SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[BLOG] W Z O R EK bench press 2024 str.347

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 397277

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Szacuny 24264 Napisanych postów 25217 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020281
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5256 Napisanych postów 19361 Wiek 58 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 336260
SOBOTA

Muszę przyznać że antybiotyk chyba dobrany bardzo dobrze , ponieważ rano obudziłem się całkiem inny....wprawdzie w nocy nieco się pociłem ,ale samopoczucie bardzo dobre.

Waga rano znowu pokazała mniej niż ostatnio .... 110,7kg , ogólnie na tym etapie bardzo mi to pasuje .

Dzisiejszy trening tak na rozpoznanie ....

Klatka wyciskanie leżąc

70kg x 20
70kg x 20
100kg x 10
100kg x 10
120kg x 10
120kg x 10
140kg x 10
150kg x 10
160kg x 9 planowałem 10 ,chyba za gęsto i za dużo serii wrzuciłem na mniejszych ciężarach...dlatego na koniec coś dołożyłem poza planowo na mniejszej ilości
170kg x 6

Klatka maszyna butterfly

+30kg x 10 x 1 seria to ćwiczenie dołożyłem kontaktowo .

Tutaj filmik z całego treningu od ciężaru 150kg.......




Myślę że w przyszłym tygodniu powinienem wejść w nowy system do zawodów....
Dzisiaj rozpocząłem injekcje z TAD600 na wzmocnienie ... skonsultowane z lekarzem


Zmieniony przez - W Z O R EK w dniu 4/6/2019 11:04:27 PM
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 4545 Napisanych postów 7225 Wiek 42 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 39537
Wzorek takie pytanie bo różne opinie słyszałem, jak się mają rozpietki i ćwiczenia na maszynie Butterfly do wyciskania pod rekord bo zdania są podzielone, jedni mówią żeby nie robić inni żeby robić a Twoje zdanie jakie jest?
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 4545 Napisanych postów 7225 Wiek 42 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 39537
Co twój lekarz mówi odnośnie tad600? Zachwala go czy kręci głową haha też zacząłem tada brać poszedł jeden i Wit d3 też jedną ampulka wirusy panują więc trzeba się bronić
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5256 Napisanych postów 19361 Wiek 58 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 336260
goldberg1982
Wzorek takie pytanie bo różne opinie słyszałem, jak się mają rozpietki i ćwiczenia na maszynie Butterfly do wyciskania pod rekord bo zdania są podzielone, jedni mówią żeby nie robić inni żeby robić a Twoje zdanie jakie jest?


Wielu moich kolegów twierdzi że w okresie przygotowań pod zawody/rekordy nie powinno się robić tego typu ćwiczeń ponieważ.....rozluźniają napięcie mięśniowe i przez to klatka przy rozciąganiu się podczas opuszczania sztangi w dół , nie ,,oddaje,, tak dobrze do góry. Czyli zachowuje się jak rozciągnięta guma ...nie sprężynuje , nie wraca do stanu wyjściowego
A ja uważam że jeśli rozpiętki są robione pod sporym obciążeniem i w pełnej kontroli oraz głębokim zejściu poniżej poziomu klatki, wyrabiają siłę w dolnej części a przez to polepszają dynamikę wyciskania od najniższego punktu. Dodatkowo wzmacniają wytrzymałość przyczepów klatki....

Miałem niedawno do czynienia z zawodnikiem wyciskającym systematycznie w okolicach 250kg RAW , i żalił się że podczas wyciskania na submaksach i maksach odczuwa podczas opuszczania jakby klatka chciała się rozerwać....okazało się że praktycznie w ogóle nie robi ćwiczeń typu rozpiętki. Doradziłem żeby powoli wprowadził je w treningu siłowym i.....od jakiegoś czasu dolegliwości zdecydowanie zmalały. A do tego zauważył poprawę dynamiki w fazie ruchu z dołu klatki..
Może to tak zadziałało akurat tak u niego .....?

Wczoraj pisałem z zawodnikiem który właśnie naderwał przyczep klatki ..... też unikał rozpiętek.

Ja przez przeszło 30 lat startów w bench press nigdy nie miałem problemów z przyczepami klatki , a rozpiętki są moim ulubionym ćwiczeniem odkąd pamiętam.
Butterfly na moim filmie , został przerobiony przeze mnie pod moje potrzeby...ruchome rurki umożliwiają robienie tego ćwiczenia w dowolnej optymalnej pozycji rąk dla ćwiczącej osoby. W tym przypadku głównie dla mnie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5256 Napisanych postów 19361 Wiek 58 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 336260
goldberg1982
Co twój lekarz mówi odnośnie tad600? Zachwala go czy kręci głową haha też zacząłem tada brać poszedł jeden i Wit d3 też jedną ampulka wirusy panują więc trzeba się bronić


Pomimo iż mój lekarz przyjmuje w małej przychodni , to jego wiedza jest na prawdę bardzo dobra....
Prowadzi sporą ilość miejscowych sportowców i bardzo dobrze orientuje się w panujących trendach odnośnie np. wlewów witaminowych.
Jeśli chodzi o TAD 600 to stwierdził że jest bardzo dobrym środkiem ,lecz raczej dla zamożnych .... bo dla optymalnych efektów trzeba tego sporo wziąć , a cena jest wysoka.
Oczywiście jeśli nie ma potrzeby stosowania TAD600 to jako profilaktyka raczej nie ma sensu...


Zmieniony przez - W Z O R EK w dniu 4/8/2019 10:45:23 AM
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 4545 Napisanych postów 7225 Wiek 42 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 39537
Co do rozpietek moi znajomi twierdza to samo co napisales,ten lekarz to jaka specjalizacje ma? Malo ktory lekarz orientuje sie we wlewach takze masz szczescie , ze pod reka masz takiego lekarza
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 4545 Napisanych postów 7225 Wiek 42 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 39537
Mialem okazje cwiczyc na takiej maszynie z ruchomymi rurkami piekna sprawa, niedawno mialem okazje odwiedzic klub w Zamosciu Wiking Starachowice fajna silownia pod sporty silowe, fajny klimacik , sprzet typowy do trojboju silowego i wyciskania sztangi i tam maja maszyne z takimi rurkami
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5256 Napisanych postów 19361 Wiek 58 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 336260
W barwach klubu Wiking Starachowice startuje Jarek Olech , zatem nic dziwnego że mają wyposażenie typowe pod TS
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 4545 Napisanych postów 7225 Wiek 42 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 39537
Dokladnie
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening całęgo ciała crossfit

Następny temat

Sprzęt siłowy

WHEY premium