SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[BLOG] W Z O R EK bench press 2024 str.347

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 396926

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5254 Napisanych postów 19360 Wiek 58 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 336250
krzych666

Tak z innej beczki - co powiesz o szerokości ławeczki do wyciskania? Wiem, że zawodowe mają od 29 do 32 cm szerokości. Moja ma 23 cm szerokości i zastanawiam się, czy zbyt wąska ławeczka nie obniża wyniku w wyciskaniu, z racji gorszego podparcia łopatek. Na pewno jest mniej stabilna, to pewne.


Zdecydowanie zbyt wąska ławeczka żle wpływa na wyciskanie , a przy dużych ciężarach staje się niebezpieczne....kołysanie na boki , zbyt mały punkt przylegania do powierzchni ławki.
Mocne podparcie łopatek to podstawa dobrego wyciskania , a na wąskiej ławce łopatki spadają poza jej krawędź co może doprowadzić do bardzo poważnej kontuzji. ....miałem nieraz taki problemy próbując wyciskać na różnych ławeczkach w sieciówkach.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 315 Napisanych postów 5572 Wiek 54 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 16915
Dzięki - już sobie upatrzyłem o 5 centymetrów szerszą, 28 centymetrową.
Na tej faktycznie nie czuję się już stabilnie.

https://allegro.pl/oferta/lawka-plaska-laweczka-do-cwiczen-hl11-kelton-8172234093

Zaraz kupię
1

Rekin rośnie przez całe życie...
Bądź jak rekin, k***a!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5254 Napisanych postów 19360 Wiek 58 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 336250
krzych666
Dzięki - już sobie upatrzyłem o 5 centymetrów szerszą, 28 centymetrową.
Na tej faktycznie nie czuję się już stabilnie.

https://allegro.pl/oferta/lawka-plaska-laweczka-do-cwiczen-hl11-kelton-8172234093

Zaraz kupię


Według mnie Kelton to taki trochę marnej jakości sprzęt ...cienkościenny profil , bardzo lekka konstrukcja. Porządna stabilna ławka , powinna być z solidnych materiałów .
Lepiej rozglądnij się za jakimś starszym używanym modelem Hes ,Olymp, HBP oni robią grubych profili i solidnej konstrukcji....
Domyślam się że szukasz czegoś wielofunkcyjnego , ponieważ trenujesz w domu...dlatego pod tym kątem szukasz ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5254 Napisanych postów 19360 Wiek 58 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 336250
PIĄTEK

Klatka wyciskanie leżąc

70kg x 20
70kg x 20
120kg x 10
160kg x 4

190kg x 2
190kg x 2
190kg x 2
190kg x 2
210kg x 1
210kg x 1 trochę umęczone ale weszło samodzielnie z lekkim wiosłem

Klatka wyciskanie w wąskim chwycie tzw.wrestling press

150kg x 4 x 2 serie
160kg x 3 x 2 serie weszło na styk ...

Klatka maszyna siedząc - butterfly

X x 6 x 3 serie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 315 Napisanych postów 5572 Wiek 54 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 16915
W Z O R EK
krzych666
Dzięki - już sobie upatrzyłem o 5 centymetrów szerszą, 28 centymetrową.
Na tej faktycznie nie czuję się już stabilnie.

https://allegro.pl/oferta/lawka-plaska-laweczka-do-cwiczen-hl11-kelton-8172234093

Zaraz kupię


Według mnie Kelton to taki trochę marnej jakości sprzęt ...cienkościenny profil , bardzo lekka konstrukcja. Porządna stabilna ławka , powinna być z solidnych materiałów .
Lepiej rozglądnij się za jakimś starszym używanym modelem Hes ,Olymp, HBP oni robią grubych profili i solidnej konstrukcji....
Domyślam się że szukasz czegoś wielofunkcyjnego , ponieważ trenujesz w domu...dlatego pod tym kątem szukasz ?


Dokładnie. I tak postanowiłem nie kupować rozkładanej, tylko płaską. Póki co nigdy w życiu nie wziąłem na ławce więcej niż 160 (a i to głową w dół 160x8), więc myślę, że taki Kelton na jakiś czas powinien mi wystarczyć. Jak (jeśli) dojdę do 180 w serii, to pomyślimy nad mocniejszą konstrukcją, a póki co chodzi o to, żeby było wygodniej i bezpieczniej.
1

Rekin rośnie przez całe życie...
Bądź jak rekin, k***a!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 4541 Napisanych postów 7220 Wiek 42 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 39511
Kelton to dziadostwo jak diabli, Hbp i Hes to solidna firma ławki mają konkretne
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5254 Napisanych postów 19360 Wiek 58 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 336250
goldberg1982
Kelton to dziadostwo jak diabli, Hbp i Hes to solidna firma ławki mają konkretne


Kiedyś trenowałem tylko na HBP , ale od jakiegoś czasu mam sprzęt HES ....jednak obciążenie i sztangi , zdecydowanie ELEIKO bo HES moim zdaniem jeszcze nie potrafi zrobić fajnych fajerów. Natomiast sztangi HES ma bardzo dobre , przyjemnie się na nich trenowało....aczkolwiek bez porównania do np.ELEIKO .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 4541 Napisanych postów 7220 Wiek 42 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 39511
Masz rację
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5254 Napisanych postów 19360 Wiek 58 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 336250
SOBOTA

Barki przenoszenie hantli bokiem oburącz w staniu

22kg x 10 x 5 serii

Biceps uginanie ramion z hantlami / młotek

32kg x 10 x 5 serii

Czyli powtórka z ostatniej soboty.... ten dzień traktuję , jako swoisty dodatek na zakończenie tygodnia.
Zresztą widać to po ilości ćwiczeń oraz ilości powtórzeń....
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5254 Napisanych postów 19360 Wiek 58 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 336250
PONIEDZIAŁEK

Waga rano 113,8kg
Czyli już się unormowało ...podejrzewam że nie wyskoczę wiele ponad 114kg , a to oznacza że mój plan startu w kategorii do 110kg jest całkiem realny
Jeszcze 6 pełnym tygodni treningów....

Klatka wyciskanie leżąc

70kg x 20
70kg x 20
120kg x 10
120kg x 10
a potem dołożyłem w każdej serii po 5kg względem zeszłego tygodnia

165kg x 3
175kg x 3
185kg x 3
195kg x 3 niestety aparat mnie zawiódł i to podejście się nie nagrało....ale weszło sympatycznie
205kg x 2 bardzo dobry prognostyk przed kolejnym etapem treningów

Klatka wyciskanie leżąc MONSTER BLACK

230kg x 1
230kg x 1

Zrobiłem tylko 2 serie zamiast 4-ech , bo byłem totalnie zje.....any po wcześniejszych seriach.




Barki przenoszenie hantli w bok jednorącz w podporze kąt.45

32kg x 6 x 5 serii zrobiłem tylko jedną serie i odpuściłem , zbyt mocno czułem przód barków po wyciskaniu. Jutro będzie triceps i na koniec zaległe barki , i nie wiem czy już tak nie zostawię do samego końca ...?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening całęgo ciała crossfit

Następny temat

Sprzęt siłowy

WHEY premium