SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[BLOG] Agnieszka w kuchni - czyli coś z niczego ; )

temat działu:

Kuchnia SFD

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 147214

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Pizza (przepis zmodyfikowany trochę na podstawie przepisu cccarmen0000)



Składniki:

- twaróg półtłusty 150g (na spód) +85g (do posypania na górę)
- kalafior 900g (ważony przed obróbką)
- 2 jajka
- pstrąg łososiowy wędzony100g
- oliwki 70g
- 100g pieczarek
- kukurydza 40g
- ser gouda 68g
- papryka (czerwona z żółtą) 150g
- cukinia 45g
- oregano, słodka papryka, curry
- pieprz, sól
- około 20g koncentratu pomidorowego

Przygotowanie:

Kalafior gotujemy do miękkości, wkładamy do miski i rozdrabniamy widelcem, całość odcedzamy z nadmiaru wodu (najlepiej użyć bawełnianej szmatki). Do odciśniętego i suchego kalafiora dodajemy 150g twarogu oraz wbijamy jaja. Przyprawiamy solą i pieprzem.
Piekarnik wcześniej rozgrzany na 200stopni. Blachę na pizze obkładamy papierem do pieczenia. Wykładamy całą masę i rozprowadzamy równo po blaszce (nie brać zbyt wielkiej, bo ciasto będzie zbyt cienkie i może się nie trzymać) - u mnie blacha miała 31cm/21cm. Wkładamy do piekarnika na 30-50min w zależności od piekarnika (u mnie około 45min). Podpieczony spód posmarować koncentratem (wcześniej można go przyprawić ulubionymi przyprawami) .
Rozkładamy pokrojonego pstrąga wędzonego, pieczarki pokrojone, paprykę, cukinię można dodać cebulę, kukurydzę, posypujemy twarogiem, wrzucamy oliwki, posypujemy serem (pokrojonym wcześniej w paski) posypujemy słodką papryką, oregano i wstawiamy ponownie do piekarnika na 10-20 min.
Smacznego :)














1

W kuchni hamuje Cię Twoja własna wyobraźnia...
http://www.sfd.pl/[BLOG]_Agnieszka_w_kuchni__czyli_coś_z_niczego_;_-t1096225.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
paula.cw Doradca
Ekspert
Szacuny 2451 Napisanych postów 12124 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 591096
Mam inspirację na weekend póki twaróg można :P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 121 Napisanych postów 575 Wiek 39 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 70025
w Sobote działam

Wczoraj byłem bystry i chciałem zmienić świat. Dziś jestem mądry, więc zmieniam siebie.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
n3cRo
w Sobote działam


Mocno kalafior odciśnij, w smaku megaaaaa
1

W kuchni hamuje Cię Twoja własna wyobraźnia...
http://www.sfd.pl/[BLOG]_Agnieszka_w_kuchni__czyli_coś_z_niczego_;_-t1096225.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 78 Wiek 43 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 603
Tak właśnie weszłam na Twego bloga i od razu naszła mnie myśl -"czy Ty wyłazisz kiedyś z tych garów"? Przez Ciebie klawiaturę ośliniłam
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
patrycjapl
Tak właśnie weszłam na Twego bloga i od razu naszła mnie myśl -"czy Ty wyłazisz kiedyś z tych garów"? Przez Ciebie klawiaturę ośliniłam



Ojjjj, wychodzę ; ) Im mniej czasu się ma tym nagle można więcej ;D


Dziękuje!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Szacuny 12030 Napisanych postów 160407 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234286
a czlowiek je suchego omleta z owsianymi... i cieszy sie smakiem slodzika...

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
TomQ-MAG
a czlowiek je suchego omleta z owsianymi... i cieszy sie smakiem slodzika...


<głaszcze>
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Szacuny 12030 Napisanych postów 160407 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234286
daj mi jesc lepiej

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
blue_hope
Pizza (przepis zmodyfikowany trochę na podstawie przepisu cccarmen0000)



Składniki:

- twaróg półtłusty 150g (na spód) +85g (do posypania na górę)
- kalafior 900g (ważony przed obróbką)
- 2 jajka
- pstrąg łososiowy wędzony100g
- oliwki 70g
- 100g pieczarek
- kukurydza 40g
- ser gouda 68g
- papryka (czerwona z żółtą) 150g
- cukinia 45g
- oregano, słodka papryka, curry
- pieprz, sól
- około 20g koncentratu pomidorowego

Przygotowanie:

Kalafior gotujemy do miękkości, wkładamy do miski i rozdrabniamy widelcem, całość odcedzamy z nadmiaru wodu (najlepiej użyć bawełnianej szmatki). Do odciśniętego i suchego kalafiora dodajemy 150g twarogu oraz wbijamy jaja. Przyprawiamy solą i pieprzem.
Piekarnik wcześniej rozgrzany na 200stopni. Blachę na pizze obkładamy papierem do pieczenia. Wykładamy całą masę i rozprowadzamy równo po blaszce (nie brać zbyt wielkiej, bo ciasto będzie zbyt cienkie i może się nie trzymać) - u mnie blacha miała 31cm/21cm. Wkładamy do piekarnika na 30-50min w zależności od piekarnika (u mnie około 45min). Podpieczony spód posmarować koncentratem (wcześniej można go przyprawić ulubionymi przyprawami) .
Rozkładamy pokrojonego pstrąga wędzonego, pieczarki pokrojone, paprykę, cukinię można dodać cebulę, kukurydzę, posypujemy twarogiem, wrzucamy oliwki, posypujemy serem (pokrojonym wcześniej w paski) posypujemy słodką papryką, oregano i wstawiamy ponownie do piekarnika na 10-20 min.
Smacznego :)



















Wkradłsię błąd w makrosach - poprawione

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pełnoziarnista tarta śliwkowa bez cukru

Następny temat

Błyskawiczny lunch - czyli omlet na toście z ciabatty z porem i selerem

WHEY premium