SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[BLOG] W Z O R EK bench press 2024 str.347

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 397493

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 257 Napisanych postów 6046 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 47080
Przestałem myśleć poważnie o grapplingu właśnie przez braki mobilności. Dźwignie na barki klępie od razu przez braki mobilności. Braki w biodrach były jednak najbardziej frustrujące-czasem znałem technikę kontrującą ale nie mogłem jej wykonać bo nie mogłem zarzucić nogi tam gdzie to było wymagane itp. Dlatego mój styl walki zawsze był siłowy, hydrauliczny, jakieś dźwignie na nogi itp. Druga sprawa że olewałem mobilizacje i to pewnie też przez to... Kto wie może jeszcze poprawie to tak że i w grapplingu napsuje krwi młodym wilkom
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5257 Napisanych postów 19361 Wiek 58 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 336260
ziumol
Przestałem myśleć poważnie o grapplingu właśnie przez braki mobilności. Dźwignie na barki klępie od razu przez braki mobilności. Braki w biodrach były jednak najbardziej frustrujące-czasem znałem technikę kontrującą ale nie mogłem jej wykonać bo nie mogłem zarzucić nogi tam gdzie to było wymagane itp. Dlatego mój styl walki zawsze był siłowy, hydrauliczny, jakieś dźwignie na nogi itp. Druga sprawa że olewałem mobilizacje i to pewnie też przez to... Kto wie może jeszcze poprawie to tak że i w grapplingu napsuje krwi młodym wilkom


Prawdą jest że każda sztuka walki lub dyscyplina sportów walki , wymagają sprawności i mobilności praktycznie całego ciała . Wielu trenerów nieco bagatelizuje ten aspekt szkolenia i potem pojawiają się kontuzje i braki w technikach.... Na szczęście w wielu przypadkach wszystko jest do nadrobienia , niestety im później tym gorzej bo utrwalają się przyzwyczajenia i wzorce ruchowe.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5257 Napisanych postów 19361 Wiek 58 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 336260
PONIEDZIAŁEK

Waga rano 119,7kg

Pozostało 6 tygodni do startu na MŚ WPA

Klatka wyciskanie leżąc

rozgrzewka
70kg x 20
70kg x 20
120kg x 10
120kg x 10
150kg x 5
a potem

170kg x 2 dynamiczne wyciskanie
180kg x 2 dynamiczne wyciskanie
190kg x 2
200kg x 2
210kg x 1 jakoś weszło .....bardzo dobry prognostyk

Klatka wyciskanie MONSTER BLACK

230kg x 1
230kg x 1
230kg x 1

Klatka butterfly maszyna

X x 4 x 3 serie

Filmik z treningu....


...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 4546 Napisanych postów 7225 Wiek 42 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 39540
Idziesz jak burza
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5257 Napisanych postów 19361 Wiek 58 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 336260
goldberg1982
Idziesz jak burza


Coś tam się dzieje , jednak droga do wyznaczonego celu jeszcze spora ....
Zobaczę pod koniec tygodnia przy następnym treningu klatki , bo przy tym systemie schodki zaczynają się właśnie na tym etapie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5257 Napisanych postów 19361 Wiek 58 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 336260
WTOREK

Idę za ciosem....

Triceps jednorącz hantla w leżeniu

28kg x 6
33kg x 5
38kg x 4
43kg x 3 masakrycznie ciężkie było , ale.....coraz bliżej do wymarzonych 50kg

Triceps wyciąg z góry uchwyt łamany

70kg x 4
80kg x 4
90kg x 4 ....sukces w końcu doszedłem do ostatniej płytki na 4 powtórzenia , dotychczas mój rekord to było jedno powtórzenie

Biceps sztanga łamana / ćwiczenie poza planem na dzisiaj dlatego tylko 3 serie

60kg x 10 x 3 serie ....jakoś udało mi się w miarę opanować uchwyt / nowy gryf /

Tak mniej więcej to wyglądało ...


...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 4546 Napisanych postów 7225 Wiek 42 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 39540
A ten hantelek to masz skręcany na impuls czy zaspawany na stałe? Nie boisz się że się odkręci? Ty to równo z aerobikiem jedziesz haha jestem ciekaw ile ja bym podniósł w takim chwycie z ruchem tragedi nie ma a i dodam że kulturyści preferują takie ruchy, chyba nawet Małecki robi takie niepełne ruchy jak Ty
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 4546 Napisanych postów 7225 Wiek 42 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 39540
50kg to już waży na barki ledwo wyciskałem a co dopiero na triceps
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5257 Napisanych postów 19361 Wiek 58 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 336260
goldberg1982
A ten hantelek to masz skręcany na impuls czy zaspawany na stałe? Nie boisz się że się odkręci? Ty to równo z aerobikiem jedziesz haha jestem ciekaw ile ja bym podniósł w takim chwycie z ruchem tragedi nie ma a i dodam że kulturyści preferują takie ruchy, chyba nawet Małecki robi takie niepełne ruchy jak Ty


W tym ćwiczeniu jak i z kratownicą przy większym ugięciu, bardzo szybko rozwaliłbym staw łokciowy a taki zakres jest wystarczający do budowania siły pod WL.
Natomiast podczas ściągania na wyciągu górnym , już staram się zwiększać zakres ruchu bo tutaj inaczej działają siły na triceps i staw łokciowy jest bezpieczny

Wielu kulturystów robi niepełne ruchy ,żeby zwiększyć napięcie mięśniowe .... oni ten ruch zmniejszają w obydwie strony , przy zginaniu i prostowaniu ramienia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5257 Napisanych postów 19361 Wiek 58 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 336260
A co powiesz na moje machanie gryfem łamanym ....to jest dopiero oszustwo , ale bicki pracowały na tyle na ile mi wystarcza
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening całęgo ciała crossfit

Następny temat

Sprzęt siłowy

WHEY premium