SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[BLOG] by Banan - str 755 ogarniam się pod ten 2022 ;)

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1875279

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Banan BOSS FORUM Administrator
Ekspert
Szacuny 11362 Napisanych postów 72631 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 957956
Melduję , że żyję
Wróciłem z Karpacza , coś więcej napiszę pod wieczór lub jutro - bo dzisiaj jeszcze dzień urlopu, trzeba się zaaklimatyzować na nowo
oraz ogarnąć kilka spraw, na ktore brakuje ciagle czasu

Jestem już prawie zdrowy, kaszel nie chce puścić i drobne problemy żołądkowe trzymają mnie już od ponad tygodnia, ale trzeba wrócić w końcu na siłkę i dzisiaj zrobię sobie jakieś FBW , jutro kolejna fizjoterapia ale ogólnie zamierzam już lada dzień przeskoczyć na nowy trening i działać na większych obrotach

Jakoś specjalnie nie przytyłem w ostatnich tygodniach mimo iż diety brak, a wysiłku nie było za dużo ale na pewno fatu jest za dużo, więc już jak wspominałem będę chciał najpierw trochę przyredukować.

Jednak nie będę miał możliwości trenowania 5x w tyg jak to było niedawno, może być też problem z treningiem x4 , dlatego myślę czy nie spróbować trenować systemem typu push/pull/legs , do tego przy odpowiedniej misce, dodaniu jakiegos aero w domu , powinno być całkiem znośnie, przynajmniej na początku. Nie będę chciał redukować mocno, tylko tak aby mieć dobry poziom wyjściowy do delikatnej podbudowy sylwetki na lato %)

Jakieś sugestie co do tego typu treningu w takim celu?

Tymczasem zbieram się na siłkę, bo od rana sporo jeżdzenia po miescie - łapie mnie sen, aby sie jemu nie poddac wole isc sie teraz troche poruszać, a wieczorem ogarnąć resztę
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3674 Napisanych postów 31005 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294221
Ogólnie polecam :) Sam robię, daje większości podopiecznych :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Banan BOSS FORUM Administrator
Ekspert
Szacuny 11362 Napisanych postów 72631 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 957956
Chyba jednak poleci plan w stylu jak ostatnio (ten od Przemka), moze uda mi sie wygospodarowac 4x treningowe w niektore tygodnie, cos czuje,ze 3x to byłoby dla mnie za mało. I jednak bardziej intensywny plan ze spora iloscia serii laczonych, superserii spowoduje ,ze bedzie dosc szybko i intensywnie , po treningu dam tylko interwały + troszke aero

W dni wolne dorzuce z 2x w tyg aero od rana, bo w ciagu dnia lub wieczorem pewnie gorzej bedzie mi znalezc czas, a rano przed pracą dam radę

No i micha najwazniejsza, jak sie odkopię z obowiązków po urlopie to od razu do tego siadam, mam nadzieje,ze rusze solidniej juz w tym tygodniu.
Na ile pozwoli łokieć, bo jak mnie dziś 'poskładaka' fizjo tak jak ostatnio ,to jutro moze byc problem z treningiem :/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Banan BOSS FORUM Administrator
Ekspert
Szacuny 11362 Napisanych postów 72631 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 957956
Urlopowo - dietetycznie





...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Banan BOSS FORUM Administrator
Ekspert
Szacuny 11362 Napisanych postów 72631 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 957956
Bardzo podobało nam się w Karpaczu, bez ścisku jak w Tatrach, a wszystko co potrzebne aby odpocząć.
Zapewne powrócimy tam jeszcze kiedyś latem i ponownie zimą jak będę chciał się nauczyć jeździć na nartach może za rok


...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3674 Napisanych postów 31005 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294221
żarcie jak zwykle mega :) Pokaz fajny, na żywo będzie dobrze to wygądal
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Banan BOSS FORUM Administrator
Ekspert
Szacuny 11362 Napisanych postów 72631 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 957956
Jeszcze z dzisiaj dwa małe smakołyki , a także zrobione blisko 1kg kotlecików z mielonego indyka, tym razem z dodatkiem ryżu .
Jutro postaram się wrzucić przepis do kuchni bo miałem kilka pytań o te proste w wykonaniu kotleciki , tak więc fotorelacja zrobiona, pozostało to krótko opisać i wrzucić makro

Na dziś koniec pracy, nigdy nie jest lekko nadrobić kilkudniowe zaległości na forum...

