SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[BLOG] Krzych666 - Road to 60 w łapie :)

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 19236

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 315 Napisanych postów 5572 Wiek 54 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 16915
Tak, robię w rękawiczkach i stosuję paski, przy takiej ogólnej ilości powtórzeń prędzej czy później sztangielka wypadłaby mi z ręki . Nie mam drugiego takiego pręta, żebym mógł skonstruować dwie takie sztangielki , a poza tym, jak robię jednorącz, to mogę się trochę pochylić do przodu, dzięki czemu jest lepsze napięcie a i sztangielka jest trochę dalej od ciała i wygodniej się robi. Nie zapominajmy, że czasem robię 16-20 powtórzeń, a zrobienie w jednej serii 32 powtórzeń 47'kami to pomysł zaiste szalony .Przy 50kg już tak nie zarzucam, ale najcięższa seria ma swoje prawa .





Zmieniony przez - krzych666 w dniu 2020-02-17 23:56:50

Rekin rośnie przez całe życie...
Bądź jak rekin, k***a!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5257 Napisanych postów 19361 Wiek 58 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 336261
krzych666
Tak, robię w rękawiczkach i stosuję paski, przy takiej ogólnej ilości powtórzeń prędzej czy później sztangielka wypadłaby mi z ręki . Nie mam drugiego takiego pręta, żebym mógł skonstruować dwie takie sztangielki , a poza tym, jak robię jednorącz, to mogę się trochę pochylić do przodu, dzięki czemu jest lepsze napięcie a i sztangielka jest trochę dalej od ciała i wygodniej się robi. Nie zapominajmy, że czasem robię 16-20 powtórzeń, a zrobienie w jednej serii 32 powtórzeń 47'kami to pomysł zaiste szalony .Przy 50kg już tak nie zarzucam, ale najcięższa seria ma swoje prawa .






Zmieniony przez - krzych666 w dniu 2020-02-17 23:56:50


Jak to mówią ,,CIĘŻAR MUSI BYĆ CIĘŻKI,,
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 315 Napisanych postów 5572 Wiek 54 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 16915
Lekkiego to nie ma co podnosić

Rekin rośnie przez całe życie...
Bądź jak rekin, k***a!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 4546 Napisanych postów 7225 Wiek 42 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 39540
A co Ty chcesz osiągnąć ćwicząc w taki sposób młoty?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 315 Napisanych postów 5572 Wiek 54 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 16915
Rozbudować mięsień ramienny - zasadniczo taki jest cel młotów.

Rekin rośnie przez całe życie...
Bądź jak rekin, k***a!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 4546 Napisanych postów 7225 Wiek 42 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 39540
Technika poszła w las
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6519 Napisanych postów 36027 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679722
żeby mięsień dostał silny bodziec solidnym ciężarem czasem trzeba i się bujnąć i oszukać.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 4546 Napisanych postów 7225 Wiek 42 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 39540
To niech to robi tym ciężarem na modlitewniku to dostanie silnych bodźców
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6519 Napisanych postów 36027 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679722
O ile ma to pewnie będzie robił - tyle że to trochę inaczej działające ćwiczenie bo choćby nie wiem co to masz łokieć wysunięty w przód wtedy.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 315 Napisanych postów 5572 Wiek 54 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 16915
goldberg1982
Technika poszła w las


Już ja dobrze wiem, co robię
Nie można oceniać "tego lasu" po jednym drzewie. Zauważ, że robię 8 serii młotów i każda seria jest nieco inna i ma inne zadanie. W jednej jest maksymalny ciężar, kosztem techniki, za to opuszczając, stawiam jak największy opór, więc są to "negatywy". Kolejna seria jest już na mniejszym ciężarze, więc jest to inny rodzaj pracy. Kończę na 22kg, robiąc prawidłowo technicznie i pompując. Dzięki temu na jednym treningu mam zarówno maksymalne ciężary, jak i duże ilości powtórzeń, długie przerwy i krótkie przerwy, powtórzenia oszukane i powtórzenia dokładne technicznie, serie "siłowe" i serie "masowe" - co daje maksymalny bodziec do wzrostu. W przypadku takiej serii, tych 8 powtórzeń oszukanych/negatywnych daje ramiennemu bardziej w kość niż 3 idealne technicznie serie dwunastokilową sztangielką. Powtórzenia oszukane, negatywne, niepełne itd. są normalnymi narzędziami treningowymi, z których warto korzystać i jeśli będziemy robić to z głową, bardzo się nam przydadzą. Nie pamiętasz zdjęć Arnolda, który tak robił uginania na biceps, że tułów miał niemalże poziomo? A przecież biceps miał jeden z lepszych w historii. Nie warto się ograniczać i rezygnować z przydatnych narzędzi. Oczywiście robienie w ten sposób każdej serii byłoby przesadą - podobnie jak przesadą jest drobiazgowe pilnowanie idealnej techniki w każdej serii, ponieważ w rezultacie sprowadza się to do późniejszych artykułów na forum w stylu - od 7 lat robię na biceps trzy idealne serie dwunastokilową sztangielką po 12 powtórzeń i od 7 lat łapa stoi na 40 cm...

W moim przypadku wygląda to mniej więcej tak - jak wszedłem na 52 kilo, to myślałem, że mi ręce pourywa i zrobiłem ledwo 6 kiepskich powtórzeń. Na następnym treningu zrobiłem 8 już trochę lepszych, na kolejnym poszło 10, z czego 4 całkiem poprawne - i tak dalej, aż do wejścia na 55kg. Teraz jest już 65kg, a 50 kilo zrobiło się średnio ciężkie. Skoro siła i łapa rośnie, to znaczy, że metoda się sprawdza, a przecież po to jest blog, żebyśmy mogli obserwować, jak to wszystko będzie się zmieniać w miarę upływu czasu. Będę wrzucał filmiki z kolejnych sesji młotów i zobaczymy, jak będzie zmieniać się siła i technika w miarę upływu czasu - o to przecież tutaj chodzi. A łapa drugi dzień dochodzi do siebie
1

Rekin rośnie przez całe życie...
Bądź jak rekin, k***a!!!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Prawie 2 metry wzrostu i problem w plecach..

Następny temat

Za mało robisz, za słabo ćwiczysz!!! - czyli o treningu z dupy słów kilka.

WHEY premium