SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[BLOG] by Banan - str 755 ogarniam się pod ten 2022 ;)

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1884779

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Szacuny 24264 Napisanych postów 25218 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020284
BzykuDG
Drożdże towar deficytowy, więc może lepiej na zakwasie . Nigdzie mi się nie spieszy. Mojego ulubionego głęboko mrożonego odpiekanego chleba bez drożdży z Lidla mam pod dostatkiem


Najpierw zrób zakwas

Chleb na maślance

Zaczyn
60g startera zakwasu (przepis na to znajdziesz w necie)
200g mąki żytniej typ 720
180ml wody

Ciasto właściwe
350g zaczynu
200g mąki żytniej typ 720
400g mąki pszennej typ 750
300ml maślanki
100ml wody
2 łyżeczki soli (20g)
1 łyżeczka czarnuszki

Dzień przed pieczeniem
Starter zakwasu wyjąć z lodówki i ogrzać przez 1-2h w temperaturze pokojowej. Przełożyć do miski i wymieszać z resztą składników na zaczyn. Dokładnie wymieszać przykryć folią spożywczą i odstawić na 8-12h w temperaturze pokojowej. Zaczyn jest gotowy gdy czuć lekko kwaśny zapach i po rozsunięciu ciasta widać gąbczastą strukturę.

W dniu pieczenia
350g zaczynu wymieszać dokładnie z maślanką i wodą. Do płynu dodać resztę suchych składników i dokładnie wymieszać. Po wymieszaniu wyrabiać na opruszonej mąką stolnicy przez 5-7 minut aby gluten się uaktywnił. Ciasto przełożyć do miski i przykryć folią spożywczą, odstawić w miejsce o temperaturze pokojowej na 8-12h, co 3-4h naciągając bok ciasta pod spód. Miskę sprószyć mąką i mokrymi dłońmi przełożyć bochenek do miski, przykryć ściereczką i zostawić na 4h do garowania. Rozgrzać piekarnik do 220 stopni. Bochenek przełożyć na płaską blaszkę i naciąć wedle uznania. Zaparować piekarnik i włożyć chleb do pieczenia na 45-50 minut. Po upieczeniu wyjąć chleb na kratkę do odparowania.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BzykuDG Zawodnik IFBB
Ekspert
Szacuny 10621 Napisanych postów 16182 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 272461
Dzięki. Będzie co robić

Kolarsko-gastronomiczny blog z elementami kulturystyki powered by SFD - http://www.sfd.pl/post-p18363444.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Banan BOSS FORUM Administrator
Ekspert
Szacuny 11391 Napisanych postów 72666 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 958377
Trening wczoraj:

Rano na czczo - 30 min cardio



Wieczorem trening GÓRA A



Z tego ARTA sobie polecę póki co rozpiską treningową. Domówiłem sobie step 3 stopniowy, który wykorzystam do niektórych ćwiczeń jako 'ławeczkę' , wypiski póki co nie ma sensu wrzucać ale całkiem fajnie to wczoraj weszło


Micha:










Dzisiaj za mną już 30 min cardio, później mam zamiar zrobić trening dołu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Banan BOSS FORUM Administrator
Ekspert
Szacuny 11391 Napisanych postów 72666 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 958377
Sobota:

Rano 30 min cardio, tym razem po śniadaniu i pierwsze 10 min źle mierzone tętno bo pulsometr na nadgarstku zawadził o koszulkę %)
Granie na ps4 w bardziej dynamiczne gry, nie do końca idzie w parze z kręceniem cardio...im więcej akcji na ekranie TV, tym słabiej kręcę, raz to się prawie zatrzymałem




Co do jedzenia, zacząłem kolejny raz jajówką z kiełbasą z piersi kurczaka:



Potem naszło mnie na sałatkę gyros, więc zrobiłem całą michę. Nie żałowałem niczego, w tym majonezu Wczoraj weszły 2 porcje i pewnie na dzisiaj będzie podobnie.



