SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[BLOG] JAB!

temat działu:

Odchudzanie i forma po męsku

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 2156

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Jest liderem w tym dziale Szacuny 50 Napisanych postów 125 Wiek 32 dni Na forum 32 dni Przeczytanych tematów 1204
Dzień dobry,

Nie wiedziałem, gdzie umieścić taki swój dziennik treningowy to wybrałem ten dział.

Nie mam ochoty zapisywać wszystkiego do zeszytu, stąd stwiedziłem, że taka forma dziennika treningowego będzie lepsza.

O mnie :
Ponad 30 lat (niestety ) , dźwigam parę ładnych lat, związany ze sportem cały czas.
Żeby nie przedłużać jakieś podstawowe info :

Waga: pomiędzy 116-118kg
Ramię : niecałe 49 cm
Udo : 76 cm

Siła :
Przysiad - 220kg
Martwy ciąg - 260kg
Zarzut na pierś ze zwisu : 127,5kg
Wyciskanie : nie robię, dajmy symbolicznie 100kg

Jedzenie :

Jem wszystko co dobre. Nie liczę żadnych kcal. Nie jem fastfoodów, nie piję słodkich gazowanych napojów, słodyczy etc
Przeważnie 3 duże posiłki na dzień. Teraz ograniczam mocno wieprzowinę, taki eksperyment. Wołowina, cielęcina, koźlina, baranina, jagnięcina, wszelaki drób : indyk, kaczka, kurczak, perliczka, gołąb, gęś etc. próbuję różnych rzeczy

Jeszcze słowem wstępu :
Moim celem nie jest sylwetka. Moim celem jest walka. Boks i grappling. Jestem FIT - fajny i tłusty tak bym określił swoją sylwetkę. Interesuje mnie wyrabianie w sobie możliwie jak największej siły i wytrzymałości siłowej w walce. Robię sparingi po kilkadziesiąt minut itp sama siłownia jest przyjemną, regularną podstawą
_________________________________________________________________________________________________________________________
Wrzucam od razu swój trening i jakieś tam swoje obserwacje itp

23.08.2023

Wiosłowanie jednorącz półsztangą : 80kg 45x2
Chwyt : zwijanie krążka 7 serii
trzymanie sztangi za paski w pozycji martwego : 60kg 3x 45 sekund

Dzień-dobry siedząc : sam gryf x 100

Obserwacje : Trening w 45 minut ze wszystkim. Te 45 serii po 2 ruchy robi robotę. Mocna praca interwałowa. Chwyt mi bardzo puszczał już na ćwiczeniach dodatkowych. Trzymanie sztangi za paski było katorgą. Dzień-dobry siedząc - fajne przepompowanie krwią prostowników

24.08.2023

Dzień bez treningu jako takiego, samo rozciąganie pod obciążeniem w domu.
Bardzo chciało mi się jeść tłustego i słonego po treningu z dnia poprzedniego. Obowiązkowo musiało wlecieć : brzuszki z łososia, jaja, olej kokosowy, awokado + oczywiście inne produkty typu ryż, quinoa, warzywa, owoce

25.08.2023

Zarzut sztangi na pierś + face pull 10x10
Unoszenie sztangielek bokiem 8x15

Kark w izometrii - boki i przód z obciążeniem

Obserwacje : zarzut na 70kg, face pull nie wiem ile tam było 5 sztabek w każdym razie. No te 10 serii potrzepało muszę powiedzieć. Miałem robić sam zarzut na trochę większym obciążeniu 45 serii x2, ale było zbyt gorąco i duszno. Musiałem wymyśleć coś innego. Wyrobiłem się w 35 minut, na sali było 37 stopni. Potem prowadzenie treningu na macie.

26.08.2023

Dziś odpoczynek. Samo rozciąganie tylko i jakiś spacer, żeby zregenerować trochę mitochondria. Jedzenie : na pewno masło orzechowe, jaja, oleje tłoczone na zimno, orzechy, pewnie zupa-ramen, jagnięcina. Może zjem też lody błogi odpoczynek
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

100% CZYSTY HYDROLIZAT KOLAGENU

Kolagen SFD PURE GOLD dedykowany osobom dbającym o zdrowy wygląd skóry, a także osobom uprawiającym sport, po kontuzjach sportowych.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Jest liderem w tym dziale Szacuny 50 Napisanych postów 125 Wiek 32 dni Na forum 32 dni Przeczytanych tematów 1204
28.08.2023

