SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[BLOG] Lowcarb Life - Stronger Athlete

temat działu:

Kuchnia SFD

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 447681

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Szacuny 24264 Napisanych postów 25217 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020280
Ghorta
Przepis na tartę poproszę, bo wygląda kozacko. :)



Przepis ;)

Tarta kokosowa

Składniki:

- szklanka mąki kokosowej

- 70g oleju kokosowego

- 3 łyżki erytrolu

- 3 jajka

- 250g mascarpone

- 400g śmietanki 30%

- 45-60g odzywki białkowej smak waniliowy

- Łyżka żelatyny

- borówki (maliny, truskawki, borówki) wedle uznania

- mięta do dekoracji



Mąkę kokosową w misce mieszamy z erytrolem. Olej kokosowy rozpuszczamy. Rozpuszczony olej kokosowy dodajemy do mąki kokosowej i dokładnie mieszamy. Jajka wbijamy po jednym do mieszanki mąki, erytrolu i oleju i dokładnie mieszamy. Gdy uzyskamy jednolitą masę wykładamy nią nasmarowaną oleję foremkę. Nakłówamy i wkładamy do piekarnika nagrzanego do 160 stopni celcjusza na 30-40 minut. Po upieczeniu chłodzimy spód. Śmietanę ubijamy do lekkiego zesztywnienia i dodajemy w 4-5 partiach mascarpone, ciągle ubijając. Dodajemy odżywkę białkową non stop ubijając. Gdy uzyskamy sztywną masę rozpuszczamy żelatynę w 100-150ml wody i hartujemy ją mieszanką śmietanową. Wlewamy zahartowaną żelatynę do mieszanki i dokładnie miksujemy. Wlewamy mieszankę do schłodzonego spodu i posypujemy borówkami, oraz dekoarujemy mięta. Tak przygotowaną tartę chłodzimy w lodówce przez 2-3h. Najlepsza jest następnego dnia gdy dobrze się „przegryzie”.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
lodzianin1 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 94290 Napisanych postów 364201 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1668396
Klasa
1

treningi,suplementacja,odblokowanie [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1660 Napisanych postów 5479 Wiek 35 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 94310
nie chlodzisz kruchego ciasta przed upieczeniem?
1

when im going to do some mountaineering actually im going back home

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Szacuny 24264 Napisanych postów 25217 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020280
czellista
nie chlodzisz kruchego ciasta przed upieczeniem?


Można, ale nie robiłem tego.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Szacuny 24264 Napisanych postów 25217 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020280
Tłusciutki dzień dzisiaj

Wołowina z warzywkami w pracy razy dwa




W domu jajowka na dużej ilości masła ze standardowymi warzywkami i kiszoną kapuchą




A na kolacje serowe gofry, z mini sałatką cezar, serem pleśniowym i awkodao








Zmieniony przez - FighterX w dniu 2018-05-22 20:05:12
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Szacuny 24264 Napisanych postów 25217 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020280
Wczoraj nie za dużo jedzenia bo pościłem

Salatka z makrela i masa warzyw oraz mozarella




Pudding bialkowy z borowkami i chipsami.kokosowymi





Zmieniony przez - FighterX w dniu 2018-05-24 08:48:33
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1 Wiek 32 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 7
Jestem pod wrażeniem tych przepisów , obecnie wchodzę na low carb, bo inne diety mi nie służą , za to w tym przypadku jest odwrotnie nie mam wzdęć, boli brzucha, itp. Znajoma namówiła mnie aby zastosować ten tryb jedzenia więcej tłuszczu i białek a węgle max do 100 gram . Będę obserwowała mój organizm .
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Szacuny 24264 Napisanych postów 25217 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020280
Czarnula171
Jestem pod wrażeniem tych przepisów , obecnie wchodzę na low carb, bo inne diety mi nie służą , za to w tym przypadku jest odwrotnie nie mam wzdęć, boli brzucha, itp. Znajoma namówiła mnie aby zastosować ten tryb jedzenia więcej tłuszczu i białek a węgle max do 100 gram . Będę obserwowała mój organizm .


To fajnie, polecam ten styl, dobre samopoczucie i duzo energii. Przepisow mam mase
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Szacuny 24264 Napisanych postów 25217 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020280
Wczoraj dzień większych węglowodanów

W pracy dwa posiłki jak poniżej
Curry tandori z wołowiną i ryżem



4 ciastki z maki gryczanej, twarogu jajek i dżemu (koleżanka przyniosła)



Nastepnie omlet ze slodkiego ziemniaka jajek, wpc i kakao. Prawie zapomniałem foto zrobić



2 browarki z ekipą z pracy. Czarny Skalak



Wieczorem szybki.pudding z kazeiny, banana, hdp, borowek





Zmieniony przez - FighterX w dniu 2018-05-25 08:38:42
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Szacuny 24264 Napisanych postów 25217 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020280
Dzisiaj niziutko z węglami

W pracy 2 razy wołowinka z warzywkami i olejem kokosowym



Następnie w domu omlet na szybko z warzywami i odrobiną kiszonej kapusty



Na kolacje salatka cezar z wołowiną



Deser pudding z jogurtu greckiego z mascarpone i borowkami





Zmieniony przez - FighterX w dniu 2018-05-25 21:22:14
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Koktail na bazie białka serwatkowego

Następny temat

Przepis na fajne placuszki na kolacje ?

WHEY premium