SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[BLOG] Dziennik treningowy OTTO

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 32864

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 54 Napisanych postów 1361 Wiek 46 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 31130
Dziś oglądałem na YT filmik, gdzie pewien instruktor mówił aby na masie nie przesadzać z kardio.
Nie robić więcej jak 15-20 min, dobrze jest robić bo wiadomo przyspiesza metabolizm, a oto nam chodzi na masie aby organizm dobrze wykorzystał nadwyżkę kalorii.
Więc myślę czy nie było by dobrze trochę pobiegać, tak 20 min właśnie, aby pobudzić metabolizm żeby mnie nie zalewało ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Mozesz, ale dalbym maks 2 sesje w tygodniu. To czy bedzie zalewalo zależy głównie od diety. Co Ci da bieganie jak bedziesz miec np 6 tys kcal?

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 54 Napisanych postów 1361 Wiek 46 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 31130
Nie no , mam początkujący w profilu, ale pewne podstawy już przyswoiłem.
Zalewało mnie przy 2800-2900 więc chcę zrobić wszystko , by nie powtórzyło się to poraz trzeci.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Kontroluj pomiary i jesli 2 sesje cardio nie pomoga to trzeba odjąć trochę kcal.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 54 Napisanych postów 1361 Wiek 46 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 31130
Puki co jestem 14 dni na plusie i nic się nie zmieniło, waga trochę ruszyła no bo jem więcej, brzuch też widać że jest pełny.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Wiesz, jak pas w ciągu roku urośnie o pare cm to tez tragedii nie bedzie.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 54 Napisanych postów 1361 Wiek 46 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 31130
No zauważyłem że pierwszy obwód który rośnie to pas, wystraszyłem się i znów wskoczyłem na zero na parę dni.
Ale tam myślę sobie że , na śniadanie owsianka, na drugie śniadanie miska ryży z tuńczykiem i jajami, potem obiad itd.
A do toalety idzie się raz na dobę, więc gdzieś to musi być no nie ?
A Wy jak masę robicie to wplatacie w to kardio ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6503 Napisanych postów 62293 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777603
Nigdy nie robię kardio na masie chyba, że chcę poprawić prace układu oddechowego czy sercowego. Ewentualnie jako interwał ale to nie jest metoda na trzymanie w ryzach poziomu tłuszczu bo skoro mnie podlewa to mam za dużo kalorii, albo kompozycja posiłków jest nie halo, albo wpada żywność kiepskiej jakości.
Teoretycznie kardio powinieneś zaliczyć do wysiłku i zwiększyć kalorykę skoro dodałeś aktywności.
Ciało nie jest zero jedynkowe i wiele rzeczy ma wpływ na to co się dzieje z poziomem bf począwszy od kompozycji posiłków, a kończąc na hormonach, które też rozjechane będę powodować inną lokację tkanki tłuszczowej.
Jeszcze istotna rzeczy to mierzenie pasa trzeba je robić zawsze na czczo i najlepiej w te same dni w tygodniu.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 54 Napisanych postów 1361 Wiek 46 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 31130
Puki co nie dołożyłem żadnej aktywności, chętnie bym biegał tak jak latem, ale nie ma czym oddychać - smog.
Jeśli kardio nie jest konieczne to go nie dokładam i tak mam mało czasu i tylko 2 x w tyg ćwiczę.
Tak zawsze pomiary i ważebie robię na czczo w sobotę w samych slipach i tak po 14 dniach przy 2700 kal. Czyli 200 na plus, choć w dzień treningu jest do 3000 kal.
Waga 0,5 kg do przodu awięc ważę 75.5 a po redukcji miałem 74 kg
Wymiary bez zmian jedynie w pasie 2 cm na plusie więc mam 88 cm a było po redukcji 86.
Znaczący wzrost siły i progres w ciężarach też jest.
No ale mięśni nie przybywa :(
Teraz pytanie czy to jeszcze za mało czasu na przyrosty czy za mało kalorii ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6503 Napisanych postów 62293 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777603
Generalnie 0,5kg to żaden przyrost ale dlaczego idzie w pas? Robiłeś kiedyś badania hormonalne np tarczycę?\

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

obciazenie

Następny temat

Mini Cut

WHEY premium