SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[BLOG] by Banan - str 755 ogarniam się pod ten 2022 ;)

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1875180

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Banan BOSS FORUM Administrator
Ekspert
Szacuny 11362 Napisanych postów 72631 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 957956
Prawie miesiąc nie było wpisu w blogu

Po części brak czasu, a do tego nie ma za bardzo o czym pisać.

Wrzucam fotki jedzenia z ostatnich dwóch dni:




Staram się powoli wracać na odpowiednie tory po totalnym rozleniwieniu
Przede wszystkim teraz sporo pracy, jak pewnie sami wiecie - styczeń to jeden z najmocniej roboczych miesięcy w skali roku (nowy rok - nowi wszyscy ).
W całej branży to widać od sklepów z suplami po siłownie.
Paru znajomych też się do mnie odezwało o pomoc w kwestii, czy to żywienia, czy podstaw treningu i postanowiłem im pomóc. Od paru lat, co roku mam takich pytań sporo (skromny, wiem ), ale teraz z racji iż jestem dużo czasu w sklepie to mogę sobie pozwolić trochę bardziej na pomoc - zobaczyć daną osobę na żywo, porozmawiać w cztery oczy, to bardzo istotne. Dużo łatwiej wtedy działać, niż czysto online, dlatego wcześniej się za to nie brałem.
Nie spodziewałem się, że to aż tak czasochłonne, ale jak się powiedziało A - teraz trzeba powiedzieć też B, fuszery nie odstawiać. Ja jednak jestem bardzo skrupulatny i po prostu kosztuje mnie to duzo czasu, w sumie to trochę nie dziwię się tym celebrytom-trenerom-pseudo-profesjonalnym, że jak co chwila ktoś do nich pisze o jakąś rozpiskę to na odwal się zrobią jakiś kopiuj wklej , zgarną xxx zł i mają dalej gościa w dupie
Chociaż jak ktoś się tylko tym zajmuje i niczym poza tym, to też inna sprawa niż 2 etaty, swoje treningi, rodzina ,etc.

Tak poza tym progress na przestrzeni około 15 lat. Oczywiście na pewno wielu mogłoby napisać, że zrobią w 2-3 lata to samo %), ale tak szczerze niech najpierw tego typu łeb potrenuje połowę swojego życia (mając >32 lata ) i wtedy porozmawiamy. Po drodze zdarzy się wiele przerw, problemów ze zdrowiem, innymi kwestiami życiowymi, które zawsze wybijają z rytmu treningowego.
No chyba, ze ktos sie bawi w to już pod kątem zawodów to inna bajka :) Ogólnie fajnie, że udało się odkopać parę bardzo starych fot, nie zmarnowało się tych tysięcy godzin na siłowni jakby nie patrzeć



i ta forma po prawej to będzie mój wyznacznik -> tylko tak dodając z 2 kg więcej na przyszły sezon
By to zrobić będę musiał niedługo z głową ułożyć sobie plan działania w tym roku, chcę to zrobić konkretnie z typowymi etapami budowy masy, minicutami, redukcją itd. W tym roku mam inne priorytety, więc się z niczym nie będę spinał.

Póki co trenuję bez sztywnego planu treningowego - 3 do 4 x w tygodniu, lekkie aeroby po siłowym, zamierzam wprowadzić niedługo trochę cardio dodatkowo w dni wolne lub jakiś interwał by wypalić trochę balastu. Jak zejdę jeszcze kilka cm w pasie to będę mógł zacząć jakieś pierwsze masowanie. Możliwe, że potrenuję trochę na miejscu z Mariuszem Przybyłą,bo przenosi się na siłownię tuż obok naszego sklepu, szkoda byłoby nie skorzystać z porad treningowych takiej osobistości.

Co do zdrowia jeszcze ,to kolano w ogóle nie boli na siłowni i ostatnio bardzo fajnie wchodzą treningi na nogi (jeszcze bez siadów) ale z jednej strony mam ochotę je mocno dotyrać, a z drugiej cały czas siedzi mi wizja grania w siatkówkę plażową jak zacznie się sezon....od hali mam przerwę już 2,5 mca i chyba nie zaryzykuje powrotu na nią, tylko poczekam juz na skakanie po piachu. Mimo,ze fizjo dał zielone światło to w spokoju sobie podziałam jeszcze z tą nogą tylko raz na 3-4 tyg i dalej dokucza mi coś w okolicy przyczepów (przy łokciu) prawego bicepsa tutaj też jeszcze podziałamy bo kiedyś bolało, potem przeszło, powróciło i tak jakoś z tym sobie żyję, ale to już trwa ponad pół roku i nie mogę trenować normalnie (i tak cienkich) łap ;)

