SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[BLOG] W Z O R EK bench press 2024 str.347

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 396856

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5254 Napisanych postów 19360 Wiek 58 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 336250
FighterX
Ładna dynamika na 2 stówkach.


Obrałem sobie cel jakim jest , zrobienie 3-ek ciężarem 210kg ...wtedy mój max powinien oscylować w okolicy 225-230kg
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5254 Napisanych postów 19360 Wiek 58 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 336250
Jak na razie mój system krótkich treningów samej klatki , z dwudniowymi przerwami....jest całkiem spoko
Masa też lekko ruszyła w górę.....

PONIEDZIAŁEK

Waga rano 111,6kg

Klatka wyciskanie leżąc

70kg x 20
70kg x 20
120kg x 10
160kg x 4

180kg x 2
190kg x 2
200kg x 1
210kg x 1
220kg x 1 może nie było w tym świeżości , ale sympatycznie weszło.




Klatka wyciskanie leżąc MONSTER BLACK

240kg x 2 x 3 serie

Znowu 2 dni przerwy i kolejny raz klateczka , w czwartek....
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 4541 Napisanych postów 7220 Wiek 42 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 39511
No powalczyles
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5254 Napisanych postów 19360 Wiek 58 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 336250
FighterX

Kiedyś pytałeś mnie , czy nie próbowałem podobnych treningów .....jak widzisz jedynie w takiej wersji jest to wykonalne , żeby był w miarę krótki trening a zarazem żebym się nie zajeździł i miał siły na kolejny po równie krótkiej przerwie regeneracyjnej.

Gainera jednak wywaliłem z suplementacji....
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Szacuny 24264 Napisanych postów 25217 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020274
Ładnie, a jak tam z wyrównaniem napięć "przód vs tył", czyli klatka kontra plecy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5254 Napisanych postów 19360 Wiek 58 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 336250
FighterX
Ładnie, a jak tam z wyrównaniem napięć "przód vs tył", czyli klatka kontra plecy.


Nie odczuwam żadnego dyskomfortu ....
Wbrew temu co niektórzy sądzą , to podczas wyciskania leżąc dużo pracują plecy .....wprawdzie jest to bardziej statyczna praca , ale pomimo tego po ciężkich seriach potrafi czasami pokazać się zakwas.
Ja podczas układania pozycji do wyciskania , zaczynam od mocnego spięcia łopatek i taki układ staram się utrzymać przez cały czas aż do zakończenia wyciskania. Do tego odcinek lędźwiowy również pozostaje w mocnym spięciu ....
Czasami wplatam w cykl treningowy dodatkowe ćwiczenia na wzmocnienie pleców , ale tylko jak jest na to czas i ochota.... ponieważ w codziennej pracy i tak mocno obciążam plecy i na prawdę nie mam ochoty na coś więcej .


Zmieniony przez - W Z O R EK w dniu 11/6/2019 1:40:30 PM
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Szacuny 24264 Napisanych postów 25217 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020274
Tak tak, sama pozycja powinna byc mocno niewygodna do utrzymania na dluzsza mete. Pytam, bo krazy zasada by na plecy robic 2*wieksza objetosc niz na klatke, by utrzymac zdrowe barki. A w Twoim wypadku dziala praca + izometryczne spiecia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5254 Napisanych postów 19360 Wiek 58 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 336250
FighterX
Tak tak, sama pozycja powinna byc mocno niewygodna do utrzymania na dluzsza mete. Pytam, bo krazy zasada by na plecy robic 2*wieksza objetosc niz na klatke, by utrzymac zdrowe barki. A w Twoim wypadku dziala praca + izometryczne spiecia.


Mostkowanie oraz spięcie łopatek.... jeśli podczas każdego wyciskania stosuje się te dwie zasady , to z pewnością zmniejszamy prawdopodobieństwo kontuzji barków. Bardzo ważny jest też ruch końcowy / docisk / podczas wyciskania leżąc , ponieważ zdecydowana większość ćwiczących ,,puszcza,, barki w tej fazie mocno narażając się na urazy. Nieraz widać że zawodnik kończy bój wyżej niż zaczął , to właśnie świadczy o złej pracy w końcowej fazie....i własnie ten moment jest dla barków najgorszy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2001 Napisanych postów 2999 Wiek 43 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 78076
Fajnie by było jakbyś od czasu do czasu coś skrobnął w tym temacie https://www.sfd.pl/O_wyciskaniu_na_leżąco_pisane-t1196231.html
konfrontujemy/adaptujemy teorię z naszymi doświadczeniami, to wkład takiego smoka wyciskania leżąc jak Ty byłby bezcenny. Aktualnie na tapecie wyciskanie do desek i slingshotcie(roboczo nazywamy w procy) - wady i korzyści pod raw.
3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2187 Napisanych postów 6169 Wiek 53 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 311147
popieram z całej mocy
2
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening całęgo ciała crossfit

Następny temat

Sprzęt siłowy

WHEY premium