SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[BLOG] Wbrew zasadom wbrew fizyki prawom / TRENING BEZ MASECZKI STR 117

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 193287

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6503 Napisanych postów 62293 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777603
Zastanawiające jest u Ciebie ten bardzo niski ciężar w przysiadzie. 30kg a na przykład 20kg bierzesz na biceps.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 1493 Wiek 31 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 50786
Tak, wogole zastanawiajaca jest moja słaba siła w przysiadzie. Zawsze z tym cienko było. A nogi to aktualnie moja najladniej wygladajaca partia. Innym faktem jest to że dopiero zaczynam wracać do treningow ;) skoro na przysiad 30 kg to na biceps proporcjonalnie... 5kg? Nie ma takiej sztangi na silowni
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6503 Napisanych postów 62293 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777603
No po części masz rację ale 30kg to raptem sztanga i 2 x 5kg więc mało. Ktoś kto pojawia się na siłowni więcej przysiada.
Problem jest z techniką czy po prostu ciężar wystarcza?

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 1493 Wiek 31 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 50786
tzn obawiam się nawracających ciągle bólów. I nie wiem czy rozumiem dobrze pytanie,ale tak -czuje jak 30 kg mi dobrze "czesze " mięsnie nóg. Tez mnie to troche dziwi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6503 Napisanych postów 62293 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777603
TomaszAZ
tzn obawiam się nawracających ciągle bólów. I nie wiem czy rozumiem dobrze pytanie,ale tak -czuje jak 30 kg mi dobrze "czesze " mięsnie nóg. Tez mnie to troche dziwi


No tak tylko te mięśnie się wzmacniają i regularnie powinno być nieco więcej na tej sztandze choćby jakaś mała wartość ale zawsze do przodu.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 1493 Wiek 31 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 50786
i jest i będzie ;) po 5 kg zastanawiam sie tez jak progresować. Chodzi mi o to że np w jeden dzien RAMPA 10 Z CIEZAREM 40KG , a na innym treningu sobie jakby "myle" tą progresje, robiąc np 30-35-40-45 x odpowiednio 12-10-8-6 powtórzen. Jest jakas ścieżka łączaca obie metody? Bo ja robie raz tak ,a raz tak i sie zastanawiam jak tu wydajnie progresowac



Zmieniony przez - TomaszAZ w dniu 2018-02-05 19:39:24
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6503 Napisanych postów 62293 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777603
Rampa zamknięta z góry ustaloną ilością serii jest podobna do zwykłej progresji ale trzymaj się jednego zakresu powtórzeń bo schodzenie z 12 do 6 mija się z celem.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 1493 Wiek 31 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 50786
jakbys to widzial w praktyce?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6503 Napisanych postów 62293 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777603
Ja uważam, że przy ćwiczeniach głównie złożonych powinno się trzymać blisko swojego, ustalonego zakresu powtórzeń.
Bo jak jesteś w stanie ocenić swój progres skoro w ramach jednego treningu schodzisz z 12 powt do 6 wiadomo, że ciężar będzie rósł bo spada o połowę zakres powtórzeń.
Albo stały zakres np 10 powt albo niewielkie zmiany np 12-10 i wówczas widać jak na dłoni czy rośnie siła w poszczególnych seriach.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 1493 Wiek 31 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 50786
aha. Bazowałem na metodzie progresji ciężarowo-objętościowej. Że jak robie 30 kg x 8 x 4 to na nastepnym trenie 30 x 12p x 4s . jAK OSIAGNE 12 powtorzen, to przechodze na 35 kg x 8 powtorzen,cos takiego
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

4dniowy split do oceny

Następny temat

Kobieta a siłownia

WHEY premium