SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[BLOG] by Banan - str 755 ogarniam się pod ten 2022 ;)

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1875280

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Banan BOSS FORUM Administrator
Ekspert
Szacuny 11362 Napisanych postów 72631 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 957956
K3NJI
masz przodpochylenie barkow i lewa lopatke lekko odstajaca chyba bo ja tez tak mam:)
wlacz jakies facepulsy na wiekszych ciezarach lub mniejszych z modulacja w regresie - ladnie cofa barki


Tak, możliwe iż coś takiego mam. Z barkami przechodziłem różne historie w ostatnich 2-3 latach - nie będę ich opisywał, bo ostatnio jest ok i tego się trzymajmy. Robię praktycznie po każdym treningu ćwiczenia mobilizujące staw barkowy na gumach - taki naprawczy zestaw od Mawashiego.
Jeżeli będzie potrzeba korygowania tego ćwiczeniami to na pewno coś dorzucimy. Póki co barki w obecnym planie są trenowane leciutko, a reszta partii podstawowe ćwiczenia.
Ewentualne nowe ćwiczenia lub zmiany zajdą dopiero, gdy wskoczę na 4 dni treningowe w tygodniu - jak pisałem będzie to listopad, jak mi się trochę uspokoi z weekendowymi wyjazdami w różne rejony Polski na zawody

Dżordż - nie wątpię, ale poczekam Tadziu dzisiaj dał znać, że przyszły tydzień będzie miał trochę czasu - ja się nie spinam i nie pośpieszam , póki co freestyle w diecie mi służy ;) Dzisiaj też trochę go było - o czym niżej %)


DZIEŃ 1 - cd

Najpierw wypiska z treningu - pierwszy raz wykonywany wg tej rozpiski.
Ciężary mocno rozpoznawcze - prócz wypiski , którą wklejam gotową z google keep , bardzo przydatna prosta apka , poniżej mój drobny komentarz.


1. Podciąganie - długi czas nie robiłem (własnie z powodu barków) ,ale ostatnio już włączyłem w różnych chwytach i dzisiaj całkiem ok
2. Tutaj na pewno będą latały większe ciężary, dzisiaj rozpoznawczo , 30kg trochę dało się we znaki ,ale dopiero regresowe serie mnie całkowicie dojechały
3. MC - nie wykonywałem kawał czasu, nawet nie wiem czy w tym roku robiłem chociaż raz. Po prostu sobie zrobiłem od tego ćwiczenia przerwę, jest w nowym planie więc lecimy Wersja klasyczna z odkładaniem sztangi, chyba że trener zadecyduje by robić inaczej lub bez odkładania to proszę o sygnał i zmienimy. Szczerze? było dość ciężko. Czuć , że siła spadła (a w MC wcale taki słaby nie jestem, jak w przypadku innych podstawowych ćwiczen ) , brak tego ruchu też zrobił swoje, ale prostowniki dostały i tak w kość i przeczuwam małe problemy w weekend z zakwasami
4. Tutaj zawsze ciężary były niewielkie, moje wątłe rączki , w tym skręcony kiedyś poważnie lewy staw łokciowy - trochę mnie ograniczają, za to stawiam na maksymalne czucie mięśniowe , no i na pewno jakaś progresja ciężaru będzie tu też następowała.
5. Sam opis ćwiczenia powinien wszystkim już powiedzieć - że była POMPA , to nawet mało napisane. Pierwszy raz robiłem te serie łączone, więc nie do końca jeszcze wiedziałem jakie ciężary dobrać, w drugiej serii niestety 20kg to było za dużo i skończyło się na marnych 2 i 3 powt na daną rękę za tydzień będę już wiedział jaki ciężar gdzie dobrać i będę korzystał również z doczepionego talerza +2,5kg by nie robić zawsze przeskoków co 5kg bo niekiedy to za dużo
6. Świetne dobicie na koniec, ulubione ćwiczenie na dwugłowe - będę robił zamiennie z uginaniem w siadzie oraz żurawiem, a może i 'zbieraniem grzybków' którego to nigdy na siłowni nie wykonywałem


Micha:
Ciąg dalszy dzisiaj to:
- bezpośrednio po treningu mix bcaa i carbo , nawet nagrałem filmik - aby pokazać rozpuszczalność nowych produktów All Nutrition




Potem ,z racji że musieliśmy z Renią skoczyć jeszcze na podwójne zakupy, a dojazd na siłownię + sam trening zajęły sporo czasu, trzeba było coś wszamać na szybko, tak więc omnononom


Powrót do domu i kolejna niespodzianka, której nie mogłem sobie odmówić - botwinka Zjadłem małą miseczkę - chociaż chętnie cał gar bym przejadł ....do tego średnia porcja ryżu z kurczakiem.


Na noc wleci jeszcze wędzony łosoś z jakimiś warzywkami
Miałem całość wrzucić do dziennika PT i zrobić zrzut, ale trochę czasu dzisiaj brakuje - w kolejnych wypiskach, po weekendzie na pewno tak będę robił.

