SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[BLOG] BeSaint pierwsza redukcja

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 782

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 27 Wiek 30 lat Na forum 36 dni Przeczytanych tematów 828

Waga : 76

Wzrost : 176

Cel treningowy : Rekompozycja / redukcja

Staż treningowy na siłowni : 0

Uprawiane inne sporty : brak

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki) : full

Dieta :2900kcal B172 W365 T90

Przeciwwskazania medyczne : brak

Zażywane suplementy : witaminki, omega 3, czosnek w kapsułkach

Ostatnio przerabiany plan: brak

Cześć,

nazywam się Łukasz i mieszkam w Tychach. Z siłownią miałem tyle wspólnego co kaczor z koszykówką ;) Na co dzień pracuję za biurkiem + trochę na magazynie (branża motoryzacyjna).
Zakładam dziennik dla motywacji i w sumie z chęci zobaczenia co miesiąc jak można się zmieniać. Po pierwszym miesiącu dodam fotki porównawcze następnie regularnie co 30 dni. Dietę będę wrzucać codziennie a z racji tego że będzie się zmieniać nie dodaje żadnego szablonu/gotowca.
Bardzo proszę o uwagi i krytykę (mile widziane). Celem na chwilę obecną jest redukcja/rekompozycja sylwetki. Dietę na razie będę traktować luźno tzn. Posiłki będą odpowiednie ale ilość kalorii dopasuje do potrzeb gdy zacznę ćwiczyć i zapotrzebowanie pewnie wzrośnie. Będę polegał na swoich odczuciach i lustrze czy mnie nie zalewa. 30 lat swojego życia praktycznie na palcach jednej ręki mogę wyliczyć ilość dni spędzonych na siłowni także to i tak będzie duża zmiana i bodziec dla organizmu. Do teraz jadłem co popadnie ale gotować lubię także nie będzie to problem. Zdjęcia posiłków też wpadną bo i one mają tu pewnie swoich zwolenników.

No to lecimy. Dziś pierwszy dzień za mną:

Dzień 1 17.09.2021

Menu na dziś:

1. 80g musli onedaymore + 15g wpc + 150g mleka
2. 100g kurczaka 50g ryżu 100g warzyw 10g oliwy z oliwek
3. 100g kurczaka 50g ryżu 100g warzyw 10g oliwy z oliwek
4. Trening
5. 100g kurczaka 50g ryżu 100g warzyw 10g oliwy z oliwek + 30gwpc z mlekiem i wodą

Ogólnie jestem najedzony chociaż wygląda to biednie. Od jutra wywalam musli i wpc a w ich miejsce wlecą jajka + boczek czyni śniadanie białkowo tłuszczowe. Zamiennikiem kury czasem będzie wieprzowina/wołowina/rybka

Suplementacja: witaminy, czosnek w kapsułkach, omega 3

Napoje: 1 x kawa + dużo wody w ciągu dnia

Dzień treningowy:

Plan A: Miał być ale po wejściu na siłownie złapałem takiego stresa że nie potrafiłem się odnależć. Pierwsze co poleciałem na bieżnie uspokoić się podnieść temperaturę i ogarnąć gdzie co leży. Było dość sporo ludzi co mnie trochę krępowało przy pierwszej wizycie :p Nie potrafiłem odnależć potrzebnych sprzzętów więc pierwszy dzień wyglądał trochę chaotycznie ale przynajmniej na kolejny raz wiem gdzie co znajdę:

Przysiad klasyczny 4s – tutaj poleciało wyciskanie na suwnicy stopniowo aż do 75kg w serii
SLDL 4s – nie zrobiłem bo nie znalazłem wolnych sztang a przynajmniej tak mi się wydawało ze stresu
Wiosłowanie w opadzie 4s - ok
Wyciskanie hantli leżąc 4s - ok
Zginanie przedramion ze sztangą/hantlami 4s - ok
Brzuszki proste i skośne na ławeczce głową w dół 4s – ok

na koniec bieżnia kilka minut i pod prysznic

Do treningów dochodzą spacery z psami (w sumie 1,5h dziennie) ale to tylko taka dodatkowa informacja bo wpływ raczej znikomy ;)

dzięki za uwagę!
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 27 Wiek 30 lat Na forum 36 dni Przeczytanych tematów 828
Dzień 7. 23.09.2021

Menu: Na śniadanko wleciały winogronka ;)

Suplementacja: witaminy, czosnek w kapsułkach, omega 3, cynk

Napoje: woda, monster energy x 1 :D

Dzień nietreningowy

Musiałem jeden dzień odpocząć aby się zregenerować :) Dziś lecimy na trening. Ostatnio nie mam zakwasów a ostatnie serie ledwie robię. Zwiększyć jeszcze ciężary czy może ilość powtórzeń a ciężary zmniejszyć? Nie czuje zbytniej satysfakcji jak nic nie boli na kolejny dzień

pzdr

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11672 Napisanych postów 49120 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 380342
To musli nie jest dosładzane cukrem?