Przysiad : 150kg 35x2

Jedzenie : jaja, żeberka, surówki, masło orzechowe, orzechy, awokado, komosa ryżowa, kiszonki

Obserwacje : No niestety dziś bym nie wyrobił 45 serii, zapomniałem, że dziś wynieśli mi siłownię, bo będziemy rozwijać matę w to miejsce, a siłownia będzie w większym pomieszczeniu obok no i musiałem sobie przytachać stojaki itp zajęło to wszystko czasu, w 35 minut udało się zmieścić "tylko" 35 serii. Potem prowadziłem 2 grupy : dużo klinczu, technik obrony, siła z talerzem, kark, rozciąganie

Z jedzenia no to co, bez kombinacji z rana jaja na oleju kokosowym z dodatkiem boczku, do tego pomidory z awokado. W pracy stacjonarnej nie jem nic - sama woda, przychodzę zjem 2 duże obiady, dziś to było : komosa ryżowa, żeberka z dziczyzny, kiszone warzywa i po treningu też to zjadłem + 2 łyżki masła orzechowego. Wypiję jeszcze herbatę z cytryną,miodem i pyłkiem pszczelim i do spania. Dzień zakończony
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
29.08.2023

Samo rozciąganie dziś. Bez treningu żadnego. Nogi bolą. Poprawka: bardzo bolą. Każda ich część.

+ troszkę wiedzy :

Tak jest !
Badania, badania, czytacze badań zamiast zaangażowania się w trening.
Mnóstwo takich : goście co twierdzą, że izolują głowę krótką bicepsa super snajperskim ćwiczeniem na tą właśnie część nie przebijając od lat 40cm "w łapie" albo babki co deklarują wyraźnie, że chcą mieć większe, bardziej jędrne pośladki, a które biorą sam pusty gryf albo niewiele więcej i mitycznie "wczuwają się" w mięsień. Bez ciężaru nie ma szans zrekrutować coraz to większej ilości jednostek motorycznych, to jest niemożliwe. Siła drogą do masy - ZAWSZE.

Będę kontynuował ten trening jeszcze cały wrzesień, może i październik. A potem wchodzę na mocne przyspieszenie pod kątem masy mięśniowej, układu nerwowego i wzmocnienie więzadeł i stawów - wchodzę na połowiczne powtórzenia : przysiad, highpull, wyciskanie od czubka głowy, być może rack. Bardzo lubię ten okres wzmocnienia i już nie mogę się doczekać
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 349 Napisanych postów 630 Wiek 33 lat Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 6883
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
30.08.2023

Wiosłowanie półsztangą jednorącz 90kg 36x2

Jedzenie : tortille z masłem orzechowym, kasza gryczana, gulasz z baraniny, udko wędzone, jaja, domowa pizza, 2 piwa

Obserwacje : Najpierw musiałem zrobić 18 serii wiosła, potem porozkładałem nowe maty, które przyszły, poprowadziłem trening i po swoim treningu zrobiłem kolejne 18 serii wiosła. Taki trening dzielony też jest ciekawym doświadczeniem. Było przerwy między sesjami około 2h. Fajnie to się robiło i ciężar większy o 10kg, bo nie byłem pewny czy jeszcze tam wrócę dziś, to się nie szczypałem z tym, dałem 90-tkę i lecimy.

Jedzenie dziś to mistrzostwo świata absolutne. Szczerze to się dziwię, że mam cały czas widoczne mięśnie brzucha przy takim menu. No, ale tak już jest, raz człowiek nie doje, raz przeje, potem znowu stabilnie itp w zasadzie wychodzi to intuicyjnie. Czas na upartość treningową i żywieniową będzie bliżej zimy, do tego czasu to już mi się klub nowy rozhula na dobre, jeszcze po drodze jakieś MP z zawodnikami i inne jakieś zawody lokalne. Zobaczymy. Będzie pracowicie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
01/09/2023

Miały być zarzuty sztangi na pierś, ale z dnia na dzień zarządca obiektu (tak go nazwijmy kulturalnie) pozbył się siłowni. Przeniósł do ciasnego pomieszczenia obok i chuy tam. Wywołało to we mnie niemałą irytację i innych osób również, które miały zaplanowane treningi personalne na siłowni....

Na szybko złapałem sobie talerz 25kg i coś tam z nim porobiłem na wytrzymałość, ale to tyle.