Suple:
Standardowo, obecnie to co opisałem na 1 stronie z pro-zdrowotnych.
Po treningu 15g bcaa + 50g carbo, świetne smakowo są te produkty z AN , na dodatek zero barwników - co mnie zdziwiło i ucieszyło, wygląda to jakbym mieszał naturalne bcaa z bezsmakowym carbo . Smak - MEGA, nie czuć także żadnej goryczki bcaa, które wyjątkowo dobrze się rozpuszcza (co widać na filmiku)
Nadal nie otwierałem jeszcze białka z AN - pewnie w weekend wypróbuję na wyjeździe, podobno smakowo także rewelacyjne. Zobaczymy , czekolada to mój ulubiony smak i piłem w życiu z dobre 20-25 różnych białek o tym smaku więc będę miał obiektywne porównanie ;)


Powrót do wypisek w blogu - uwielbiam to hehe, trochę czasu zeszło, oglądam także meczyk - wiedziałem, że stracą bramkę do szatni, wykrakałem to jakieś 30sek przed golem dla Szkotów Teraz pisząc ten konkretnie tekst - wlasnie tracimy 2 gola...już lepiej nie będę się odzywał

Pakowanie na wyjazd do Wrocławia jeszcze mnie czeka, ale może to przełoże na rano Prócz tego trzeba przygotować trochę szamy, aby nie stołować się tam w fast foodach




Zmieniony przez - Banan w dniu 2015-10-08 22:10:52
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ASNF Moderator
Ekspert
Szacuny 4543 Napisanych postów 48982 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 522419
firmowy dresik świetnie się sprawdza w jesienną pogodę
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Banan BOSS FORUM Administrator
Ekspert
Szacuny 11362 Napisanych postów 72631 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 957956
Tak, bluza jest w sam raz na taką pogodę - w sumie chodzę w niej już z dobry tydzień i ciężko się rozstać, no ale na weekend trzeba będzie zabrać jakieś inne ciuszki ;)
Jak napisałem tak zrobiłem - na noc blisko 200g wędzonego łososia na zimno , pycha!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Hekade TEAM SFD
Ekspert
Szacuny 396 Napisanych postów 12822 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 107747
siema siema, bede wpadał rzecz jasna, fotki szamy mega kozackie, kolejny dziennik gdzie po wejsciu robie sie z automata głodny
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
SneS Personal Trainer
Specjalista
Szacuny 59 Napisanych postów 7157 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 100758
Ciśnij, w końcu musisz zrobić formę
Jak Wy robicie takie ładne foty z Tadziem %) Muszę jakiś aparat kupić...
2

*TRENER PERSONALNY* - kompleksowa pomoc ONLINE w zakresie TRENINGU, DIETY i SUPLEMENTACJI.

Kontakt: [email protected]
http://WWW.AKIELASZEK.PL
https://www.facebook.com/KamilAkielaszekTrenerPersonalny/
https://www.instagram.com/kamilakielaszek/

BLOG(żywienie,trening,suplementacja): Alternatywne podejście do kształtowania sylwetki:
http://www.sfd.pl/Kamil_Akielaszek__alternatywne_podejście_do_kształtowania_sylwetki-t1076973.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Banan BOSS FORUM Administrator
Ekspert
Szacuny 11362 Napisanych postów 72631 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 957956
Witaj Hekade

Kamil - Forma będzie jak ta lala, tutaj ma to być tylko udokumentowane dla potomnych - by wiedzieli 'jak to się robi' w 8 miesięcy
Co do zdjęć - wiele do Tadzia mi brakuje, ja nie mam raczej do tego talentu, a i również odpowiedniego obiektywu ;) ale fakt dobry aparat sporo pomaga

Dobra - z tego wszystkiego : forum ,mecz, itp nic się na jutro nie spakowałem , idę spać - a rano pobudka wczesną porą i to czego nie zrobiłem muszę ogarnąć jutro. We Wrocławiu będę pewnie po południu, chętnie bym do Ciebie Snes zajrzał - zobaczył klub, ale nic nie obiecuję. Nigdy nie byłem we Wrocławiu na dłużej niż kilka godzin, więc mam ochotę jutro coś zobaczyć


Zmieniony przez - Banan w dniu 2015-10-09 00:11:54
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 239 Napisanych postów 9129 Wiek 46 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 130480
jestem i ja
2

KREW POT I ŁZY TYLKO NA TO NAS STAĆ

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Szacuny 6490 Napisanych postów 35993 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679459
Martwy ciąg może być klasyk - ważne żeby się nie rzucać na rekordy i niskie zakresy powtórzeń teraz. Poza tym - właśnie ciekaw byłem jak Ci podejdzie mój dobijacz na tricepsy. Ja się po nim czuję jakby mi ktoś zastrzyki domięśniowe w triceps walnął - kamień i kłopot z wyprostowaniem ręki.


Zmieniony przez - nightingal w dniu 2015-10-09 08:21:52
1

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rkarpinski Natural SFD Team
Ekspert
Szacuny 1595 Napisanych postów 56736 Wiek 39 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 264393
Cały myk polega na tym dopinaniu na 2-3 sek. To mnie zawsze masakruje.
Już nie raz cwaniaki ładowali cały stos i pompowali jak głupi, a jak powiedziałem żeby dopinał na końcu to nagle się zrobiło pół stosu ciężkie

Doświadczenia wszystkich kulturystów są podobne
Ludzie się na nich gapią, wytykają palcami
Są jak wybryki natury ale nie mają cyrkowego namiotu aby się w nim skryć.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Szacuny 6490 Napisanych postów 35993 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679459
Zgadza się - a tu jeszcze dochodzi duże zamieszanie dla układu nerwowego w postaci zmiennych schematów co seria. Fajnie to wszystko fatyguje i można się "wystrzelać" zupełnie do zera jeśli idzie o triceps.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Następny temat

Wybór planu na siłę-masę.

Wiecej