SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[BLOG] Maksym

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2911

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 105 Na forum 87 dni Przeczytanych tematów 1182
Cześć, jestem Maksym. W tym miejscu będę dokumentował moje postępy w walce o lepszą sylwetkę. Kiedyś sporo trenowałem, jednak od kilku lat sukcesywnie psułem zarówno formę jak i kondycję. Jadłem fatalnie i nie uprawiałem żadnego sportu. Do teraz. Celem jest nabranie masy mięśniowej. Na brzuchu i po bokach osiadło trochę tłuszczu - fajnie, jeśli zniknie.

Przez najbliższe 8 tygodni będę stosował FBW:

FBW A
Podciąganie: 3xCC
Wykroki: 3x10
Pompki na poręczach: 3xCC
Wyciskanie żołnierskie: 3x10
Wyciskanie francuskie: 3x10
Młotki: 3x10

FBW B
Martwy ciąg: 4x10
Przysiady: 4x10
Wyciskanie hantli na skosie dodatnim: 4x10
Unoszenie hantli na boki siedząc: 3x12
Wyciskanie sztangi leżąc wąskim chwytem: 3x10
Uginanie z supinacją: 3x10

Dieta:
Dni treningowe - 300g WW, 70g T
Dni nietreningowe - 250g WW, 70g T

Co 2 tygodnie będę podnosił 25g WW.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Dzień 1.

FBW A
Podciąganie nachwytem: 3x3+2
Wykroki chodzone z hantlami: 3x10x7.5
Pompki na poręczach: 3x3+2
Wyciskanie żołnierskie stojąc ze sztangą: 3x10x20
Wyciskanie francuskie leżąc ze sztangą: 3x10x10
Młotki: 3x10x5

Dieta
Kasza jaglana z mlekiem (2)
Ziemniaki z gulaszem z łopatki
Ryż z piersią z kurczaka

300g WW, 70g T
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 8112 Napisanych postów 149679 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1185817
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Nie liczę. Oczywiście dbam o jego odpowiednią podaż, ale czy go będzie 2g, czy 2,5g, to mi bez różnicy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 8112 Napisanych postów 149679 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1185817
no to lipa troche, bo to tez wazne z punktu widzenia nadwyzki kalorycznej i pzoiomu wegli.
poza tym ja tutaj widze koniecznosc przeprowadzenia redukcji, budowa masy miensiowej bedzie mocno utrudniona przez obecny poziom BF
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Zawsze byłem drobnej postury i tłuszcz się mnie nie łapał. Przez ostatnie 3 lata nie trenowałem w ogóle, jadłem też wszystko, co wpadło w ręce. Liczyłem na to, że po powrocie do treningów, rezygnacji ze słodkich napojów, fast foodów i słodyczy wszystko wróci do normy i wpadnie jakaś drobna rekompozycja. Nie ma na co liczyć? Co do białka, to jaką podaż proponujesz?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
bialko wyjsciowo okolo 1,8g na 1kg masy ciala bym wrzucil, pozniej podbijal wraz z postepem redu
tluszcze na poziomie okolo 60g, reszta wegli i ciecie smalcu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7690 Napisanych postów 8772 Wiek 39 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 234474
Witaj, będę obserwował :) Licz białko - nie ucz się tak że to liczysz a tego nie - pamiętaj że jak będziesz robił coś konkretnie to i efekty będą lepsze
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Cześć, monkey. Przemyślałem postulat Tomasza i... robię redukcję. Pierwszy raz w życiu. Kiedyś tylko masowałem całe życie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7690 Napisanych postów 8772 Wiek 39 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 234474
Maksym IV
Cześć, monkey. Przemyślałem postulat Tomasza i... robię redukcję. Pierwszy raz w życiu. Kiedyś tylko masowałem całe życie.
Słuchaj Tom@ a daleko zajdziesz :) ( uwierz mi na słowo )

Zmieniony przez - monkey22 w dniu 2019-09-17 05:41:28
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Coś w tym może być. Dzisiaj podzielę się moim planem redukcji, a póki co wrzucam wynik przeprowadzonego wczoraj badania kortyzolu. Dla przyjętych przez laboratorium norm 3,7-19,4 u mnie było 16,9. Jestem w szoku, że w ogóle zmieściłem się w normie, ale i tak dużo. Dzisiaj przychodzą suplementy, z pomocą których (między innymi) zamierzam zawalczyć z tym wysokim stężeniem.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Zaczynanie z treningami

Fruzelina