SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[BLOG] Marek - blog treningowy

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 58574

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Masa również będzie szła. Rampa działa trochę inaczej, więc jest pewnym urozmaiceniem.
A stosując inną metodę progresji zawsze przełamujesz stagnację siłową, co wpływa pośrednio na rozwój mięśni.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Marexx_v2
ronie220
Hmm ale nadal tam nie ma zbyt wielu ćwiczeń, które by tę część angażowały.
Zejdź z powtórzeń do 5-6 i zrób rampę.


Może nie potrzeba wielu ćwiczeń, wystarczy to jedno:). Dzisiaj jest już lepiej, więc może to tylko chwilowe było.


Pisałem to w tym kontekście, że jeśli nie ma zbyt wielu ćwiczeń to Twoje odczucia mogą być mylne i nie mogło tu dojść do przemęczenia materiału ;)

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Wymiary wyglądają fajnie-no w tym pasie mogłoby być parę cm mniej
Dobrze jakbyś mi podesłał jakieś fotki, bo dawno nie widziałem.

A starych obwodów poszukam jutro i Ci wkleję.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 240 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 891
ronie220
Wymiary wyglądają fajnie-no w tym pasie mogłoby być parę cm mniej
Dobrze jakbyś mi podesłał jakieś fotki, bo dawno nie widziałem.

A starych obwodów poszukam jutro i Ci wkleję.


Ok, to czekam na stare pomiary. Fotki podeślę w czwartek jakoś.

Pas to pół biedy, bardziej martwi mnie, że łapa za bardzo nie rośnie;/.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Marexx_v2
MareXX
MareXX
MareXX
MareXX


19/12/2015
waga: 80.7 kg
łapa: 35.2 cm
udo: 56,7 cm
pas: 84 cm
klatka: 104 cm
podbrzusze: 89 cm


20/02/2016
waga: 87 kg (sporo :) )
łapa: 36.5 cm
udo: 57.5 cm
pas: 86.5-87 cm
klatka: 106.5 cm
podbrzusze: 91.5 cm



25/03/2016
waga: 87.9 kg
łapa: 37 cm
udo: 59 cm
pas: 88.5 cm
klatka: 107.5 cm
podbrzusze: 92.5 cm


01/06/2016
waga: 85.8 kg
łapa: 36.5 cm
udo: 59 cm
pas: 87.5 cm
klatka: 106 cm
podbrzusze: 92.5 cm


24/10/2016
waga: 90.2 kg
łapa: 37 cm
udo: 60.5 cm
pas: 89.5 cm
klatka: 107.5 cm
podbrzusze: 94 cm

Aktualne pomiary po dłuższej przerwie. Biorąc pod uwagę, że cały czerwiec to była praktycznie przerwa, to chyba nie jest tak źle, chociaż ten biceps trochę słabo, co? Waga normalnie jest trochę niższa, ale wczoraj trochę więcej zjadłem;].





16/06/2015
waga: 88 kg
łapa: 36,7 cm
udo: 60,5 cm
pas: 94 cm
klatka: 107 cm
podbrzusze: 95,5 <- tam gdzie zapinam spodnie:)

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Jak widać pomiary podobne lub niektóre nie co wyższe a w pasie prawie 5 cm mniej.
Myślę, że progres satysfakcjonujący, bo przy takim obwodzie pasa jak rok temu waga pewnie byłaby w granicach 94-95kg

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 240 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 891
ronie220
Jak widać pomiary podobne lub niektóre nie co wyższe a w pasie prawie 5 cm mniej.
Myślę, że progres satysfakcjonujący, bo przy takim obwodzie pasa jak rok temu waga pewnie byłaby w granicach 94-95kg


No kompozycja ciała na pewno lepsza, ale wydaje mi się, że mogłem więcej zrobić przez ten okres;].

A wrzuciłbyś mi jeszcze pomiary z końca ostatniej redukcji (druga połowa września 2015, pisałem takiego maila podsumowującego)? Porównałbym sobie ile od tamtej pory przybyło:).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 240 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 891
W jaki sposób podbijałeś sobie węgle w okresach, w których musiałeś ich jeść dużo, ale miałeś już dosyć ryżu/kaszy/makaronu:)? Ja ostatnio zacząłem jeść bułki grahamki, bo w miarę łatwo wchodzą, ale zastanawiam, się co jeszcze można w ramach węgli wrzucić.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 240 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 891
Czy wykonywanie przez jakiś czas (powiedzmy kilka miesięcy) na czworogłowe frontów + back squatów z pauzą (czyli tak jak mam teraz w planie, bez wykroków, prostowań) można uznać za kompleksowy trening tej grupy mięśni? Pomijam oczywiście inne pozytywne aspekty wykonywania siadów (w sensie wpływ na inne mięśnie).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Jak najbardziej. Sam od niedawna mam siady tylne w dniu siłowym i siady przednie objętościowo w dniu hipertrofii. Coraz bardziej mi się to podoba.

Mimo, że ruch jest podobny zmienia się procentowy angaż poszczególnych rejonów ciała, także na pewno to nie będzie dublowaniem. Wykroki i inne ćwiczenia unilateralne oczywiście są ważne, ale skoro męczyłeś je taki czas to przerwa od nich nie bedzie żadnym zaniedbaniem.
1

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

po jakim czasie widac efekty?

Następny temat

Kreatyna - dawkowanie co do ciężaru ciała

WHEY premium