Obiad domowy, w końcu sobota - chociaż przez obecną sytuację, takie "soboty" w domu są praktycznie dzień w dzień...na obiadek ziemniaki, buraczki i żeberka wieprzowe, więc mało fit potem zrobiłem rozpoznawczo trening dołu, z tej rozpiski powyższej. 35 min tylko mi zeszło, bo robiłem śmiesznymi ciężarmi, ponieważ nie pamiętam kiedy nogi ostatnio ruszałem na siłowni i nie chciałem się zbytnio przeciążać
Całkiem fajnie to się zapowiada, następnym razem już z większą pompą będzie, to wrzucę rozpiskę. Dzisiaj wolne od SIŁOWNI , ale w planach mam jakąś aktywność, może trochę mobilizacji, aktywacji itp. a do tego parę interwałów na rowerku lub z ciężarem ciała.


Na koniec rewelacja dnia, czyli chlebki od Reni 3 kromeczki zjadłem, same , z odrobiną masła. Ten chleb tak można pochłonąć w całości , jest przepyszny!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3674 Napisanych postów 31005 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294222
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 149 Napisanych postów 373 Wiek 3 lata Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 45508
no taki bochenek to by szlo naraz zjesc
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BzykuDG Zawodnik IFBB
Ekspert
Szacuny 10621 Napisanych postów 16182 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 272461
Chleb kozak!

A co grania i kręcenia, to kiedyś grałem w samochodówki. Na prostej kręciłem szybko, a jak zbliżał się zakręt, to zwalniałem, żeby się skupić . I taki interwał zawsze wychodził
1

Kolarsko-gastronomiczny blog z elementami kulturystyki powered by SFD - http://www.sfd.pl/post-p18363444.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Banan BOSS FORUM Administrator
Ekspert
Szacuny 11391 Napisanych postów 72666 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 958377
BzykuDG
Chleb kozak!

A co grania i kręcenia, to kiedyś grałem w samochodówki. Na prostej kręciłem szybko, a jak zbliżał się zakręt, to zwalniałem, żeby się skupić . I taki interwał zawsze wychodził


to jest mniej więcej to samo ale i tak wolę tak w coś pograć , czy obejrzeć niż jeździć bez niczego - tak bym nie dał rady

Wczoraj zrobiłem w domu 30 min aktywnego mobility, różnych ćwiczonek zapamiętanych z wizyt w T-Sting i było bardzo fajnie. Głównie dół ciała, górę będę robił osobno w inny dzień. Co więcej po takich paru ćwiczonkach nogi były nabite jak kilka miesięcy temu po solidnym treningu
Serio z nimi jest coś nie tak Nie trenowałem ich z dobre 4 miesiące, nadal mam widoczne prążki na obszernym bocznym, na dodatek mocno przebijające się żyły. Mimo, że nie mierzę obwodu to nawet jak zleciał to minimalnie.
Za to góra ciała wygląda powoli jak u nietrenującego ale jak ją trochę dzisiaj podpompuje to będzie lepiej

Jedzeniowo wczoraj poezja, to siedzenie w domu póki co jest bardzo SMACZNE

1. Śniadanie


2. Trochę owoców


3. Gyros sałatka


4. Kanapeczki z chlebkiem domowym


5. Deser od Reni, na całkiem fit składnikach (domowe orkiszowe biszkopty, twaróg itd)


6. Obiad 'na winie'
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BzykuDG Zawodnik IFBB
Ekspert
Szacuny 10621 Napisanych postów 16182 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 272461
Na winie, mój ulubiony rodzaj potraw
2

Kolarsko-gastronomiczny blog z elementami kulturystyki powered by SFD - http://www.sfd.pl/post-p18363444.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 7721 Napisanych postów 13999 Wiek 32 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2237847
Kanapki takie wiosenne a tutaj zima z rana nas zaskoczyła xD hehe
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Split 4 dni staż okolo 2 lata bf 15 93 kg

Następny temat

Wybór planu na siłę-masę.

WHEY premium