SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[BLOG] W Z O R EK bench press 2024 str.347

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 397667

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 4547 Napisanych postów 7225 Wiek 42 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 39541
Ja to nie wyobrażam sobie utrzymania tego hantla a co dopiero jaki kolwiek ruch z nim wykonywać.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5258 Napisanych postów 19361 Wiek 58 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 336262
goldberg1982
Ja to nie wyobrażam sobie utrzymania tego hantla a co dopiero jaki kolwiek ruch z nim wykonywać.


Post wcześnie pytałem o moje wygibasy na biceps z gryfem łamanym.....co o tym sądzisz ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 4547 Napisanych postów 7225 Wiek 42 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 39541
Wygibasy są dobre, tragedi nie ma, w uchwycie młotkowym ruch nie musi być mega pełny żeby biceps pracował, w twoim ruchu podejrzewam że biceps ci mocno pracuje
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1874 Napisanych postów 1950 Wiek 28 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 13303
U siebie od momentu kiedy dołączyłem młotkowy uchwyt w uginaniu sztangielką na biceps i ściąganie drążka/podciąganie w tym chwycie widzę że przedramię nabiera objętości i siły chwytu
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5258 Napisanych postów 19361 Wiek 58 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 336262
goldberg1982
Wygibasy są dobre, tragedi nie ma, w uchwycie młotkowym ruch nie musi być mega pełny żeby biceps pracował, w twoim ruchu podejrzewam że biceps ci mocno pracuje


Coś tam czuję w bicepsach , aczkolwiek jak wiesz to jest u mnie taka grupa do której specjalnie się nie przykładam....w przeciwnym razie miał bym pewnie już dawno dużo większe łapy a tak to u mnie wymiar robią raczej tricepsy w dodatku nie jest to zamierzony cel. Priorytetem zawsze u mnie jest siła głownie klatki , tricepsów oraz barków.

A przyrosty to skutek uboczny treningu siłowego


Zmieniony przez - W Z O R EK w dniu 2021-03-10 13:06:51
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5258 Napisanych postów 19361 Wiek 58 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 336262
StrongSFD
U siebie od momentu kiedy dołączyłem młotkowy uchwyt w uginaniu sztangielką na biceps i ściąganie drążka/podciąganie w tym chwycie widzę że przedramię nabiera objętości i siły chwytu


To prawda , ja też mam zdecydowanie silniejszy chwyt przez stosowanie uchwytu młotkowego. Co do przedramienia , to zauważyłem że przy ściąganiu linek przy wyciągu górnym na triceps dość mocno czuję przedramię zwłaszcza kiedy na zakończenie wykonam lekką rotację nadgarstkami na zewnątrz.
Tak samo bardzo mocno czułem przedramię podczas robienia bicepsa w supinacji , ruch rotacyjny powoduje spore napięcia w tym mięśniu....ale tylko jeśli podczas ćwiczenia nadgarstek jest cały czas ugięty .
Przynajmniej tak ja to odczuwam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5258 Napisanych postów 19361 Wiek 58 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 336262
goldberg

Odkąd zacząłem mocniej robić triceps a teraz dołożyłem biceps , to zaczęły mi rosnąć łapy......pewnie nie jeden by się cieszył .
Ale ja mam problem bo MONSTER EXTREME 3 ma tak wąskie rękawki , że wczoraj przy próbie założenia powyżej łokcia tak jak nakazują przepisy WPA ...to była LIPA
Weszły do połowy i ani drgną ...żona i kolega próbowali wciągnąc wyżej na śliskim materiale i d.......pa. A specjalnie kupiłem wersję EXTREME 3 bo daje większego kopa , ale dopiero dzisiaj dowiedziałem się od producenta że w tej wersji zrobili nieco węższe rękawki . Trochę kicha bo nie kupowałem w sklepie tylko od znajomego , dlatego nie mogę wymienić ani oddać i trzeba będzie wystawić na sprzedaż a na zawody założyć starego EXTREME 2 bo ma szersze rękawki...aczkolwiek też wchodzi na styk.
No cóz łapa urosła mimo ,ze nie było to zamierzone , nie wspomnę że myślałęm że w tym wieku to raczej cięzko z przyrostami.....

Kiedyś za młodego chciałem mieć 45cm w łapie po napięciu , a teraz będąc już zgredem mam 49cm przed treningiem...........ale bez napinania , na prostym ramieniu

Podsumowując ...chyba jednak nie będę się przykładać do robienia bicepsa


Zmieniony przez - W Z O R EK w dniu 2021-03-10 13:30:32
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7295 Napisanych postów 12491 Wiek 65 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 87758
Dokładnie mi przez te bicki też w łape poszło a na cholere mi to
Co prawda nic obcisłego nie muszę zakładać ale oprócz sztangi trzeba będzie bica dźwigać
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 4547 Napisanych postów 7225 Wiek 42 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 39541
Może jaka niunia poleci latem na bica
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5258 Napisanych postów 19361 Wiek 58 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 336262
wycwiel
Dokładnie mi przez te bicki też w łape poszło a na cholere mi to
Co prawda nic obcisłego nie muszę zakładać ale oprócz sztangi trzeba będzie bica dźwigać


Mam taką zayebistą kurtkę wiosenną i ...trochę lipa bo nie mogę w niej usiąść za kierownicą , ponieważ odcina mi paliwo kiedy trzymam lekko ugięte ręce
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening całęgo ciała crossfit

Następny temat

Sprzęt siłowy

WHEY premium