Posiłek i wizyta o 19.30 u fizjoterapeuty i ciąg dalszy terapii na łokieć




...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Banan BOSS FORUM Administrator
Ekspert
Szacuny 11362 Napisanych postów 72631 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 957956
U fizjo nie było lekko ..ostatnie 2 wizyty znacznie 'mocniejsze' niż pierwsze dwie. Ręka znowu ma na sobie kilka siników
Na początku masaż pleców , następnie praca już na lewym ramieniu - głównie okolice łokcia ale także przedramienia oraz przyczepów tricepsa itp.
Na pewno miałem sporo igieł i jakieś dodatkowe prądy (nie wiem do końca czy to z tych igieł ,muszę dopytać kolejnym razem ale czułem najpierw solidne ukłucie, a potem centralnie jakby mi przechodziły jakies impulsy)

Na początku czuć ukłucie igły, czasem bolesne, ale po chwili przychodzi ulga. I to miejsce , które wcześniej bardzo mocno bolało - przestaje boleć albo boli znacznie mniej. Ogólnie 2 h bardzo mocnej pracy nad tą ręką, nikt nie mówił , że będzie łatwo. Po tych dwóch godzinach jak ruszam łokciem to jakby mi ktoś doczepił nową rękę

Zauważyłem już poprawę - nie drętwieje mi tak często przedramię (od strony wewn) jak i palce u dłoni, więc na pewno idzie coś do przodu

Kolejna wizyta u fizjo za 8 dni ,a w najbliższy piątek ostatni zastrzyk z synocromu.


Dzisiaj mogę jedynie zrobić nogi bo odpada trenowanie góry. Jestem na nogach od 6 rano wyjątkowo i chce mi się trochę spać ale jakbym się teraz położył to mogłoby być gorzej, aby sie potem zebrać.
Wleci zaraz 3 posiłek ,odczekam trochę i na około 18 z groszem pojadę w końcu potrenować patyki - bo w tym roku to chyba tylko raz je lekko przetrenowałem :/

Polecę już jakąś rozpiską z poprzedniego treningu , a lada dzień (już od najbliższego tygodnia na pewno) będe miał lekko zmodyfikowaną wersję treningu pod aktualny cel. Micha dzisiaj jeszcze bez wyliczeń ale z racji treningu nóg wpada na pewno więcej węgli, a wczoraj z racji dnia wolnego było ich niewiele

Przy okazji polecam --> przepisik <-- , o którym byla już mowa w tym blogu kilka razy. Zebrałem to w końcu w całość , ja właśnie lecę je jeść teraz



...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3674 Napisanych postów 31005 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294221
igłami po prostu rozbija Ci punkty spustowe, dużo szybciej działa :) Trzeba mieć tylko oko żeby zlokalizować...Mi jak zlokalizował ostatnio tez, to tak średnio było ale potem od razu ulga
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Banan BOSS FORUM Administrator
Ekspert
Szacuny 11362 Napisanych postów 72631 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 957956
Dokładnie

Wczoraj zacząłem trening według podobnej rozpiski jak miałem ostatnio podczas recompu.
Zluzuje tylko z objętością i ilością powtórzeń w niektóre dni oraz na 100% nie będę trenował 5x w tyg tylko max 4x. Czasami pewnie będzie to niestety i 3x w tyg jak się zaczną wyjazdy , a do tego muszę to wszystko pogodzić jeszcze z fizjoterapią , więc będzie trochę kombinowania.

Myslę, że jutro lub max weekend ustalę sobie ten plan dokładnie i go wrzucę w całości. Póki co wczoraj poszły nogi tym schematem. Ciężary na pewno zaniżone ,bo nie robiłem dawno nóg, alep rzede wszystkim umarłbym kondycyjnie na większych. Przerwa zrobiła swoje jak i ostatnie miesiące również, nie jest tak samo z wytrzymałością jak to było latem czy jesienią 2016 , więc będę starał się systematycznie podkręcać tempo.

NOGI 3
- 10 min rozgrzewka i trochę mobilizacji
1. Suwnica wysoko wąsko 20x60 / 15x70 / 12x80 / 12x90 / 12x100
2a. Prostowanie obunóż 20x30 / 15x40 / 15x50 / 12x55
2b. MCNPN z hantlami 20x5 / 15x7 / 15x9 / 12x10
3a. Suwnica pozioma jednonóż 3x10p x10,20,20
3b. Suwnica pozioma obunóż 3x max powt x40,50,50
4a. Uginanie stojąc jednonóż 3x10x5kg
4b. Uginanie siedząc obunóż 3x max x 25
Czas: 41 min , trochę rozciągania
+
Aero: 25 min bieżnia


Micha:
1. Jajecznica z 4 jaj + boczek + cebula


2. Subway %)


3. Pulpety z indyka z ryżem

4. Bezpośrednio po treningu , wracam do jedzenia ;)


5. Pulpety z indyka z ryżem oraz na deser porcja lodów z musem truskawkowym i ananasem

Jedzenie będzie co raz lepsze , obiecuje

Dzisiaj trening KLATA + PLECY 1 , po nim będą leciały interwały - zacznę sobie spokojnie od 6x20/40 i tutaj również będę z czasem dorzucał
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Następny temat

Wybór planu na siłę-masę.

WHEY premium