SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[BLOG] Przygotowania do Sezonu 2018 Mateusz Cereda

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 477279

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 64 Napisanych postów 593 Wiek 41 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 43371
nie to zebym sie czepiał bo przyznam ze bardzo lubie ten dziennik i sledze go od dawna ale technika cholernie kuleje tylko i wyłącznie przez to ze na siłę się szarpiesz z cięzarem...zejdż z ciężaru ale dobierz go tak abys ostatni rep robił już z "klockiem" w gaciach....pierwszy raz nigdy nie trafisz w dobranie odp.cięzaru więc cierpliwości i stopniowo zwiekszaj....sledze dalej i powodzenia a jak dalej mi będziesz robił tak treningi to sugeruje za hobby wybrac sobie narracje w np. radio bo głos masz do tego stworzony :) strzałka i pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 423 Napisanych postów 3587 Wiek 32 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 47765
no widzisz a ja swojego glosu nie lubie dzieki chlopaki wyciagne wnioski i sie poprawie , lubie taka krytyke a nie ze ktos sie przypyerdalaze mam leginsy albo buty za kostke lecimy dalej a czasem skupiam sie na ciezarze bo ma byc ciezko , przez to ze tak cwiczylem robie takim ciezarem a nie innym wiadomo ze przy negatywnie bede robil wolniej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
prz1993 Zawodnik IFBB
Ekspert
Szacuny 21415 Napisanych postów 30695 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 869172
Gdzie trzeba dowalić ciężaru tam trzeba, i to już Mati w końcu załapał. Czasami widzę że nawet nie o ciężar chodzi, a po prostu - są to zwykłe błędy, jak chociażby z tym uginaniem z gumą.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 423 Napisanych postów 3587 Wiek 32 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 47765
to wymyslilem akurat z dypy ale nogi dzis tak dowalone ze ledwo chodze ogarne to na kostke i bede robic przy wyciagu chyba ze moge robic zginanie hantla trzymana miedzy stopami?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 64 Napisanych postów 593 Wiek 41 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 43371
IMO cięzko poradzic komus poprawna technike w tym sporcie gdyż wystarczy zmienic rozstaw rąk o 2-3 cm lub zmienic kąt pochylenia ciała a różni ludzie będą czuli różne grupy mięśniowe stąd sport ten otrzymał miano sportu indywidualnego...ale podstawy trzeba ogarniac zby nie zrobić sobie kuku.....
W necie jest sporo fanych kanałów na YT gdzie konkretni kolesie pokazuja krok po kroku jak i co poprawnie zrobic i sugeruje sobie pooglądac i popróbować na sobie az wkońcu trafisz...

np.zwróć uwagę na kanał Alana,,zrób wiosło zgodnie z jego wskazówkami a szybko przekonasz sie że trzeba zrzucic z ciężaru aby poprawnie wykonać dany zakres powtórzeń i czuc mięśnień...warto spróbować




drugim IMO wartym uwagi kanałem jest kanał Jeffa ..sporo ciekawych wskazówek i podpowiedzi od prawdziwego fizjo który dokładnie pokazuje jak dana partia zachowuje się w danym ćwiczeniu i czego nie robić bo nie działa np.




zerknij sobie w wolnej chwili na oba kanały a może coś podejdzie i spasuje a jak chcesz ruszyc konkretnie łapy to nie specka na 4tyg bo Ty PRO jeszcze nie jestes i nie masz na tyle miecha aby tak easy je ruszyć a np. taka

https://www.t-nation.com/workouts/armed-for-combat 
dobra bomba,sporo papu i kilka cm dowalisz..trzeba tylko reszte ciała ładnie wkomponowac ale to juz zadanie dla twojego trenejra

powodzenia i jak co służe pomocą (chodz zyebka wisi w powietrzu za te dipsy i otwórz kolana/miednice przy suwnicy a zejdziesz glębiej)
strzała
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 64 Napisanych postów 593 Wiek 41 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 43371
jeszcze taka mała ciekawostka w twoim filmie mianowicie 4:55 ...wiesz co tam jest nie tak?
chcąc wyizolować w 100% boczny akton a zminimalizować pracę "trapsów" trzeba sie pochylić tak jak to robi rysiek


...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 479 Napisanych postów 12579 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 288453
A swoja droga nie chce zeby to wygladalo tak ze sie czepial ale te sciagacze i usztywniacze bym ubieral tylko do serii i to do tych najciezszych, wcale sobie nimi nie robisz dobrze, teoretycznie oslabiasz to co powinienes wzmacniac jesli masz z tym jakies problemy. Fajnie bo sie wyglada jak Bad Ass ale kiedys zapomnisz, zrobisz taki sam trening jak zawsze i pojawi sie jakis mikro uraz albo gorzej bo miesnie sie odzwyczaja od tego co glownie powinny robic. A mialem tak dwa razy, raz przez pas a raz wlasnie przez usztywniacze na nadgarstki.


Nie wiem czemu ale tez sie coraz bardziej wkrecam w te vlogi, fajnie sie to oglada
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 423 Napisanych postów 3587 Wiek 32 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 47765
I takie wskazówki lubię Panowie coś w tym jest co napisałeś. Dziś dowale plecak coś nagram a w weekend caly trening . Po to właśnie nagrywam że jak ktoś ma wskazówki - pisać i biorę je do serca i dalej cisne . Nie jestem jakąś pyzda co się obrazi i zacznie w kącie płakać. Takie słowa też motywują. Łokcie bolą ale wsumie tylko przy tricepsie w 1-2 ostatnich seriach i wtedy je będę zakładać bo faktycznie ogranicza ruch znacznie . Co do rehbandów na kolana niestety z lewym miałem wypadek za małolata i czuć za każdym razem ale też będę w 2-3 pierwszych seriach robić bez . Np wyprosty czy zginanie to bez sensu jest nawet zakładać:) pozdro i lecimy dalej


Zmieniony przez - MalyMati w dniu 08/12/2016 11:38:50
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 423 Napisanych postów 3587 Wiek 32 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 47765
Dziś poszedł plecak + brzuch i 20.minut cardio.
1.MC 60 80 100 110 120 130 140 150 160 165 x 6 + 2 regresy 100 kg x 12 80 x 15
2.ściąganie nachwyt em r8 około 10 serii + 2 regresy tam było po 15-20 z przytrzymaniem
3.Wioslowanie jednoracz polsztanga 5s 12 10 8 8 8
4.ściągania podchwytem do klatki 5s 1p pow 3 negatyw + 5 x 12 wioslo na hakerzy
5.unoszenie nóg + spiecia brzucha 3 po 15 pow łączona

Jutro klatka i przód barkow. Miłego weekendu :) bez pasków cały trening, ściągaczow itd. Tylko w 2 ostatnich seriach pas ubrany MC.



Zmieniony przez - MalyMati w dniu 08/12/2016 22:01:22
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2645 Napisanych postów 13588 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 469232
no i pieknie

nie wiem co Ci na to Przemek powie, ale spróbuj sobie kiedyś dać większe skoki ciężarów, ale w zamian za to więcej na regres wrzucić przykładowo przy mc 60/80/100/120/140/170 + 150/130 chyba, ze akurat w ten sposób Ci pasuje, ja zawsze wole doyebac na ostatnia i zniszczyc sie regresami

nie mowie, ze po tylu seriach regres ze stowa i 80 to nie wyzwanie, bo na pewno tak jest, ale zawsze mozna to jakos inaczej rozegrac


Zmieniony przez - erwinoos w dniu 2016-12-08 22:06:32
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Super serie na mase do poprawki i oceny

Następny temat

Tarń dwudzielna

WHEY premium