Nie przesadzaj 1,5 h spacer to już jest jakaś aktywność i nie uważam, żeby nie miało wpływu na efekt końcowy

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: kubaskop@interia.pl

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Georgu:
Właśnie skład mają bardzo dobry. Ogólnie onedaymore to taki mercedes wśród musli. Skład tego co akurat jadłem
płatki zbożowe 50% (owsiane, jęczmienne), chipsy kokosowe 12%, otręby pszenne 10%, nasiona babki jajowatej, suszone jabłka 8%, suszone miechunki 6%, suszone wiśnie 5% (wiśnie 85%, mąka ryżowa), cynamon 0,6%.

Ale jednak wole na śniadanie coś na tłusto typu jajecznica i boczek. To musli trochę męczyłem ;)

A co do spacerów to dwa psy. Każdy po 15 minut na spacer 3 x dziennie i się zbiera ;) czasem dłużej jak nas poniesie

Zmieniony przez - BeSaint w dniu 2021-09-17 21:38:21
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11672 Napisanych postów 49120 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 380342
A to każdego psa wyprowadzasz osobno? Why?

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Jeden starszy kundel a drugi młody amstaff i że tak powiem mają… odmienne tępo spaceru ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 93 Napisanych postów 442 Wiek 2 lata Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 7021
OneDayMore wporzo musli, chociaż drogie. Dawno nie jadłem. Płatki owsiane i jaglane, wchodzą w różne potrawy, chociaż od tygodnia chodziła za mną owsianka na mleku z odżywką i orzechami. Cała noc w lodówce i na zimno rano. To jest to
Ps. Kurczak, brokuł, oliwa x3, czyli chrzest dietetyczny osoby poczatkującej

Zmieniony przez - witorrr98 w dniu 2021-09-17 22:33:56
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Jutro wlatuje spaghetti na 3 posiłki. Makaron, pomidory krojone, wołowina mielona oliwki i oliwa z oliwek ;) ogólnie już zrobiłem listę około 30 dań które mogę zamiennie robić ;) nie lubię monotonii.

Zmieniony przez - BeSaint w dniu 2021-09-17 23:01:03
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
witorrr98
Kurczak, brokuł, oliwa x3, czyli chrzest dietetyczny osoby poczatkującej

W restauracji to danie powinno się nazywać "Mokry sen kulturysty"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 23151 Napisanych postów 16162 Wiek 40 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 258275
BeSaint
Jutro wlatuje spaghetti na 3 posiłki. Makaron, pomidory krojone, wołowina mielona oliwki i oliwa z oliwek ;) ogólnie już zrobiłem listę około 30 dań które mogę zamiennie robić ;) nie lubię monotonii.

Wygląda smacznie , jak lubisz tego typu dania to zrób kiedyś makaron z tuńczykiem :D

Oliwa z oliwek na patelnie , do tego dajesz posiekane pomidory w zalewie ( nie sa obowiazkowe ) , następnie szpinak pod siebie , podsmażasz , na koniec czosnek zgnieciony i tuńczyk w sosie własnym ( kawałki ) gotujesz makaron swiderki lub soaghetti , mieszasz wszystko i doprawiasz sól pieprz .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
monkey22
BeSaint

Wygląda smacznie , jak lubisz tego typu dania to zrób kiedyś makaron z tuńczykiem :D

Oliwa z oliwek na patelnie , do tego dajesz posiekane pomidory w zalewie ( nie sa obowiazkowe ) , następnie szpinak pod siebie , podsmażasz , na koniec czosnek zgnieciony i tuńczyk w sosie własnym ( kawałki ) gotujesz makaron swiderki lub soaghetti , mieszasz wszystko i doprawiasz sól pieprz .

Na pewno spróbuję i dopiszę do swojej listy. Tuńczyka też lubię ;) a jedyne co mam z dań z tuńczykiem to sałatka tuńczyk + ryż + jajka + kukurydza + papryka + lekki majonez (albo zwykły z jogurtem naturalnym) + przyprawy sól pieprz lubczyk czosnek
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 23151 Napisanych postów 16162 Wiek 40 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 258275
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Mięśnie nóg - regeneracja

nutloveb