SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[BLOG] W Z O R EK bench press 2024 str.347

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 397641

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5258 Napisanych postów 19361 Wiek 58 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 336262
krzych666
nightingal
Kratownicą to by mi taki ciężar łokcie chyba połamał. Ale na łamanej do ust/nosa - taka specyficzna wersja francuza - to 90-100 kg jeszcze robię. Natomiast nigdy mi się to jakoś specjalnie nie przełożyło na wyciskanie na sztandze. Więcej jak 160 kg nigdy nie wycisnąłem.


Bo przy tym w dużej mierze pracuje głowa przyśrodkowa, a ona jest odpowiedzialna tylko za doprost ręki w łokciu. Przy wyciskaniu jako takim mocno pracuje głowa długa i zewnętrzna, dlatego w tym przypadku więcej daje wyciskanie wąsko.


Wyciskanie wąsko jest dla mnie nadal trochę nieprzyjemnym ćwiczeniem , ponieważ łokcie zginają się poniżej 90 stopni i wtedy mam dyskomfort ...uczucie jakby rozpychania stawu w operowanej ręce . Ostatnie próby tego ćwiczenia zakończyłem na 170kg x 2.
Za jakiś czas znowu spróbuję wyciskania wąsko , bo bardzo dobrze w moim przypadku wspomaga budowanie siły w wyciskaniu leżąc klasycznym....
Kiedyś to również było moje ulubione ćwiczenie ...filmik również sprzed 9-ciu lat to były fajne czasy







Zmieniony przez - W Z O R EK w dniu 2020-03-10 14:16:39
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 315 Napisanych postów 5572 Wiek 54 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 16915
Ja łapię znacznie węziej. Może kiedyś spróbuję nieco szerszego chwytu dla odmiany. Czy mógłbyś opisać efekty (siła, przyrosty, odczucia) po tym tricepsie sztangielką do policzka? Wygląda ciekawie, choć 40 kilo urwałoby mi rękę, zgniotłoby głowę i wpadłoby do sąsiada
1

Rekin rośnie przez całe życie...
Bądź jak rekin, k***a!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Szacuny 6520 Napisanych postów 36027 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679722
Ja robiłem kiedyś do policzka ale max 30kg. Moim zdaniem super ćwiczenie. Pięknie czuć cały triceps tak na serio. A główna zaleta jak dla mnie to taka że nie angażuje nadmiernie barków. Ja akurat muszę na nie uważać. Ale teraz nie dam rady tego robić. Łokcie za bardzo bolą.
1

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 315 Napisanych postów 5572 Wiek 54 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 16915
W moim przypadku, to, co brałem za ból łokci, było najwyraźniej spowodowane jakimś przykurczem tricepsów. Rolowanie i rozciąganie w dużym stopniu zlikwidowało wszelkie bóle.
1

Rekin rośnie przez całe życie...
Bądź jak rekin, k***a!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5258 Napisanych postów 19361 Wiek 58 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 336262
krzych666
Ja łapię znacznie węziej. Może kiedyś spróbuję nieco szerszego chwytu dla odmiany. Czy mógłbyś opisać efekty (siła, przyrosty, odczucia) po tym tricepsie sztangielką do policzka? Wygląda ciekawie, choć 40 kilo urwałoby mi rękę, zgniotłoby głowę i wpadłoby do sąsiada


Podstawową zaletą tego ćwiczenia do policzka , jest fakt że można wspomagać ruch drugą ręką co jest bardzo ważne przy ostatnich powtórzeniach...
Odczucia rewelacyjne , napięcie mięśniowe maksymalne a przyrosty siłowe na wysokim poziomie.....nie jestem w stanie powiedzieć ile na wzmocnieniu siły tricepsów , zyskałem w wyciskaniu leżąc. Jednak zauważyłem że jak nie trenowałem tricepsów , to siła w wyciskaniu rosła jakby wolniej.
Myślę że składowe wielu ćwiczeń mają wpływ na wynik w wyciskaniu , od jakiegoś czasu zauważyłem że jeśli ograniczam się do jednego ćwiczenia na triceps,barki , plecy to mam więcej powera w wyciskaniu....

Wyciskanie wąsko robię na gryfie olimpijskim i węższy chwyt przy dużych obciążeniach , stawał się ryzykowny przy delikatnych kołysaniach na boki długiej sztangi....
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 315 Napisanych postów 5572 Wiek 54 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 16915
Znam to, właśnie kupiłem nową sztangę (30mm), ponieważ stara była dość cienka (25-26mm)i przy 110 tak mi zaczęła kołysać końcami, że czułem się tak, jakbym ćwiczył na starym okręcie podczas sztormu . Cóż, większe ciężary - większe problemy
1

Rekin rośnie przez całe życie...
Bądź jak rekin, k***a!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5258 Napisanych postów 19361 Wiek 58 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 336262
krzych666
Znam to, właśnie kupiłem nową sztangę (30mm), ponieważ stara była dość cienka (25-26mm)i przy 110 tak mi zaczęła kołysać końcami, że czułem się tak, jakbym ćwiczył na starym okręcie podczas sztormu . Cóż, większe ciężary - większe problemy


Czasami rzeczywiście wprowadzam ćwiczenia wyciskania leżąc , gdzie na końcach sztangi olimpijskiej umieszczam obciążenie na linkach żeby właczyć do pracy mięśnie stabilizujące które przy tradycyjnym wyciskaniu nie są tak angażowane.... ale wtedy mam szeroko rozstawione dłonie na gryfie i przez to jest lepsze panowanie nad ciężarem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 315 Napisanych postów 5572 Wiek 54 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 16915
Do tego mam jeszcze trochę czasu i z 50 kilo
1

Rekin rośnie przez całe życie...
Bądź jak rekin, k***a!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5258 Napisanych postów 19361 Wiek 58 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 336262
krzych666
Do tego mam jeszcze trochę czasu i z 50 kilo


Krzychu każdy ma inne priorytety , u mnie zawsze była siła ...a rozwój masy mięśniowej to w moim przypadku , skutek uboczny ćwiczeń siłowych
Nigdy nie miałem parcia na wymiary ....za czasów kiedy trenowałem karate , bardziej interesowała mnie siła i dynamika uderzenia .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 315 Napisanych postów 5572 Wiek 54 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 16915
U mnie było na odwrót, ale jeszcze wszystko możliwe, póki człowiek młody .
1

Rekin rośnie przez całe życie...
Bądź jak rekin, k***a!!!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening całęgo ciała crossfit

Następny temat

Sprzęt siłowy

WHEY premium