Obecnie jestem na etapie szukania normalnej siłowni. Normalnej czyli takiej gdzie można używać magnezji, są ciężary, są pomosty, racki itp bez pierdzielenia się w multum beznadziejnych maszyn. Do szczęścia nie jest mi to potrzebne.

Dziś mnie czeka wieczorem rozmowa z tym jełopem(zarządcą) i zobaczymy jaka się sytuacja wyklaruje. Jednak to, że zmieniam miejscówkę jest już w zasadzie przesądzone.
Potrzebuje miejsca gdzie będę mógł się rozrosnąć na ponad 120kg a nie cackania się

+ trochę wiedzy :

Posłuchajcie, bo warto !
W sedno trafił z ilością ćwiczeń na treningu i ogólnie podejściem. W sportach walki jest podobnie : jak nawalę różnych kombinacji zapaśniczych i bokserskich to nie wyciągnę z tego nic. W sensie poniosę większe koszty, ale zysk z tej inwestycji wcale nie będzie wyższy. Głupiego robota.

Lepiej skupić całą swoją uwagę, koncentrację i zaangażowanie w kilku podstawach i pogłębiać tylko ich znaczenie, zrozumienie i jeszcze mocniej hierarchizować je na tle reszty - zbędnych.

Bo jak mawiał Bruce Lee "w treningu nie jest ważne to co robisz, lecz to czego nie robisz"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
prz1993 Zawodnik IFBB
Ekspert
Szacuny 20736 Napisanych postów 30122 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 861224
Fajny dziennik, będę zaglądał Podejście treningowe nie pod moje cele, ale widać duża wiedzę, i myślę że sam coś z tego wyniosę powodzenia!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 349 Napisanych postów 630 Wiek 33 lat Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 6883
No ja też obejrzałem kilka tych filmików Wodyna które wstawiłeś, z początku myślałem ze to ty.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11564 Napisanych postów 21423 Wiek 53 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 623709
Wodny miał swój okres świetności na tym forum…. Nie wiem czy wiesz ale możesz znaleźć jeszcze dużo jego postów…
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Kury
No ja też obejrzałem kilka tych filmików Wodyna które wstawiłeś, z początku myślałem ze to ty.

podobny bardzo

04/09/2023

Przeszło mi dziś przez myśl, żeby zrobić z talerzem 25kg 500 przysiadów, ale ostatecznie olałem ten pomysł, to nie jest trening. W sensie tak dla fun'u mógłbym zrobić, ale po co....
Cieszę się, bo niedaleko dorwałem sekcje trójboju - jest tam wszystko co potrzebne ogarnę się z organizacją jeszcze w kwestii poszerzania klubu o dalsze maty i od przyszłego tygodnia atak tam

Za to zrobiłem 50 minut tarczowania zawodnikowi MMA ciągiem, dobry z niego zapaśnik z tytułami i przy okazji wszedłem w lekką spinę z trenerem od kickboxingu, bo takie śmieci mu zaczął wrzucać do głowy, że dramat.... dobrze, że koordynuje ich tam wszystkich, bo Ci zawodnicy z nimi niektórymi to by wyszli, ale nogami do przodu na walce....

Gość mówi do zapaśnika : "słuchaj jak on idzie w prawo to musisz szybko użyć highkicka (kopnięcie na głowę)"
Ja mówię : "po co? uzasadnij"
A on mówi, bo tak się robi, bo tak trzeba
kontynuuje : kto tak robi? skąd czerpiesz wiedzę?
i się zaczął pultać, że sam boks to nie wszystko bla bla bla (zrobił przytyk, bo jestem trenerem boksu i większość walk Ci zawodnicy wygrali przez boks właśnie albo obalenie i dobicie, czyli też ciosy rękoma jakby nie było...)

Mówię "dobra, dobra, ale wytłumacz mi cały konspekt - dlaczego z zapaśnika chcesz zrobić kickboksera na siłę? "
A on mi na to, że on musi być wszechstronny i musi umieć wszystko....

