wydaje %)



Tak to wyglądało w przedostatniej serii. Mogę też wypróbować sposób Mariusza Przybyły, który ostatnio wykonywał na swoim treningu i usiąść na podwyższeniu(ławce) . Jednak tak jak dzisiaj robiłem czułem bardzo dobrze pracę grzbietu

Na koniec dojechanie - dosłownie - tricepsów; w francuski jakies minimalne dorzucenia ciężarów w pierwszych seriach, ale w zasadniczych tak samo jak ostatnio. Nie lubię tego ćwiczenia ,ale wiem ,że jest ono podstawowe i skoro łapki powoli idą do przodu to staram sie robić je jak najlepiej i dorzucać chociaż minimalnie ciężar.


Micha:
Standardowa DT , około 3300-3400 kcal


Jutro wybieram się na trening do Warszawy ale raczej w roli osoby, która porobi trochę zdjęć, nagra jakieś video ,z tej ustawki treningowej - https://www.sfd.pl/Turbo_bareczki_z_bikinarą_w_Strefie_Formy_w_Warszawie_-t1095668.html
Jestem po 2 dniach treningowych więc nie będę się dojeżdżał kolejnym treninigiem



Zmieniony przez - Banan w dniu 2015-11-29 18:42:30
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Banan BOSS FORUM Administrator
Ekspert
Szacuny 11362 Napisanych postów 72631 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 957956
Kto się pisze na wspólny trening w zacnym gronie? Zapraszam do tematu
https://www.sfd.pl/Wspolny_trening_lodzkiej_ekipy_w_Kuzni_-t1096098.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Banan BOSS FORUM Administrator
Ekspert
Szacuny 11362 Napisanych postów 72631 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 957956
Banan




Rozpuszczalność - świetna, zero grudek itp
Smak - bardzo dobry, to mnie zaskoczyło , bo większość preparatów tego typu , opartych na hydrolizacie kolagenu mówiąc delikatnie to smacznych nie należy
Piana -(..) sprawdzę jeszcze rozpuszczenie porcji normalnie łyżeczką w szklance . Bo skoro bezproblemowo poszło w shakerze, to moze w szklance będzie podobnie, a wtedy przy delikatniejszym mieszaniu nie będzie też takiej piany.


Produkt zupełnie nie pieni się jak nie mieszałem go mocno w shakerze
Wystarczy parę ruchów łyżką w szklance lub wsypanie do shakera ale bez energicznego miksowania, rozpuszcza się po kilku bujnięciach w 100% i piany zero
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Szacuny 6490 Napisanych postów 35993 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679459
Ściąganie jest w miarę ok - nie ma co się za mocno rozczulać, ważne że czułeś plecy jak należy.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17678 Napisanych postów 132068 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460233
Niektórzy jak widziałem to aż się kładą kiedy ściągają wyciąg dolny.

Porób banan dobre zdjęcia

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 130 Napisanych postów 1287 Wiek 34 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 15135
Kuba to zależy co chcesz zaatakować tym ćwiczeniem. Jeśli czworoboczny to ok. Jeśli najszersze, to trzeba zmienić technikę totalnie. Nie chodzi tu już nawet o to podwyższenie, tylko o sam ruch i pracę łopatek. Chociaż podwyższenie zmienia kąt i pozwala to lepiej wyczuć.
Przy wszystkich ćwiczeniach na plecy, jeśli za cel mamy zaatakowanie najszerszych, nie powinno się ściągać łopatek mocno do tyłu. To od razu przerzuca całą pracę na czworoboczne. Żeby pracowały najszersze, barki muszą być cały czas mocno ściągnięte w dół w stronę bioder. Łokieć musi iść po łuku do biodra. Nie można pracować barkami tak mocno do tyłu i ściągać czworobocznego, on musi być cały czas w jednej pozycji, rozciągnięty.
To jest główny problem u nas w kraju, że się tego nie uczy. Bardzo dużo zawodników popełnia ten błąd. Ja też popełniałem, dopóki sam nie doszedłem do tego co robię źle. Niestety na wszystkich kursach trenerskich słyszy się tylko "ściągaj łopatki" itd. Potem nic dziwnego, że nikt w Polsce nie ma takich wielkich, pełnych najszerszych od samego dołu.

PS znalazałem Ci filmik z treningu Dexa. Zobacz od 2.20 i zwróć uwagę na to co się dzieje z czworobocznymi. Są praktycznie nieruchome


2

MÓJ DZIENNIK (PRZYGOTOWANIA DO MISTRZOSTW POLSKI 2016) - http://www.sfd.pl/BSN__Mariusz_Przybyła__droga_do_MP_2016-t1094082.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Banan BOSS FORUM Administrator
Ekspert
Szacuny 11362 Napisanych postów 72631 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 957956
Dzięki Mariusz za wpis

Ogólnie u mnie plecy są całe do poprawy Lubię tą partię trenować, jest to jedna z moich silniejszych grup ,ale wygląd mnie nie zadowala.
Najszersze muszę poprawić i ogólną grubość . Czworoboczny nie jest tutaj najistotniejszym priorytetem

Może na tym wspólnym treningu zrobimy właśnie plecy? Wtedy chetnie podpatrzę kilka rzeczy.
Spróbuję następnym razem zrobić to ćwiczenie wg wskazówek
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 130 Napisanych postów 1287 Wiek 34 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 15135
Chętnie Ja jestem za

MÓJ DZIENNIK (PRZYGOTOWANIA DO MISTRZOSTW POLSKI 2016) - http://www.sfd.pl/BSN__Mariusz_Przybyła__droga_do_MP_2016-t1094082.html 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Następny temat

Wybór planu na siłę-masę.

WHEY premium