Się rozpisałem jak zawsze, mam nadzieję,ze trochę tęskniliście
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 6333 Napisanych postów 5210 Wiek 37 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 115535
czyli już po urlopie?? :) ważne, że wiesz czego chcesz i masz wyznaczone cele. Forma z tamtego roku to prawdziwy kozak. Zrobiłeś w ciągu roku mega robotę. Poza tym jeszcze ten kącik kulinarny zawsze inspiruje :) Jak patrzę na to zdjęcie chudzielca bez mięśni po lewej to ciężko uwierzyć że to w ogóle Ty :) Forma i tak kozacka pomimo braku stałych treningów :) Oby do przodu i oby te styczniowe karnety sezonowców się skończyły bo faktycznie siłownie nabite o każdej porze ....
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Szacuny 24256 Napisanych postów 25204 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020223
Siłownia powinna Ci pomagać w uprawianiu sportów, które lubisz dlatego nie ma co się tam dojeżdżać
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
DJ_DoDo Doradca
Ekspert
Szacuny 29915 Napisanych postów 27250 Wiek 32 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 384534
miło, że znalazłeś chwilę na wpis oby były te przerwy w nich co raz krótsze
Banan
Paru znajomych też się do mnie odezwało o pomoc w kwestii, czy to żywienia, czy podstaw treningu i postanowiłem im pomóc. Od paru lat, co roku mam takich pytań sporo (skromny, wiem )

normalnie jakbym mógł to samo powiedzieć, wręcz mam wrażenie, że zerwać się chcą ostatnio wszyscy, bo już odkładam niektórych po kilka dni, bo brakuje czasu, tylko najbardziej zdenerwuje jak za miesiąc dadzą sobie spokój

jak na razie na wypiski nie masz czasu to od czasu do czasu w kulinarnego coś tam dorzuć
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 9018 Napisanych postów 82651 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699140
Nikt nie zostaje z tych styczniowych zrywów , taka jest prawda . Osobiście takich nawet nie przyjmuje na treningi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 63 Wiek 39 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 39522
Kuba, miło Cię widzieć po przewie. A Twoje zdjęcia sprzed X lat tylko mobilizują do działania i systematycznej pracy. Zdrówcia i powodzenia w realizowaniu swoich planów. Z tego co pamiętam, to jakaś budowa się zapowiada. Ja cały czas szukam jakiejś fajnej działki niedaleko domu rodzinnego...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Szacuny 32807 Napisanych postów 22960 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 277539
Brakowało tej lektury :) tęskniłem za twoją czystą miską :D:D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Banan BOSS FORUM Administrator
Ekspert
Szacuny 11362 Napisanych postów 72631 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 957956
Lucyna - urlopik był krótki, mały reset w górach, odłączony chwilowo od pracy ale w tym okresie nie mogę sobie pozwolić na dłuższe wolne bo mamy najlepszy czas w branży (Styczeń-Kwiecień).
Zresztą nie jeżdżę na nartach/desce (nie miałem nawet nigdy okazji, spróbuję jak Franek zacznie się uczyć ) więc zdecydowanie wolę urlopować o innej porze roku niż zima ;)
Żeby było jasne zdjęcie formy po prawej to było z lata, teraz na pewno jest sporo gorzej


FighterX - niby tak, ja siatkówkę kocham,dawniej trenowałem ale skoro nie mogłem grać na wyższych szczeblach niż jakieś wojewódzkie zawody (z racji braku tych kilkunastu cm wzrostu - tak myślę) to zaczęła się powoli siłownia, teraz to nie tylko hobby, to już styl życia. Szczególnie u mnie, wszystko poszło w kierunku z nią powiązanym od studiów, po pracę.
Do siatkówki próbowałem wracać kilka razy, ale różne urazy po tych powrotach - skutecznie mi wybijały pomysł grania na kolejne miesiące , bądź lata.
Dlatego chyba jedyna opcja to granie na piachu w okresie letnim, mniej mnie bolały zawsze kolana przy tej wersji niż na hali. Do tego czasu jeszce trochę się pobawić u fizjo, chociaż te wizyty z tymi kolanami u niego to dla mnie męka i zawsze sobie wtedy mówię 'na co Ci te tortury?' .....