No tu już nie wytrzymałem, bo jak ktoś twierdzi, że umie wszystko to najczęściej nie umie nic zrobić dobrze, tylko wszystko po łebkach i już mi się nie chciało tego tłumaczyć od strony czysto sportowej, że zapaśnik ma inną akomodację całego układu nerwowo-mięśniowego, że ma inne nawyki ruchowe, że inną pamięć mięśniową i percepcję aniżeli zawodnik sportów uderzanych, ale wytłumaczyłem mu wprost "A jakbyś kazał dobremu hydraulikowi pomalować idealnie dom, to zrobi to czy nie ? " a on mówi, że zależy jak....ja mówię : no właśnie tak.... SRAK bo tak jest w istocie - hydraulik może i pomaluje, ale jakby zobaczył to prawdziwy malarz to by się za głowę złapał..... podobnie jakbyśmy wzięli kulturystę na zawody trójboju - kulturysta w swojej formie scenicznej nie byłby w stanie ruszyć większości ciężarów trójboisty w tej samej kategorii wagowej......niby i jeden i drugi dźwiga żelastwo, ale to kompletnie nie ta dyscyplina. I w drugą stronę : nie wyobrażam sobie brodatego trójboisty na zawodach kulturystycznych....mógłby tam ewentualnie ręcznik podawać i to jeszcze zza sceny, żeby brzucha nie było widać

Summa summarum Pan zapaśnik robił proste rzeczy pod jego dominację, czyli np prawy prosty-lewy sierp z przeciągnięciem i wejście barkiem w przeponę a potem automatycznie wejście do nóg - zajęło mu to ułamki sekund albo wejście po jedną nogę z różnych płaszczyzn - z frontu, elewacyjnie, w parterze, w przykucu, z rozpędu itp i podobnie pięknie wchodziły barki - wejścia jak w rugby, tylko tu jeszcze musi się trochę podszkolić, bo za bardzo spina ciało, nie wlatuje luzem tylko na spięciu i ta masa ciała jest wyhamowywana.

Uwielbiam rozmyślać nad takimi z pozoru prostymi ruchami, ale w rzeczywistości bardzo zawiłymi jak się wszystko dogłębnie studiuje.
Np taki przysiad - w jednej książce przeczytałem aż 90 stron na temat samego przysiadu....tak skomplikowany jest to ruch, bo są różne jego formy, różne ułożenia, różne dźwignie, różne długości kończyn ćwiczących, różna objętość kończyn ćwiczących, różna adaptacja ćwiczących, różne zachowania układu nerwowego (każdy człowiek ma inny układ nerwowy - inaczej się zachowujący, choć podstawy niby te same) itp

I dla trójboisty przysiad to jest świętość, lowbar, duży ciężar itp i praktycznie samym przysiadem zbuduje ogromne uda
dla kulturysty z kolei może to być świetne narzędzie dla półścięgnistych, półbłoniastych - całych hammstringów i dla pośladków bo w tych lowbarowych siadach bardziej wstaje się biodrami a nie kolanami
dla zawodnika MMA, który w dominacji ma zapasy mogą być dobre półprzysiady bo w walce jak wynosi za jedną nogę to robi półruchy a nie pełne, zresztą to niewyklucza jakby kompletnego rozwoju mięśni, bo nie trzeba ich trenować pełnozakresowo by mieć mega efekty, można globalne połówkami z dużymi ciężarami np ale dla zachowania proporcji siłowych warto robić coś asystującego np jakieś uginanie leżąc czy tam martwe na sztywnych nogach itp
dla pięściarza mogą się okazać pomocne np przysiady z automatycznym wspięciem na palce bo przy każdym ciosie jest mocne wyjście na palce podnosząc piętę w górę - odrywając od podłoża
a dla skoczka narciarskiego - ćwierćsiady z dużymi ciężarami pod wyjście z progu itp

No niby jedno ćwiczenie, a ile wariacji pod różne dyscypliny można zastosować. To jest piękne w tym wszystkim

Jedzenie dziś : jaja, masło orzechowe, awokado, łosoś, dorsz, wół, ziemniaki, makaron ryżowy, sałatka z brokuła, inne warzywa, pyłek pszczeli
ilości nie wpisuje, ale to jest zawsze do pełnego nasycenia.

Zresztą czasem to nawet nie te kalorie mają znaczenie, a gęstość odżywcza tego pożywienia. Czasem można zjeść mniej kalorii i rozwijać się bardziej aniżeli od większej ilości kcal byle jakiego jedzenia.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2599 Napisanych postów 3632 Wiek 44 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 96904
Na sztukach walki sie nie znam, ale ciekawie sie czyta co piszesz filmow Wodyna tez slucham regularnie, pozadna wiedza, fajnie sie go slucha.
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Forma - 24 lata, porady

WHEY premium