po chwili dodaję "jeszcze k***a za to płacisz"

Pozyjemy ,zobaczymy


DoDo/Flex - trochę nie do końca dobrze napisałem, u mnie to nie są świeżaki, tylko to jest tak: pomożesz jednemu, idzie mu nieźle, zaraz jakiś kumpel jego się odzywa, potem tam ktoś zobaczy i następny; na miejscu w sklepie jak pracowałem 10 lat w innej firmie - to miałem też bardzo często takie pytania o rozpisanie diety, treningu, itd (zresztą mam od 10 lat papiery instruktorskie, a nie poszedłem w to po prostu, bo wolę jednak, to co robię obecnie ) - odmawiałem im, bo nie miałem czasu na to.

Jestem typem osoby, która nigdy nie robi nic na odp******.
Do celebryty mi daleko, ale jednak trochę osób z branży mnie kojarzy - nie moglbym sobie pozwolić na wpadkę w stylu, przekopiowania komuś z sfd planu treningowego z dzialu TRENING ,czy diety z odzywiania i wziąć za to kasy

Dlatego teraz musiałem się mocno sprężyć, bo jak już się komuś pomaga - to na dłuższą metę, a nie jedna rozpiska i "radź sobie panie sam". Domyślam się , ze jak ktoś jest trenerem personalnym lub online nawet to ma pod to, po prostu ułożony schemat dnia. U mnie to jest tylko bonus do reszty obowiązków, których tylko przybywa. Dlatego już powiedziałem sobie, że starczy tych kilka osób, bo potem nawet na urlopie messenger, whatsapp i inne komunikatory pikają bez przerwy - każdy ma setkę pytań trzeba mieć do tego nerwy i cierpliwość lub po prostu mieć to na co dzień ;)

ltrzyna - dzięki, powodzenia
u mnie także etap zakupu działki dopiero, niestety nic sensownego się nie udało w zeszłym roku, więc póki co etap budowy domu to melodia przyszłości, która mnie zresztą co raz bardziej przeraża i odstrasza, a człowiek młodszy się nie robi


Nie robiłem dzisiaj fotek jedzonka, bo nie spodziewałem się, że będę tutaj pisał ;) ale wypada już być na bieżąco, bo znowu odezwę się za miesiąc.

Wyjątkowo wpadł dzisiaj trening, miał być jutro ale pozmieniały się plany.
Zrobiłem Klatkę z plecami w superseriach, bardzo lubię to połączenie. Lekkie 15 min cardio.

Na dniach wrzucę może jakieś foto suplementacji obecnej, same prozdrowotne rzeczy i podstawy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Szacuny 11941 Napisanych postów 160150 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1233402
flex1976
Nikt nie zostaje z tych styczniowych zrywów , taka jest prawda . Osobiście takich nawet nie przyjmuje na treningi


cos w tym jest%) nie dziwie sie ze sa pozniej traktowani tak jak Kuba napisal, ze dostaja takie osoby rozpiski na odp******, bo i tak w lutym nikt ich juz nie zobaczy na treningach
no prowadzenie ludzi, jak chcemy to robic z glowa jets naprawde czasochlonne, smialo mozna zrobic z tego prace na cay etat, bo cale dnie ebdzie zajmowlao opiekowanie sie takimi ludzmi, pytania nigdy sie nie beda konczyc
3

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 6333 Napisanych postów 5210 Wiek 37 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 115535
Kuba już nie przesadzaj z tym, że teraz dużo gorzej ;) widzieliśmy się niedawno i jakoś kable dalej na wierzchu i forma kozacka, ale wiem o co Ci chodzi :) Dokładnie niestety kontuzje powodują, że czasami musimy zrezygnować z czegoś i znaleźć jakiś środek zastępczy. Nie ma co się na siłę katować, jeżeli ktoś nie lubi siłowni. Na pewno siłownia pomaga we wszystkich dyscyplinach i w sumie zaczynam bardziej ją rozumieć i nawet lubić ... chociaż czekam na dzień kiedy znowu pójdę na CF i będę robić wszystko ;) Nie martw się Tomek 3 razy w tygodniu i tak zostawię siłownię :) CF i Pole dance będą dodatkiem ;) Także bez stresu :) Plan wykonamy w 200% :)


Zmieniony przez - Lucyna86 w dniu 2019-01-21 09:40:34
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Następny temat

Wybór planu na siłę-masę.

Wiecej